Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bukni fogom az érettségit meg...

Bukni fogom az érettségit meg a vizsgámat is, mert a családom miatt ki fogok készülni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem bírom már tovább anyám viselkedését, amit megenged magának velünk szemben.

Ma volt az első alkalom, hogy nem hagytam magam, kiálltam magamért, aminek a vége az lett, hogy nekem jött, én meg vissza neki.


Februárban vizsgázok, májustól lesz az érettségi, én meg nem vagyok jó lelki állapotban. Itt a fény az alagút végén, direkt nem megyek tovább tanulni, mert minél előbb el akarok költözni, vide egyre nehezebb. Ma ordibáltam, kiabáltam vele, elmondtam neki azt, ami az elmúlt 18 évem alatt ért engem. De nem könnyebb. Rendesen világgá tudnék szaladni, olysn düh van bennem felé. Plusz még apám sem állt ki mellettem, amikor én mindig kiállok érte. De ha már nem áll ki mellettem, legalább ne lenne ellenem.


2022. nov. 28. 18:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Magaddal szúrsz ki ezzel, nem velük. Ha még érettségid se lesz, nem nagyon fogsz jó munkát találni, főleg nem olyat, amivel normálisan keresnél. Nem kell mindenkinek továbbtanulni, de azért az érettségi legyen meg, annyira azért nem nehéz, főleg ha nem számít milyen lesz, csak menj át.
2022. nov. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp nyomd az érettségit, mert hajszálnyira vagy tőle, később sokkal nehezebb lenne megcsinálnod, akárhogyis. Kerüld az összetűzéseket, menj el máshova tanulni, könyvtárba, akárhova. Nem tudom mi a problémátok, de amennyire tudod, tedd félre, akárkinek is van igaza. Tanulj mert jelenleg ez a legjobb amit tehetsz magadért.
2022. nov. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha továbbtanulsz, akkor kolit kapsz. Én meghúznám magam a helyedben az érettségiig. A lehető legkésőbb mennék haza, addig suli könyvtárában tanulnék, vagy nyilvános könyvtárban.
2022. nov. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj, addig még fölösleges feladni.
2022. nov. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne azért ne tanulj tovább, hogy el tudj költözni. Ha elmész egy vidéki egyetemre jó eséllyel kaphatsz kolit, de ha azt nem, akkor szociális és lakhatási támogatást igen, ha egy kicsit dolgozol suli mellett akkor szobát biztos tudsz bérelni valahol
2022. nov. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Nyomás alatt jobb a teljesítmény.
2022. nov. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Most itt az a kerdes tenyleg gaz van es anyad nagyon hulye vagy teged raz a kamaszkor..?
2022. nov. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Nekem is hasonló balhék voltak otthon érettségi környékén. Ráadásul karantén volt, így menekülni sem tudtam sehova. Nagyon szuper eredményekkel érettségiztem, mert engem csak ez tartott életben, különben vicc nélkül eret vágtam volna. Teljesen kikészültem ebben az időszakban,azóta is próbálom feldolgozni a történteket és helyrerakni magam. Nekem nagyon sokat segített a koli és az egyetem, főleg az időbeli és térbeli távolság. Átérzem, hogy pokoli nehéz, de kérlek tarts ki még egy kicsit, utána bárhogy alakul, jobb lesz a helyzet hidd el. Nagyon sok erőt kívánok.
2022. nov. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is gratulálok, hogy mindezt kibírod! Azért is gratulálok, hogy kiálltál magadért! Jó, ha elmész dolgozni, és el tudsz költözni. Aztán később majd tudsz még estin is tovább tanulni, ha szeretnél. Nem mondom, hogy könnyű, de a megszabadulásod fontosabb.
2022. nov. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal nehezebb munka mellett tanulni, ha nem lesz érettségid akkor csak az alja melók közül válogathatsz mosogatás, gyár, ilyesmi. Gondolj erre, ne szúrd el most az életed.
2022. nov. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!