Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a rámszállt...

Mit csináljak a rámszállt családommal?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok még anyámmal élek apám nincs velünk, nem tudok megszabadulni anyukámtól utálom, az agyamra megy. Tipikus anyáskodó, mindenbe belekontárkodó, magánszférát nem ismerő nő. Nem engedékeny. Menjünk el minden hétvégén a mamáékhoz, nemet mondok már baj, ha nem megyek el már sértődés van szóval nem hiányozhatok. Nagymama is mi van veled unokám mesélj el mindent amit tudni akarok. Nincs olyan amit nem lehet elkerülni beszélgetés közben és főleg a kellemetlenebb dolgaimról nem akarok beszélni neki, de mindenre mond valami tanácsot és fogadjam meg, mert akkor lesz csak jó nekem. Néha nagypapa is mond dolgokat bár az még viselhető.

Nagybátyámmal elég semleges a viszony mondhatni nem utál engem, annyira nem foglalkoztunk soha egymással se ő, se én. Sokat jár külföldre munkája miatt. Nagynéném rendesebb, vele lehet rendesen beszélni, nem túl erőltetett témákról őt kedvelem. Unokatestvérem egyetem miatt külön él, elköltözött. Van egy nővérem ő se él velünk mert ő külföldön tartózkodik, bár vissza szokott jönni néha.

Nem akarok a különböző családi összejöveteleken (névnap, szülinap) részt venni annyiszor. Karácsony még oké, de a többi már felesleges erőltetett és engem már nem érdekel annyira az egész, mindig ugyanazok az unalmas ismétlődő beszélgetés témák vannak amihez én nem is szólok hozzá/nem érdekel.

Nincs sok barátom se barátnőm akihez pl. hétvégén el tudok menni helyette. Legszívesebben elmennék, de nincs kihez. Elköltözni sem tudok , mert anyagilag nem tudom megengedni magamnak (de akarok később).

Mit csináljak?

Hogyan szabaduljak meg/érjem el hogy független legyek tőle?

Hogyan lógjak el ezekről a családi ünnepekről?

Hogyan érjem el azt, hogy felnőttként kezeljenek végre legyen magánszférám és ne szóljanak bele az dolgaimba?


2022. okt. 31. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb mikor szól anyud mondd, hogy én nem megyek, majd csak karácsonykor. Ha felháborodik, mi az, hogy nem mész, annyi a válasz, hogy azért mert nincs kedvem, halálosan unom. 5 évesen muszáj volt, már nem az. Fülednél fogva úgysem húz el.
2022. okt. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Az a baj, hogy mindenre rábólintasz, amit mondanak neked és nincs saját akaratod...

Néhányszor német mondanál, hogy nincs kedved menni a mamáékhoz és utána békén hagynának.

Eleinte morognának miatt, de idővel elfogadnák.

Vannak ilyen családok, ahol minden ünnep szent és kötelező megünnepelni!

Nekem egy barátom barátnőjének a családja ilyen, hogy minden hülyeséget megünnepelnek... Olyankor ott vannak vagy tízen...

Mondjuk, ő kénytelen ezeken részt venni, mert a csaj is ugyanolyan mániákus, mint a családja... Gondolhatod, mennyire nincs ehhez kedve sohasem...

30 évesek, de el dugott a haveromnak csokikat az udvaron Húsvétkor...😅 Mondjuk, ez aranyos is!😁

Miért nincsenek barátaid egyébként? Ez is baj, hogy azért is rángatnak el mindenhová, mert nem jársz sehova... Néha járj el bulizni vagy barátokkal ide - oda. Akkor, ha látnák, hogy van saját életed, leakadnának rólad egy idő után.

2022. okt. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Valószínű. Azért nincsenek barátaim mert elkülönültünk egymástól, ők egyetemisták és nem tudok találkozni velük mert sosem érnek rá, hiába keresem őket.
2022. okt. 31. 15:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ideje uj barátokat keresni.
2022. okt. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Írj nekünk!😊 Mindegy, milyen nemű vagy! Várom a privát üzenetet! 30/F nem vagyok meleg
2022. okt. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan szabaduljak meg/érjem el hogy független legyek tőle?

Megmondod, hogy hagyjon békén.


Hogyan lógjak el ezekről a családi ünnepekről?

Nem mész, és kész.


Hogyan érjem el azt, hogy felnőttként kezeljenek végre legyen magánszférám és ne szóljanak bele az dolgaimba?

Költözz el, és legyen saját kereseted.

2022. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Még nem jöttél rá, hogy számodra már nincs olyan, hogy "nem engedékeny". Mert nem számít, mit enged(ne) meg és mit nem, az számít, hogy te mit akarsz (nem naaaagyon szeretnél, hanem akarsz!) csinálni. Már rég csak udvariasan közölnöd kellene vele, hogy mikor-hová mész. Csak azokra a kérdésekre kell felelned, amikre akarsz.

Az én anyám hasonló volt, mint a tiéd, "most ide jössz, most oda megyünk, szó se lehet róla, hogy te ne gyere". Aztán a 18. születésnapom után pár nappal közölte, hogy indulunk egy általam utált rokonhoz. Annyit mondtam neki, hogy sziasztok, jó utat. Egy rövid sokk után megértette.

Mondjuk nálam kicsit más volt a helyzet, megmondtam, hogy ha neki nem felel meg így, már pakolok is, - munkahelyemnek volt szállója - de azt nagy szégyennek tartotta volna.

2022. nov. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom neked az Élet máshol van c. regényt. Mintha annak a főhőse írta volna ezt a kérdést ki.
2022. nov. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!