Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól tettem, hogy beleszóltam?

Jól tettem, hogy beleszóltam?

Figyelt kérdés
Apám SM beteg (nézzétek meg milyen az, ha nem tudjátok), és elég fáradt, ideges szokott lenni. Személyiségéből adódóan is elég furcsa egy egyén, de ezzel nem is lenne baj, ha kisgyerekkorom óta nem veszekedne állandóan anyukámmal. Még ezzel sem lenne gond, mivel egy kapcsolatban kell a veszekedés, de mikor ott tartunk, hogy apám mindenért őt okolja és összehord róla fűt-fát, anyám meg szegény azt sem tudja mit mondjon, plusz már rég bőg stb..Ma is történt egy ilyen incidens, hogy a nővérem véletlen megette apám ebédjét, holott ő azt sem tudta, hogy nem lehet azt megennie.. Apám persze elkezdte a szövegét nyomatni, és végül megint anyámon csattant az ostor, hogy aztán a végén már anyám megint sírt, csapkodta a széket, az ajtót csapdosta stb.. Én meg most már 12 év múlva, 14 évesen először szóltam bele igazán a veszekedésükbe, mégpedig úgy, hogy beordítottam, hogy hagyják abba most, meg hogy nyugalom legyen. Erre persze apám már rám támadt, hogy ki vagyok én, hogy beszólok neki, meg hogy miért szólok bele abba amik őt veszekednek. Mostanra már kibékültek (megint) és arról "vitatkoznak", hogy én miért szólok bele. Szóval ezt szeretném megtudni, hogy szerintetek jó volt-e, hogy beszóltam, vagy hallgatnom kellett volna megint összeszorult gyomorral, hogy miket mondanak egymásra aztán megvárni, hogy végre vége legyen?
2010. szept. 29. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb megoldas kiabalassal reagalni, de ha maskepp nem megy...akkor ez van. En megertelek. Ugyanaz a helyzet volt nalunk, csak en 17 evesen amellett h ordibaltam nekik hogy most azonnal abbahagyni el is mentem itthonrol...eszre se vettek csak h bavagtam az ajtot...aztan ketsegbeesve keresgeltek mindenutt...de azota nem volt cirkusz soha tobbet.

21/L

2010. szept. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érintett vagy, hiszen te is szenvedsz a veszekedéseiktől.
2010. szept. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megértelek, hogy kiakadtál, nem könnyű egy állandóan ingerült, veszekedő apával együtt élni.


Szép lassan rá kell jönnie, hogy nem tetszik nektek, a gyerekeinek sem a viselkedése.

2010. szept. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jól tetted.
2010. szept. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Azt jól tetted, hogy beleszóltál, csak azt nem AHOGY beleszóltál. Meg kellett volna próbálnod higgadtan elmondani, hogy mi a problémád, bár azt is tudom, hogy nehéz, főleg ha az ember hosszú ideig tűr- tűr összeszorult gyomorral, akkor nehéz higgadtnak maradni.

Mégis ez lehet egy célravezető megoldás, amikor éppen úgy látod, hogy apukádnak és anyukádnak jó napja van, akkor szólj nekik, hogy szeretnél velük néhány szót beszélni, üljetek le, és mondj el mindent nyugodt, normális hangnemben, ami bánt.

Innentől már minden rajtuk múlik, lehet, hogy rosszul fogják lereagálni, de ami az előnye lesz a dolognak, hogy kimondod végre nekik, ami bánt, és ettől egy kicsit megkönnyebbülsz majd. És még az is lehet, hogy észreveszik végre magukat, hogy mit csinálnak.

Sok sikert neked.

2010. szept. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most már legalább befejezték, bár tudom hogy a közeljövőben lesz még ilyen, mert hát ilyen az apám, de azért köszi a válaszokat, lehet megfogadom őket :)
2010. szept. 29. 20:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!