Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszas együtt töltött idő...

Hosszas együtt töltött idő után ismét távkapcsolat. Hogy viselitek? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

több mint 3 éve vagyunk együtt, 2 évet minden napos találkozással, utána egy évet távkapcsolatban. Nincs problémánk a féltékenység-bizalom stb párossal, de a hiányérzetet nehezen viselem az első napokban-hetekben.

Két napja váltunk el, és azóta folyton benne lakom. Tudom, hogy az elválás az oka, ha "haragszom" rá akkor könnyebben elviselem a hiányát. Nem zárkóztam be, főzök, takarítok, sétálok, barátnőkkel vagyok zenét hallgatok. De folyton rágom a fülét valami hülyeséggel. hogy "nem kedves velem", hogy "nem szeret", hogy mittudomén...és ez mind azért van mert hiányzik.

Ő ezt tudja, hogy mit miért teszek-mondok. Nagyon ismer...ma mondta is, és igaza van. Csaknem tudom mit tegyek. Fáj, hogy várnom kell heteket az ölelésére, a kedves szavaira, a csókjaira, a közös sétákra...és ha ez el is jön csak 1-2 napig tart aztán ismét nem látom...

Tavaly elég jól viseltük már a távolságot a vége fele, olyan is volt hogy másfél hónapig nem láttuk egymást...de most 3 hónapot együtt voltunk...és HIÁNYZIK...

Mit tesztek ilyen helyzetben? mit tegyek?


2010. szept. 25. 21:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Viseld el.Senki sem kényszerít távkapcsolatra.A te hülyeséged,a te kereszted.
2010. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kösz, még egy együttérző, kedves ember! Nem kértem, hogy sajnálj, nem kértem, hogy kritizálj, csupán tanácsot attól, aki tudja milyen ezt végigcsinálni...


És, de: sajnos nincs más megoldás ezt kell csinálnunk...

2010. szept. 25. 22:02
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem fog tetszeni, de igaza van az elsőnek, bármennyire is durván hangzik.

Ha igazán szeretne igenis találna rá megoldást, hogy ne kelljen távkapcsolatban élnetek.

2010. szept. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egy kis ido utan jobb lesz. Ne ragodj rajta sokat, mert ugy még rosszabb. Tegyél érte, hogy minél elobb tobb legyen belole, mint tavkapcsolat. Addig meg telefon, email, skype, msn és tarsaik. Majd jobb lesz.
2010. szept. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22:07-es vagyok. Igenis van olyan helyzet, mikor nincs mas megoldas, csak a tavkapcsolat, ugyanis az élet nem olyan cukorhabos, mint a filmek. De mindegy is. A lényeg, hogy ne maradjon meg csak ezen a szinten, hanem elobb-utobb legyen belole tobb. Lehet, hogy évekbe telik, akik kitartanak egymas mellett, azokbol lehet valami. Végulis, melyik a jobb, szeretni valakit és kitartani mellette hosszu-hosszu ideig minden korulmény kozott, vagy naponta talalkozgatni valakivel par honapig és aztan lapat...? Mindenki el tudja donteni, hogy mire van szuksége, hogy mi jo neki és ki ér meg neki egy tavkapcsolatot.
2010. szept. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az elsőnek nincs igaza, vagy ha valamilyen mértékben igen is, elég rosszul adja el magát:-S

Egy dolog, hogy ez a mi keresztünk, ha úgy vesszük tényleg az, de ezen nem tudunk változtatni egyelőre, leghamarabb két év múlva (egyetemista vagyok).

Most azért harcolunk, hogy később jobb legyen, felfogtam, de most nehéz:-S és nem arra van szükségem, hogy oltogassanak.

utolsó: köszi...

2010. szept. 25. 22:16
 7/16 anonim ***** válasza:

Tedd a távkapcsolatot a lehető legelviselhetőbbé... Én is voltam így két évig. Ha van lehetőség telefonbeszélgetésekre, akkor ne csak a szokásos esti beszélgetéseket nyomjátok le a telefonon, hiszen sokkal interaktívabb, ha a legváratlanabb helyzetekben hívod fel, pl hogy tanácsot kérj mit főzz, melyik ruhát vedd meg stb :)

Emellett tervezgesd a következő együtt töltött időt, úgy jobban telnek a napok :)

2010. szept. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

22:o7

igazad van ! KÖSZI a kedves szavakat...tudod, sokat rágódtunk ezen a távkapcsolat dolgon, de egyikünk fel kellett volna adnia az álmát (szakmáját) ha együtt akartunk volna lakni. Sajnos nem volt középút. Én nem akartam megfosztani az álmától és ő sem engedte, hogy lemondjak róla. Előtte két évet már "mindennapos találkozással" töltöttünk, és sokkal többek voltunk mint egyszerű szerelmesek, tehát nem maradt más megoldás mint "elengedni egymást" egy időre, bizalommal. Pont ezért fáj olyan nagyon, mert nekem ő nem egyszerűen a párom, hanem a bátyám, a legjobb barátom, a nevetőtársam, és felsorolni sem tudom mi még...és ez mind velem volt a nyáron...most meg nincs...:-S

2010. szept. 25. 22:21
 9/16 A kérdező kommentje:

22:18

ezt teszem. Gyakran telefonálok ha boltba megyek, mit vegyek? eszembe jut egy vicc elmesélem...milyen volt a napom, az övé..."együtt" elmegyünk sétálni...és hasonlók...igazad van ezek jó dolgok valóban, köszi

2010. szept. 25. 22:23
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem volt néhány (hosszú) távkapcsolatom, teljesen megértelek. Az üresjáratokat, a másik hiányát gyakran ábrándokkal töltöttem ki, így jobban viseltem a mindennapokat. Persze ott volt az Internet és a telefon, sokat lógtunk ezeken (amennyire az időnk engedte). Meglepő, de így is több időt szántunk egymásra, mint sok "interaktív" kapcsolatban élő pár.

Van kilátásotok idővel egy helyen, együtt élni? Most messze vagytok egymástól?

2010. szept. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!