Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szeretet hianyt, hogy lehet...

A szeretet hianyt, hogy lehet elmulasztani?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 19:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy akit nem szeretnek vagy nem mutatják neki (főként a szülei) az nem tudja önmagát sem szeretni. Sajnos ez nem úgy megy, hogy holnaptól szeretem magam. Legtöbbször visszahúzódóvá válnak, szorongnak. Tudom, magam is szeretet hiányosan nőttem fel. Először akkor éreztem, hogy engem is szeretnek, amikor megismerkedtem a férjemmel. Ő úgy szeret, ahogy vagyok. Innentől tudtam igazán én is nyitni mások felé. Gyermekeim születése után, pedig megváltoztam. Teljesen ki tudtam nyitni mások felé. Néha túlzottan is. Már elhiszem, tudom, hogy engem is lehet szeretni. Mert régen nem mertem ám elhinni, az őszinte közeledésektől is megriadtam, gyanúsak voltak. (igaz a gyanakvás kialakulásához néhány pedofilnak is volt köze) Ettől függetlenül, tavaly elmentem pszichológushoz, aki nagyon sokat segített abban, hogy ténylegesen feldolgozzam a szeretethiányt. Tehát egy jó pszichológus sokat segíthet.
2010. szept. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Szoval 15 eves vagyok, es vannak barataim. Vannak olyanok akikre mindig szamithatok es mondjak is nap mint nap, hogy szeretnek de en ezt nem igazan erzem. Es sokszor van ugy, hogy egyedul erzem magam tarsasagban. Csak ulok mig masok rohognek es senki hozzam sem szol..
2010. szept. 26. 20:31
 13/15 Levendula7 válasza:

Az a kérdés, milyen mértékű ez a szeretethiány, milyen "tünetei" vannak? Miben nyilvánul meg?

Valóban a gyermekkorban gyökerezik e probléma, mit a legtöbb is.

Ha tartós, mély és depihez vezet, terápia is szóba jöhet, sőt! A gyermekkori sínről lecsúszásokat, vagy rá sem kerüléseket - ezt már nehezebb! - igazából egyéni terápiában oldhatók fel, írhatók felül, mivel olyan mélyen laknak, hogy mi onnan egyedül nem bányászhatjuk elő, h. lefújjuk róla a port.

Az egyéni terápia - s számomra elsősorban a nonverbális terápiák hatékonyak, így pl.: a hipnózis - helyzete egy anya-gyerek helyzet, amikor is a páciens átélheti, megkaphatja mindazt a terapeutától - a jótól! - amit gyermekkorában édesanyja valamiféle ok miatt nem ad/hat/ott meg.

Megéri, nagyszerű élmény, gyógyító és tartós.

Bíztatlak!

2010. szept. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Benned nincs meg az igazi-oszinte szeretet erzese, es ezt teremsd meg!


Amikor benned van szeretet, akkor szeretet fogsz erezni a masik irant!

2010. szept. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Bizony tudom mit érzel. Menj el pszichológushoz. Bizony én ugyanígy voltam, ahogy te. Egyébként a most, figyelőként eltöltött időt, később nagyon jól tudod majd hasznosítani, mert kiismered az embereket. Amíg meg nem találod a párod, nehéz lesz "megtölteni" magad szeretettel. Meg hát ez nem úgy megy, mint ahogyan már írtam is, hogy holnaptól szeretem magam. Meg most megtelek szeretettel. Nekem a gyerekeim is sokat segítettek. Nekem 28 éves koromig kellett várni, hogy oldódjon a szeretethiány okozta bezárkózás miatti magány. Kitartás, hidd el megéri. Ma már egész jó pszichológusok vannak, akik szintén sokat segíthetnek. Ahogyan írta előttem valaki, a hipnózis is segíthet.
2010. szept. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!