Ha az ember felvesz hiteleket (? ) (Bővebben lent) Ha jártas vagy a hitelezésben és tudsz segíteni+ családi gondolatok (? )
Ha lehetőséged van, akkor ne vedd fel a diákhitelt! (ha végzel a fősulival azonnal el kell kezdened törlesztened, ráadásul nem tudhatod hogy el tudsz-e majd helyezkedni, és ha egyszer felvetted, nem tudod leállítani. És így igaz, ha egyszerre akarnád visszafizetni, akkor jön a bünti -erről én is hallottam, bár nem értem miért jó nekik ez a dolog... és a banki részről sem fair, hogy bármikor módosíthatnak a szerződéseken...)
Eü ápoló semmiképp ne legyél! Én Eü ápolónői assziszt. vagyok vagyis inkább voltam - mert már letagadom- (eü szakközepet végeztem) de soha többet! Eü után egy közgázos fősulira jelentkeztem és így utólag azt mondom megérte. Megérte mert ha úgy adódik, akkor saját vállalkozást is be tudok indítani, és sok helyre jó a közgazdász képzettség... olyan jolly joker... ráadásul még élvezem is :)
Hát a szakács? hát arról nem tudok nyilatkozni sem a pszichológiás kérdéseddel kapcsolatosan sem...
Annyira távol esnek ezek egymástól. Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Úgy egy kicsit könnyebb lenne válaszolni...
Aki normál jelzáloghitelt, vagy személyi kölcsönt vesz fel, az köt egy szerződést a bankkal, amiben többek között szerepel a futamidőben is.
A jelenlegi törvények (évtizedek óta így van) megengedik a bankoknak, hogy minden szerződés módosításért díjat számoljanak fel és azt is megengedik, hogy az előtörlesztésért, vagy a hitel teljes visszafizetéséért (végtörlesztés) díjat számoljanak fel. A törvény 2%-ban maximalizálta ezt a díjat, de ez még a régebbi szerződésekre nem vonatkozik, ott előfordulnak akár 3-5%-os díjak is.
A diákhitelt ingyen vissza lehet előbb fizetni, ott nincsenek ilyen díjak.
A lakáshiteleknél többnyire van "büntető összeg", elő- vagy végtörlesztési díjnak hívják.
A diákhitel szerintem jó dolog, nekünk bejött. Mi a tandíjra vettük fel kifejezetten és sikerült szereznünk egy piacképes diplomát, 3 év alatt visszafizettük a teljes összeget mindketten a férjemmel. De, nekünk nem volt szakmánk, csupán egy sima érettségink, amivel ugye nem megy semmire az ember.
Igazából a szakma és a nyelvek is elegek lehetnek, de kiemelkedően jól csak akkor fogsz keresni (legy akármilyen szakmád vagy diplomád), ha jó vagy abban, amit csinálsz. Azt pedig neked kell tudnod, hogy miben vagy jó igazán, mi az ami érdekel.
A diákhitel rablás. De nem ez alapján kell dönteni a tanulásról. Ha akarsz, tanulj, hitellel vagy anélkül. (Ha nem élet-halál kérdés, ne vedd fel. Sokan felveszik "zsebpénznek", pedig gazdagok, jó kocsival járnak.) Ha nem akarsz, ne tanulj, legyen szakmád. Mindkettő esetében azt válaszd, ami érdekel.
A dolgos és a diplomás nem egymást kizáró fogalmak. Sokan dolgoznak egyetem mellett is, van, aki diákhitel mellett is.
Remélem, ez volt a kérdés, mert nem igazán derült ki.
A diákhitel kamata jelenleg 8,5% és tudtommal nem kérnek hozzá fedezetet.
Az ugyanilyen feltételekkel adott, tehát fedezet nélküli normál banki hitelek, személyi kölcsönök kamata 25-40%.
Akkor mitől is rablás?
Szerintem a diákhitel borzasztó mert tapasztalatlan embereket vernek át vele durván, és csak azért adóságba verni magunkat mert nem jövünk ki a szüleinkel, 22 évesen már tudni kéne kezelni a szülöket, persze ha erőszakos alkeszek más a helyzet de ilyenkor már nem akkadsz fent a szülöi hisztin.
Amúgy ha beszélsz nyelveket mindenkép egészségügyi szakmában kell elindulni mert külföldön jó pénzért bármikor el tudsz helyezkedni.
"még két év a középiskolából, vagy is 1,5 lassan"
Akkor kb 16 lehetsz.. Ne aggódj ilyenkor sok ember nem tudja mihez kezdjen.
Szerintem nem az a lényeg elsősorban hogy több különböző lábon állj, hanem az hogy 1. szeresd amit csinálsz, 2. légy jó benne, és 3. csak utána következik az hogy több lábon állj... remélem érted!
Ha ennyire sok minden érdekel, akkor azt tanácsolom nyugodtan keress fel a szakmában dolgozók közül egyet (odamész megkérded, vagy felveszed a kapcsolatot vele) és tájékozódj! Vagy vannak önismereti tesztek a neten azokat is kitöltögetheted, hátha az is segít, vannak karrier napok sokfele, vagy menj be bátran a munkanélküli hivatalba, szerintem ott is segítenek karrier-tanácsadásban, sőt már vannak számítógépes kérdőívek, pályaválasztásitól elkezdve a személyiség tesztig sok minden!
A pénzgondok megoldására: már el lehet menni dolgozni akár diákszövetkezeten keresztül, akár magadtól melózni, suli mellett... ha jól tanulsz kaphatsz ösztöndíjat, vagy ha olyan az anyagi helyzeted akkor szoc.támot...
:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!