Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bukni fogom az érettségit meg...

Bukni fogom az érettségit meg a vizsgámat is, mert a családom miatt ki fogok készülni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem bírom már tovább anyám viselkedését, amit megenged magának velünk szemben.

Ma volt az első alkalom, hogy nem hagytam magam, kiálltam magamért, aminek a vége az lett, hogy nekem jött, én meg vissza neki.


Februárban vizsgázok, májustól lesz az érettségi, én meg nem vagyok jó lelki állapotban. Itt a fény az alagút végén, direkt nem megyek tovább tanulni, mert minél előbb el akarok költözni, vide egyre nehezebb. Ma ordibáltam, kiabáltam vele, elmondtam neki azt, ami az elmúlt 18 évem alatt ért engem. De nem könnyebb. Rendesen világgá tudnék szaladni, olysn düh van bennem felé. Plusz még apám sem állt ki mellettem, amikor én mindig kiállok érte. De ha már nem áll ki mellettem, legalább ne lenne ellenem.


2022. nov. 28. 18:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó mondja a legnagyobb lényeget! MOST tudod a legkönnyebben elvégezni a sulijaidat. Később 3szor akkora erőfeszítés lesz. Most benne vagy, most nem melózol mellette, ennek MOST van itt az ideje. Bármilyen szar is a helyzet a te szemszögedből, ha nem nyomod át magad rajta, akkor - ugyan természetesen nincs elveszve hogy később egcsináld de - sokkal nehezebb ügyed lesz ezzel. Tudd le, akármi is van.
2022. dec. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát az az akármi, lehet akár érzelmileg totálisan megnyomorító környezet is.

De ja, ezt mérlegelni kell. Ha a családtól kell megszabadulni, akkor meg kell, ha mégis ki lehet bírni még februárig, akkor meg maradni, kitartani.

2022. dec. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!