Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire sikerült nem olyannak...

Mennyire sikerült nem olyannak lenni, mint a szülők?

Figyelt kérdés

Akiket verbálisan vagy fizikailag bántalmazták a szülei, voltak káros, romboló hatású szeszélyei, játszmái, azok hogy és mennyire tudtak ebből felépülni?



Gyerekvállalás előtt állunk.


2022. nov. 14. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Most akkor olyannak lenni, tehát azt a példát követni vagy ugymond felépülni?
2022. nov. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen. Neked is sikerülni fog, különben eszedbe sem jutna ezen gondolkodni, esetleg előre félteni a gyerekedet saját magadtól. Ha te őt az első pillanattól szeretettel tervezed, várod, egyszerűen jönnek a jó érzések, magától működik minden. Nyugodt szívvel mondom, már felnőttek a gyerekeim. Én nem tudom, ez hogy van, velem csomószor előfordult, hogy láttam magam annyi idősen amennyi épp volt a két gyerekem, és egyszerűen éreztem, hogy akkor nekem hogy lett volna jó, mire lett volna szükségem. És azt adtam, tettem. Természetesen tudom, hogy a gyerekeim nem én kicsiben, de azt is tudtam, hogy ami nekem fájt az minden gyereknek fájna. És hamarabb vágtam volna nyakon magamat mint hogy nekik rosszat tegyek. Képzeld, még valamifajta elégtételt is adott, hogy lehet azt úgy ahogy szerintem kellett volna. Hajrá, ha szereted, nem tudod bántani.
2022. nov. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2-Teljesen egyetértek. Ugyanígy csináltam a gyerekeimmel, már felnőttek, nagyon jó a kapcsolatunk, mindig is az volt.
2022. nov. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lazy Lover ***** válasza:
100%
Hála ég semenyire nem tudnék olyan féreg lenni mint a mérgező "szüleim" de sajnos az öcsém meg a nővérem olyan lett mint ők
2022. nov. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szintén 2-eshez hasonlóan cselekedtem, miután meglett a kislányom. Teljesen bejött, már 26 éves, szeretetteljes felnőtt kapcsolat van köztünk. Én egy-két dologban túl is kompenzáltam a mérgező anyámat, de aztán igyekeztem helyrehozni. Kérdező, menni fog:)
2022. nov. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az már egy nagyon jó kezdés, hogy nem vagyunk alkoholisták. Anyagilag is meg tudjuk adni azt a biztonságot és kényelmet, amiről gyerekkorban álmodni sem mertünk (rendes ruhák, normális cipő, jó minőségű és nem kiporciózott ételek). Foglalkozunk velük, nem hazudunk nekik, nem ámítjuk őket üres ígeretekkel. Illetve amit írtak már, hogy amire emlékszem mennyire szarul érintett gyerekként, azt nem teszem velük. Tipikus példa, ha vmi rosszabb jegy, esetleg beírás érkezik. Természetesen meg van beszélve, de ne legyen már gyomorgörcse a gyereknek egy 3-as vagy 4-es miatt.
2022. nov. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van amiben sikerült, és van, amin még dolgozom. Amin próbálok változtatni az a kiabálás,es az, hogy ne káromkodjak. Egyszerűen, nem mindig sikerül nem kiabálni, főleg ha valami veszélyes dolgot művelnek a gyerekek. A karomkodasrol pár éve leszoktam, de ahogy jött a dackorszak az úgy elo is ugrott. Nagyon gáz, de remélem tudok újra változtatni.
2022. nov. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Psycho ***** válasza:

(Ha nincs külső segítség, akkor) szerintem ez azon múlik, mennyire van "szemed" ahhoz, hogy észrevedd, hol a hiba. Mennyire jó az önismereted, mennyire vagy képes tudatosan belátni, hogy amit csinálsz, az ugyanaz, mint amit veled tettek a szüleid. Ha ez megvan, akkor könnyebb már változtatni.


Az agresszió egy elég szembeötlő cselekedet, ezt könnyű észrevenni. De mélyebb játszmákat, sémákat (amik viszont ugyanúgy mérgezők) sokkal nehezebb. Érzelmi zsarolás, maximalista elvárások, örök negativizmus, stb. Az ember működésmódjának számos olyan komponense van, amit szülőktől hozunk, de észre sem vesszük.


Nekem szerencsére sok ilyet sikerült orvosolnom magamban, de ehhez kellettek külső impulzusok (pl. önismereti foglalkozások).

2022. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!