Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha cigányoznak? ...

Mit csináljak ha cigányoznak? Viszonylag színvonalas családból származom. Neveltetésemnek köszönhetően nem szoktam leereszkedni annyira, hogy trágár kifejezéselet dobjak hozzájuk. Viszont a napokban eljött mellettem egy iskolatársam és a

Figyelt kérdés

következőket mondta: Khm.. Te bu.zi cigány.

Folyton pingelnek.

Mit lehet a cigányozásra visszaszólni?


( Az iskolában jó tanulók vannak, nehéz is bekerülni. Ezért lepődtem meg az ok nélküli beszólásra. )


A válaszokat megköszönöm itt és ha privátban küldöd annak is örülök.



Előre is köszönöm.



2022. szept. 9. 01:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Megírom, ha elmondod, hogy mit lehet válaszolni a parasztozásra meg a rákegyekiaszívedezésre.
2022. szept. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Semmit! Tudom, hogy nehéz, de hagyd figyelmen kívül.

Hozzáteszem, hogy úgy is, ha az vagy, és akkor is, ha nem! Ez nem derült ki egyértelműen. Az ő problémája nem a tiéd!

2022. szept. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Minden bántást higgadtan kell lereagálni. Viszont az se jó ha nem szólsz vissza.


Ilyenkor mondj egy olyat neki, hogy igen cigány vagyok, és büszke vagyok magamra, hogy egy ilyen suliba járhatok.


Ilyesmiket érdemes visszaszólni. Ilyenkor durvább beszólásokkal fognak jönni, amire szintén közömbösen kell leragálni, amire a reakciója az lesz, hogy nem fog bántani többet, merg nevetség tárgyává válik, amiért leperegnek rólad a beszólások.

2022. szept. 9. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

3-as vagyok


Egyébként még annyit hozzátennék, hogy lehet, hogy jó suliba jársz, de egy ilyen megnyilvánulás sokat elmondott osztálytársadról. Pl.: Hogy még nem elég érett érzelmi szinten.


Ne hagyd, hogy fájjon a sértése, mert ez nem neked szól!


Én pl. Fél év alatt szedtem fel 45 kg-ot, 8 hónapja lakunk Budapesten, és már 5 random utcabeli ember beszólt, hogy milyen kövér vagyok. Az a vicces, hogy már 14 kilót leadtam belőle, de ezt senki nem tudja. Szóval így kicsit vicces, mert azok az emberek, akik bántanak fogalmuk sincs milyen dolog hirtelen elhízni, és azzal küzdeni éveket, hogy jojózol, mikor te akkora bomba nő voltál, hogy random férfiak hívtak meg kajálni, vagy cipelték a bőröndödet. De most, hogy te kövér vagy, az idegenek szemében egy undorító személy vagy, akik meg ismernek, és tudják, hogy mennyit fogytál, és mennyit szenvedtél miatta, mert volt, hogy hónapokig sírtam, azok meg felnéznek rám és tisztelnek.


Foglalkozz sokat a szeretteiddel, barátaiddal, mert az ő szavuk az, ami igazán számít.


Én jelenleg nagyon ingerszegény életet élek válalkozóként. Se munkatársak, se barátok, se család,csak online vannak barátaim és van szerencsére egy férjem, de ez így nem igazán élet.


Azt gondoltam, ha végetvetek az emberi közösségeknek, mint suli vagy munkahely, akkor boldog leszek. Sajnos még mindig pszichológushoz járok posztraumás stresszem van, most jönnek elő a sulis bántások, mivel semmi emberi kapcsolatom, és valahogy az agyam így reagál.


Szóval ezzel arra célzok, hogy suli után se fényesebb az élet, de legalább nincs komolyabb stressz.

2022. szept. 9. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező: a beszólásra egy "Mi bajod van? Én soha nem bántottalak!" indulatmentes visszaszólás is elképzelhető, hogy jó lehet.
2022. szept. 9. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Cigány vagy? Ha igen, célszerű lenne ezt elfogadni és visszaszólni. Igen, az vagyok, de b*zi nem. Amíg nem vállalod fel a származásodat, ezt érzékeli rajtad a külvilág, és nyomkodni fogják a gombot. Ha már nem találnak rajtad ilyetén fogást, akkor abba fogják hagyni. Hidd el, hogy így működik :)
2022. szept. 9. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6%

Ne törődj a fehérekkel nagyon sok bunkó, értetlen ember van köztük is, sokkal rosszabbak sokszor mit a romák! Én fél roma vagyok és elmondom neked jobban húz a romák felé a szívem mint a fehér magyarokhoz.

Ha egy fehér beszól mond neki! Én tudod a tisztességes romák közé tartozok, de te meg 1 hétig ugyanazt eszed szóval te nem vagy különb nálam attól még hogy cigányozol! És cigány vagyok! Ez nem sértés! Az vagyok! És büszke vagyok rá! Mert én is ember vagyok!

2022. szept. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
1%
Elöző vagyok, meg gondolj arra hogy sok csajnak be fogsz jönni, én fél romaként sőt ha nem lenne bennem 1% roma vér sem akkor is csak a szép roma pasikkal jönnék össze mert ők sokkal vonzóbbak ám mint a fehér pasik jobban tudnak védelmezni is-legalábbis én ezt tapasztaltam(:
2022. szept. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, köszönjed meg a hetesnek, hogy mi, fehér magyarok ilyen véleménnyel vagyunk rólatok, cigányokról! Pont az ilyen suttyó cigók miatt alakult ki a cigányságról a jelenlegi kép!

Ha már itt tartunk... Nem a fehérek miatt kell rettegni nappal is bizonyos Borsod megyei településeken fehér emberként, hogy megvernek vagy kirabolnak...

...vagy nem a magyarok miatt lett híresen bűnöző negyed Budapest jó pár kerülete, ahova éjjel nem tanácsos betenni a lábát fehér embernek...

2022. szept. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Azokat sajnálom teljes szívemből, akiknek ezerszeres munkát kell belefektetni a beilleszkedésbe (sokan közülük félelemkeltően viselkednek) és azokat is sajnálom, akiket ok nélkül bántanak, mint Kérdező esetében.
2022. szept. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!