Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Szóval elkezdetünk...

Mit tegyek? Szóval elkezdetünk építkezni. és a szüleim adtak egy nagyobb összeget.

Figyelt kérdés
Aztán a szüleim mindig mindenbe bele akarnak szólni, hogy mit tervezzünk stb.. tegnap reggel, beszéltek a tervezővel hogy mégse úgy legyen ahogy ÉN elmagyaráztam.. és én erről nem tudtam semmit!!. Már teljesen elkeseredtem.. Köszönöm a válaszokat! 25N
2010. szept. 26. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

De a tervezönek ha ti adtatok megbízást, akkor ö úgy sem fog másképp cselekedni.


A mi tervezönk anyukám távoli rokona volt, akir akkor sem csinálta volna úgy ahogy anyuék mondják, ha ök fejük tetejére állnak. max ha egyetért vele a tervezö akkor ajánlja nekünk.


de ha még csak a tervezésnél tartototk nem késö vissza adni a pénzt.

2010. szept. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Biztos csak jót akarnak.Üljetek le és beszéld meg velük,hogy minden jó tanácsukat szivesen meg halgatjátok

és ha tetszik akkor meg is fogadjátok.Nehogy megbántsd öket!

2010. szept. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem akarom őket megbántani, hálás vagyok nekik, de akkor sem kellene beleszólni.. :-(
2010. szept. 26. 08:54
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Ez a "túlbuzgó szülők" probléma!Megértelek,több mint bosszantó!Sajnos ez azzal jár hogy a későbbiekben is rátok fognak telepedni!

Tisztázni kell ezt mihamarabb,hogy merre hány óra,mert akár a kapcsolat a szülőkkel,de még a pároddal is megromolhat!

Ez roppantul kellemetlennek tűnhet,de meg kell lépned!!!

2010. szept. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Próbáld elmagyarázni nekik, hogy nagyon hálás vagy hogy anyagilag segítenek, de ti fogtok ebben a házban lakni és szeretnétek ti dönteni. Szívesen meghallgatjátok a véleményüket, de majd ti eldöntitek.

Egyik ismerősöméknél is így volt, a szülők eldöntöttek mindent. A ház nagyon szép lett, minden a legújabb divat szerinti minőségi anyagokból (csempe, stb...), csak éppen akik beköltöztek nem érzik jól magukat ott, nem érzik a sajátjukénak...

2010. szept. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1. A szülöknek mondjátok meg, hogy attól, hogy adna nektek ajándékot, még nem ök döntik el, hogy TI milyen házban fogtok lakni.

2. A tervezövel tisztázzátok, hogy TI vagytok a megbizók, nem a szülök - és ha nem a ti elképzeléseitek alapján tervez, akkor nem veszitek át a tervet.

3. Az ajándékba kapott pénzt a lehetö leghamarébb adjátok viszza, akkor a szülöknek semmi oka sincs többé beleszólni az életetekbe. De ezt egyébként is tisztázni kell, mert valószínüleg jót akarnak, de ez nem az ö életük, hanem a tiétek, és jogitok van a saját hibáitokat elkövetni. Tan´csot adhatnak - ha kéritek, de beleszólást nem.

2010. szept. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

Hagyjátok az építkezést afenébe, mert csak pénzkidobás!

A jelenlegi lapanyagárak, a rengeteg engedély az adók, a sok tervező sztárgázsija, nameg az egész projekt összehangolása mind többe fog kerülni, mintha vesztek egy régi házat amit kicsit ki kell pofozn!


Nem egy építkezést láttam már befulladni, aztán mindenki maradt otthona valagán a ház meg ottmaradt befejezetlenül, mert sokmindennel nem számoltak ami csak közben merült fel, pl az ilyen átterveztetések plusz költségeivel és újraengedéyleztetéseivel is.


De olyat is láttam már, hoyg megvolt a terv megvolt az engedély, csak a gyakorlatban nem lehetett kivitelezni emiatt aztán újra kellett tervezni és kezdhették előről az egész procedúrát a költségekkel meg a határidóivel együtt!!


Hidd el nekem egy építkezés főleg egy nagyobb manapság már csak pénzkidobás, kivéve ha vmi nagy lakóparképítő cég csinálja, a saját hasznára, mivel majd úgysem tudja eladni csak áron alul.


Akkor meg majd jól jártok ha megveszitek, így meg csak az államot pénzelitek meg a sok ficsúr iparost!

2010. szept. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
23%

Ezt nézd meg kérlek, mert még ma is ugyanez a helyzet kb!


http://www.youtube.com/watch?v=HI_GaITyJtw


Ha ennek akarod kitenni magad, csak tessék..


:D

2010. szept. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!