Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez azért már túlzás! Hogyan...

Ez azért már túlzás! Hogyan lehetne leállítani?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan örülnének neki, de aki benne van annak néha már sok.10 éve vettünk egy telket kertvárosban, elkezdtünk építkezni.A ház felépült 2 év alatt, 5 szoba, 2 fürdő, stb, hitel nincsen.De a párom annyira belejött, hogy az az érzésem, már abba sem akarja hagyni.Az 5 szobához már megint jött kettő(3-an élünk benne), a betonkeverő megy tavasztól őszig, ha reggel kimegyek, azt sem tudom, hogy most ezek a munkások mit akarnak csinálni, nem mellékesen, minden pénz erre megy .A szomszédok azt mondják, tiszta hülye vagyok, inkább örülnék, de aki nincsen benne, az nem tudja, hogy ez mivel jár.Imádom a páromat, de néha ez már tényleg sok.Van egy fiunk, 17 éves, neki már szinte természetes az állandó építkezés.

Hogyan lehetne leállítani?Azt mondja, örülnénk inkább, mindent értünk tesz.Értékelem én, de már egy kicsit sok...


2010. szept. 25. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki hogy örülsz de ez mégis sok. Egyébként meg mondd meg azt is hogy egy kapcsolatban megbeszélünk mindent nem egyik napról a másikra a másik tudta nélkül felhúzok még 3 szobát...
2010. szept. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Rezsi szempontjából sem mellékes,hogy mekkora a lakás,ráadásul takaritani sem utolsó.

Én kiakadnék ha állandóan idegen munkások lennének nálunk.Hol van a magánélet?

2010. szept. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg túlzás... Kergetőztök, vagy bújócskáztok a házban? :)

Mi lesz majd, ha kirepült minden gyerek és nem is akarnak veletek lakni? Kérdezd meg a párod, hogy mik a hosszútávú tervei ekkora házzal? Majd kettőtöknek később sokkal olcsóbb lenne egy kisebbet fenntartani, fűteni, takarítani, stb. A most építkezésre fordított pénzt valahogy másként kéne befektetni.

2010. szept. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

És majd öregkorotokban nosztalgiáztok, hogy "jaj, emlékszel, mikor kifestették az új szobákat?"

Ne már!

Utazzatok, szórakozzatok amíg lehet, ennek semmi értelme! Mégis, mit akar kezdeni ezzel a házzal? Mi ketten lakunk egy nagy házban, a válás óta, és elég lehangoló. Nektek nem az?

Beszélj vele. Mit akar kompenzálni a nagy házzal? Esetleg a feszültséget akarja így levezetni, vagy van valami problémája?

2010. szept. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szerintem én már mindent megpróbáltam.Azt mondja, hogy örüljek, hogy nem a kocsmába hordja a pénzt.

A rezsim simán van 100.000-havonta télen. és lehet, hogy keveset mondta. Most még bírjuk, de mi van, ha valamelyikünk lebetegszik?Azzal érvel, hogy a fiunknak csinálja, majd ha megnősül, lesz külön lakrész.De melyik az a fiatal, aki a szülőkkel akar lakni? Ennyi pénzből már neki is tudnánk külön lakást venni...

2010. szept. 25. 14:43
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Mondogasd, hogy minek három embernek egy egész szálloda.
2010. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Nagynénéméknek is jól ment, amíg dolgoztak. Óriási ház, 6 szoba vagy inkább 6 "hombár". Nyugdíjba mentek, egyik fiuk sem maradt otthon. A nyugdíjuk nem elég a rezsire. Albérlőkkel szerencsétlenkednek, akik hol vannak, hol nem. A házat csak áron alul tudnák eladni, úgy meg nem akarnák.

Szóval ők totál befürödtek a nagy házzal.

2010. szept. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Hangsúlyozd, hogy érted biztosan nem teszi, mert nem kérted.
2010. szept. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vannak emberek, akik nem azért csinálnak valamit, hogy elkészüljenek, hanem hogy lefoglalják magukat, úgy érezzék, nincsenek még kész, de valamin dolgoznak, folyamatban van az élet. Ezzel az a baj, hogy sosem készülnek el semmivel, vagyis nem fogják tudni élvezni azt, amin dolgoztak. Öncélú volt a munka. Kérdezd meg tőle, nem akarjátok-e lassan élvezni a ház előnyeit is?
2010. szept. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyorsan le kell állítani!!!!!

Apukám teljesen ilyen! VEtt egy telket s csinált rá egy házat. Aztán rájött, hogy szar a sok lépcső mert hegyoldalba csinálta. (ezt tudhatta volna elötte is)

Utánna vett egy másik (egyenes) telket s velem (akkor 16L) felépített egy másik házat 4szoba,2fürdő 200négyzetméter kb. Alig lehet kifűtteni.

Teljesen szétment elment az esze, folyton mindent lebetonoz, ás, túr, romhalmaz a kert.

Ráadásúl mindennap hangoztatva: NEKTEK ÉPÍTETTEM ÉN A HÁZAT!!! kösz, mi nem kértük, klönyörögtünk áljon le mert az egészsége kivan, s mindi gveszekszik, utálunk vele lenni mert csak szerinte értünk, de igazából ÖNMAGÁÉRT TESZI. mániákus.

Azóta vett még egy teket s azon is egy ház de megmondtuk mi ebben maradunk, hagyjon már bkén minket. (egyébként 3évente költöztünk, összesen ez a 7dik lakás amiben laktunk mert neki semmi se jó, nyugtalan a vére.)

Nálunk is az van, hogy majd ide szüljek meg milyen jó lessz de inkább amint tudok menekülök. A ház nem érdekel, teljesen romokban a család mert ő melete nem lehet élni, alkoholista is lett a sok betonozás, falazás, ásás közben. Mindig mi vagyunk a hibásak s megkapjuk, hogy mi milyen rosszak vagyunk, Ő ÁLDOZAT mert épít.

Ezt senkinek se kívánom. Plussz, mindenki áldott embernek tartja aki a családjával így törődik de a pénz csak szórja s felse fogja, hogy azt takarítani, fűtteni kell, számlákat fizetni bele.

2010. szept. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!