Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha már gyerek van, akkor egy...

Ha már gyerek van, akkor egy kapcsolat sokkal stabilabb?

Figyelt kérdés
Ismerőseim körében azt látom, hogy ahol gyerek besikerül egy éven belül, vagy még hamarabb, akkor ott egyből házasság lesz, és együtt is maradnak. Legyen szó bármilyen férfiról is ilyen esetben kitartanak a másik mellett, és ritka mikor a válás megtörténik.
2022. nov. 14. 20:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Akkor nem tudom miért van ennyi elvált szülő....
2022. nov. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
99%
én pont az ellenkezőjét látom. a gyerek csak nehezebbé tesz mindent.
2022. nov. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Én meg szinte csak olyan családokat ismerek, ahol apuka a munkába menekült, miután megszületett a gyerek.

Attól, hogy nem válnak el, még nem lesz egy kapcsolat stabil. Rohadt sokan élnek társas magányban, elhidegülten. A gyerek próbára teszi a kapcsolatokat, nem összefogja.

2022. nov. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek mellett is van rengeteg válás.
2022. nov. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
98%
A gyerek nem ragasztó, a gyenge lábakon álló párkapcsolatot inkább szétrombolja, mint megerősíti, mert a gyerek körüli teendők, a stressz, a felelősség krízis helyzetet teremt. Sok esetben még a stabilnak tűnő párkapcsolatoknál is okozhat válást, ha nem jól veszik az akadályokat és nem tudják kezelni a változásokat.
2022. nov. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
A mi ált isk osztályunkban nyolcadikra 1-2 szülőpár nem vált el, tehát nem mondanám, hogy ez így igaz.
2022. nov. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam: sokan mennek szét az első gyerek után, de persze nem mindenki.
2022. nov. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a gyerek érkezése egy stabil kapcsolatot is megvisel. Sőt egy kis adalék: ahol bántalmazzák a nőt, az jellemzően az első terhesség-szülés körül kezdődik, amikor totál kiszolgáltatott a férfinak. Úgyhogy nem, a gyerek nem kapcsolatmentő csodaszer, hanem képes kihozni a vadbarmot az arra hajlamos emberekből.
2022. nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%
A gyerek csak tönkretesz mindent, de mivel nemcsak lelkileg, hanem anyagilag is, ezért sokszor nincs pénz szétköltözni, és inkább maradnak együtt és ölik egymást tovább egy földi pokolban. Majd jön a rák és egyéb cukiságok. Csodálatos életek ám ezek, lehet irigyelni és vágyni rá.
2022. nov. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak nehezebb lesz megszabadulni egymástól.
2022. nov. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!