Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás és láthatás?

Nenike24 kérdése:

Gyerektartás és láthatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne ha fiam édesanyja leköltözött az aktuális párjához akkor a gyerektartáson felül nekem kell fizetni az utazási költségeket ha látni szeretném a fiam amiről persze van végzés h kéthetente van láthatásom csak mivel én pesti vagyok a fiam jelen pillanatban miskolc mellet lakik..ilyenkor a gyerektartásból kell fedezni az ebből felmerülő költségeket??vagy pedig azt is nekem kell pluszba fizetni hiszen a bele egyezésem nélkül költöztek el pestről... nem volt feleségről van szó...mindenképpen olyan választ várok akik jártassak ebben az ügyben vagy pont ebben a helyzetben.. előre is köszönöm... egy kétségbe eset apuka


2010. szept. 25. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi van a végzésben.

Ha az,hogy a gyermek átadásának a helye az anya lakhelye,akkor utazhatsz saját költségen.

Ha az,hogy Hosszú utca 15,akkor anyának oda kell szállítani a gyermeket.

A gyermektartásból egyébként levonni semmit sem lehet.


Nem tudom hány éves a gyerek,de legegyszerűbb megbeszélni,hogy anya felteszi a buszra,közvetlenül az első ülésre,a sofőrt megkéri figyeljen rá,te meg Pesten leveszed.Közben mobillal lehet tartani a kapcsolatot.

2010. szept. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sajnos saját költség, nálunk hasonló a helyzet, de most ha belegondolsz a gyerektartást a gyereked kapja, ha Te ebből havonta kétszer elkérnéd az utiköltséget, akkor mit is adsz a gyereknek tulajdonképpen? Az biztos, hogy a volt nejednek egy újabb perre okot.
2010. szept. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ahogy irtam is nem volt semmi házasság... itt csak egy kérdés volt. nem a pénzt sajnálom tudom h a gyerektartás mire kell ezzel tisztában vagyok.. amugy meg 5éves a gyerek.. ahogy irtam is én pesti vagyok a fiam miskolcon lakikm... amikor a nevemre vettek akkor már nem élünk együtt szóval akkor még a gyerek is pesten élt kb egy éve költöztek el... de azért ha bele gondolunk ez az anya döntése volt.. kérdem én fizetem a havi x gyerektartást.. és még azt is én fizessem h láthassam a fiam amikor én nem akartam h leköltözzenek.. azért egy apának is vannak jogai én ugy gondolom másrészt meg nekem is vannak más költségeim.. az h én leutazzak az havi 40.000ft lenne... szerintem ez igy nem igazán korrekt.
2010. szept. 25. 18:29
 4/12 A kérdező kommentje:
a másik én honnan tudjam h azt a gyerekem kapja és nem másra költi.. irtam is h mindenképpen olyan választ várok aki tudja is erre a választ. de azért köszönöm
2010. szept. 25. 18:31
 5/12 anonim ***** válasza:

Az,hogy te mit gondolsz egy,hogy mi a törvény,az másik dolog.

Az,hogy házasságból vagy sem született a gyermek,az sem számít.Nem is értem,ez hogy jön ide.

Honnan tudod,hogy a gyerekre költi-e?Hát nézz utánna.Ha a gyermeked nem alultáplált,jár oviba,korának megfelelő ismeretekkel rendelkezik,akkor rákölti.

2010. szept. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyébként mindenképp tudom a választ-az első beíró voltam-de úgy látom ez az ami legkevésbé érdekel.

Természetesen sajnálgathatunk is,de akkor úgy írd ki a kérdést.

2010. szept. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem értem h miért csak az anya oldalát nézi mindenki gondolom Ön is... nekem annyi kérdésem lett volna amire még sajnos nem kaptam értelmes választ... h miért minden költség rám terhelődik?? hiszen fizetem a gyerektartás,de azt miért nekem kell fizetni ha Ö elköltözött vidékre,ha apa lenne megérténé... ugy gondolom azt nem nekem kéne fizetnem ha ö elment és én emiatt nem láthatóm csak másfél havonta a fiamat.. sajnos nem milliomos vagyok h még ezt is én fedezzem hiszen amikor itt van akkor mindent megkap tőlem...engem nem kell sajnálni nem kértem Öntől.pont azért irtam h olyan irjon aki tud is segíteni nem biztos h támadni kell az embert főleg ha nem ismeri az előzményeket.. gondolom haragszik Ön is a életre hogy ilyeneket ir.. ha meg van gyereke akkor meg főleg megérthetné... szerintem azok után h a szülés elött egy fél órával tudtam meg h gyerekem lesz és felválaltam nem lehetek rossz apa... néha lehet egy anya is hibás..
2010. szept. 25. 19:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Már írtam:el kell olvasni mi van a végzésben.Én innen azt ugyebár nem tudhatom.Ami ott van,azt kell betartani.Ha nem tetszik,akkor lehet bírósághoz fordulni.Azt,hogy a bíró mit fog ítélni,azt megint nem tudhatom,de senki élő ember ezen a világon.

Tehát még egyszer:amíg nincs másik végzés,addig az előzö érvényes és azt kell betartani.

2010. szept. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyébként most néztem meg a teljes árú vonatjegy kb 5000 ft,ez havi 20000,ha azt nézzük,hogy nem hivatalosan 2-3 ezer forintért lehet szállást találni,akkor nincs 30000 ft a havi költség.

Aztán ha apuka kissé találékonyabb,akkor ismerősök által jóval olcsóbban el lehet jutni és vissza.

Természetesen ebben az esetben is kérdés,hogy mit akar:mártírkodni,vagy a fiát.Mert bizony sokaknak megfelelne az,ha félévente meglátogatnák a gyereket,aztán sajnáltathatják magukat....

2010. szept. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Már bocsánat de az h leutazzak és vissza oda vissza szerintem az rengeteg Ön szerint ha utalok havi 50.000ft-ot és mellete persze nekem vannak számláim nem ugy mint az anyának akkor még ezt is nekem kell fizetni nem arról van szó h itt valaki mártirkodik vagy nem hanem h nekem is ennem kell innom és más költségeim vannak.. én normálisan kifizetem amit nekem kell az h ö oda leköltözött az szerintem nem nekem kell álni...ha esetleg a végzésben a állandó lakcim szerepel de mondjuk a lakcimigazolóba benne van a tartozkodási helyként a vidéki akkor ilyenkor melyiket veszik figyelembe??az előbb is kértem egy kicsit probálja meg az én szemszögem is nézni... dolgzom az anyuka nem dolgozik én mindent meg teszek szerintem de ennyire azért nem kell kizsiregelni vkit hogy mindent csak az apának kell fizetni...
2010. szept. 25. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!