Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van még visszaút a barátnőm...

Van még visszaút a barátnőm számára? Rendbe jöhet az élete? (többi lent )

Figyelt kérdés

Először is bocsánat h ide írtam, de nem igazán tudtam melyik kategóriába is tartozik a dolog...

Van egy barátnőm akivel 12éve vagyunk nagyon jó baránők. 2-3 éve elkezdett megváltozni, de mivel kollégista volt és ritkán találkoztunk ezért nem tűnt fel olyan gyorsan mint kellett volna (sokat beszéltünk telefonon de ott nem derült ki ). Egyre jobban elhanyagolta magát és 4év alatt 5x váltott iskolát ! Az első sulijába megverték ahol én tanácsoltam neki az iskola váltást mert nagyon sokat bántották. 2. alkalommal a szakma nem tetszett neki. Aztán utánna mindig volt kifogás. Rossz társaságba keveredett és lassan már minden találkozásunkkor úgy viselkedett h el se hittem h Ő az. Nagyon sokat cigizett, hihetetlen csúnyán beszélt és közönséges nővé vált minden tekintetbe ! Szóltam neki finoman, de azt mondta h én nem tudok élni. Utánna nem beszéltünk egy ideig mert új suliba ment és az anyjával el is költöztek egy új pasihoz. Legközelebb mikor hívott áradozott h milyen jól van és h ápolónő lesz és hamarosan vizsgázik stb. Nagyon boldog voltam h rendbejött az élete. Következő telefonhívásnál : otthagyta a sulit mert terhes....

Jelenleg egy istenhátamögötti faluba él a 25éves barátja szüleinél. A kedves "apuka" nem dolgozik semmit, csak 8 általánosa van és állandóan a 16-17éves barátaival focizik. Szegény barátnőm otthon ül egyedül, terhesen egy olyan családdal körülvéve ahol nem szeretik. Egyszer a srác nővére majdnem megverte ! A barátnőm folyton ideges és cigizik :S TERHESEN :S

Mit tehetnék érte ? a telefont nem veszi fel és az anyjával se tartja a kapcsolatot. Ha jól tudom október első hetén szül. 19éves a barátnőm, Én 18vagyok.


2010. szept. 29. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Te mar megprobaltal neki segiteni!

Tudom, hogy 18 evesen olyan nehez ezt megerteni de vannak esetek amikor nem tudunk megovni senkit sajat magatol.

Neki kellett volna fordulnia anno az ellenkezo iranyba amikor beszeltel vele. Segitettel neki, ahogy tudtal. Az o valasztasa volt elmenni az Isten hata moge es teherbeesni...bizzunk benne, megjon meg az esze es ha kisgyerekkel is, de fel tud majd allni kesobb!

p.s. nekem nagyon nehez volt megtanulni, hogy senkit nem lehet megovni sajat magatol meg a legnagyobb joindulattal sem ha az illeto nem akarja!

2010. szept. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmit sem tehetsz, a saját döntései miatt romlott el az élete. Ez legalább jó példa, hogy mivé nem szabad válni. De nem lehet mindenkin segíteni. A nővéremnek is van egy ilyen barátnője, tipikus vesztes az illető, ami rossz történhet, az meg is történik vele mert naiv, buta, és változásra képtelen. Ilyen is kell a világba.
2010. szept. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, ebben a helyzetben egyedül te vagy az , aki felelősen gondolkodik és tenni akar.Sajnos tartok tőle, hogy nem sokat tehetsz. Egyrészt a barátnőd már nagykorú, igy önmagáért és most már a gyerekért is neki kellene felenie. Másrészt ott van az anyukája, aki ezek szerint szintén nem törődik vele, különben nem hagyta volna az állandó iskolaváltást, a lezüllést, hogy elássa magát egy idegen környezetben stb.Ehhez jönnek a fiú szintén felelőtlen szülei, akik hagyják a gyereküket játszani,s mással nem törődni és természetesen ott van még a leendő apa teljes éretlensége, felelőtlensége.Egy megoldás lenne: ha a barátnőd végre hajlandó lenne tenni magért, de ha a telefont sem veszi fel,nem látok kiutat.Esetleg ha tudod, hol szül, bemehetsz hozzá, beszélhetsz vele, talán a gyerek látványa megmozdit benne valamit. Ha a kórházból valami normálisabb környezetbe tudna kijönni, még megállithatná a teljes lezülléstől. Próbálj meg beszélni az anyjával, hátha ketten együtt sikerrel jártok. Nagyon jó barátnő vagy!!!sok sikert kivánunk!!
2010. szept. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet húzni azt, aki nem akar kapaszkodni. A kezdettekkor kellett volna a drágalátos anyjának két ku rva nagy pofonnal észhez téríteni. A barátnődnek ki kell szakadnia abból a primitív unintelligens környezetből, próbáld hazaköltöztetni. Hidd el, bárki bármit mond, a megbeszélés és szép szó nem fog használni. Esetleg küldd rá a gyámügyet. Bármit, csak mozduljon ki innen. ÉS igen, soha nem késő , bármi megfordítható, csak akarni is kéne, nem siránkozni.
2010. szept. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bemennék én hozzá és gondoltam is rá h kocsiba szállok és elmegyek hozzá ( de olyan messze nem hiszem h elengednének a szüleim mert 4hónapja van csak jogosítványom :( ). De még azt sem tudom pontosan h hol él. Valahol Komárom-Esztergom megyében egy kis faluban ( aminek nem tudom már a nevét :S elfelejtettem :(. Én viszont zalai vagyok...:S Az anyukájával nincs lehetőségem találkozni és a száma sincs meg :S
2010. szept. 29. 16:44
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Talán majd a baba ösztönzi a javulásra. Egyébként a baba egészségéért is aggódok :S Amikor utoljára beszéltünk már 2-3 hónapos volt azt hiszem és azt mondta h visszavesz a cigiből -MÁR CSAK másfél dobozzal szív el egy nap!!!!- És még azt is mondta h a cigit nem tudja végleg letenni:( Remélem nem lesz maradanó károsodása a babának. :(
2010. szept. 29. 16:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Én Komárom-Esztergom megyében lakom, igaz, városban, de azért itt a falvak sem azok az isten háta mögöttiek. De mégis hol él? Baj, Kocs, Mocsa, Szomód, Vértesszőlős? Annyira aggódsz a barátnődért, hogy meg sem jegyezted a falu nevét? Miért nem látogatod meg vonattal, busszal? Ami egyébként felesleges lenne, mindenkinek vannak döntési lehetőségei. Dönthetne úgy - terhesen is -, hogy felhívja az anyját, és megkéri, jöjjön érte. Vagy a te szüleidet, és vigyék el egy anyaotthonba. Neki csak kényelmesebb siránkoznia abban a házban, ahol eltartják, és cigiznie ezerrel.
2010. szept. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát amikor minden nap szinte beszéltünk telefonon valahogy nem gondoltam fontosnak tudni annak a falunak a nevét. Ki gondolta volna h ez lesz...:S
2010. szept. 30. 16:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!