Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nekem kellene...

Szerintetek nekem kellene megint közelednem?

Figyelt kérdés
NEm vagyok idős, de végig gondoltam a minap, hogy vajon m it ronthattam el.Annak idején meglátogattam mind a keresztszüleimet valamint a papámat, ők sosem látogattak meg otthon.Ez akkor szakadt meg, amikor történt egy családi katasztrófa, én elmenekültem otthonról a nagynénémhez,akkor már ritkán, de kerestem őket, képeslap, személyesen, ők sosem,majd elköltöztem Szegedre, mivel felvettek az egyetemre.Sajnos nem engedhettem meg, hogy sűrűn látogassak haza, de amikor haza mentem, akkor is a nagynénéméket valamint az anyukámat s a hugomat látogattam meg.Az öcsémtől érdeklődtem velük kapcsolatba, akik tájékoztattak.Lassan egy éve elköltöztem több száz kilóméterre, s bánt, hogy eszükbe sem jut, hogy mi lehet velem.Tudom, megtehetném, hogy felhívjam őket, de az öcsém nem tudta megmondani a telefonszámukat, próbáltam a kersztesómmal felvenni a kapcsolatot, két levél váltás után végül ő sem válaszolt.Kiderült, hogy ő is szegedi volt. Most azon gondolkodok, hogy talán megint próbálkozni kellene, de sajnos nem látok nagy esélyt.Anyu mesélte, hogy találkozott régebben, s ő mondta, hogy mivel én vagyok a fiatal, nekem kellene keresnem őt, mert neki néha fáj a dereka.Háztartásbeli, van autója, tudta hol lakom, s régen ezek ellenére sem keresett.Teljesen tanácstalan vagyok.
2010. szept. 24. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros.

Úgy gondolom, attól, hogy fiatal vagy nem csak a gyermek előnye, hogy keresse rokonait, hanem az idősebbé is. Én apukámmal vagyok így. Ő is mindig leteremt (engem, mert engem tud elérni telefonon, öcsémet nem), hogy mi is kereshetnénk igazán... Tulajdonképpen azért nem keressük, mert ugyan ezt csinálta velünk. Úgy gondolom a szülő, rokon kötelessége, hogy amíg gyerek valaki támogassa. Az én apám nem tette ezt meg, mindig csak a b_szogatások voltak részéről, amit mindig én kaptam meg plusz még a szemébe hazudik a gyerekeinek. Tehát azt kapja, amit megérdemel.


Ahogy kiveszem a szavaidból csak részedről van kezdeményezés, kb lesz_rnak mi van veled. Sajnálom, hogy ilyen családod van, de nagyon szerintem nem lehet ellene mit tenni.

2010. szept. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem akartam regényt írni, ez miatt lett annyira zavaros. Én is így gondolom, ahogyan te, hogy nekik is kellene érdeklődniük velem kapcsolatba, de ennek ellenére fáj, hogy miért sz@rnak le, akár egy levél is jól esne a születésnapomon.

A saját kereszt anyum, apum, s kereszt tesóim, valamint a papám.Az a vicces, hogy elméletileg nagy a család, de mégis, csak az anyummal tudom tartani a kapcsolatot, a többiek valahogy nem érdeklődnek, én meg mégsem hívhatok fel mindenkit, mert sajnos nincs pénz rá.

2010. szept. 25. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha hiányoznak neked ,szerintem keresd meg őket.

Akkor fog kiderülni, hogy mennyire hiányoztál nekik, és mennyire örülnek neked. Hosszú idő után mindenkinek nehéz megtenni az első lépés. De az az érzésem, utólag azt mondod majd, hogy megérte. Én ezt kivánom neked.

2010. szept. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.NEkem hiányoznak, s ez miatt írtam is a keresztesómnak,iwiw-en, hogy érdeklődjek, hogy mi van vele, de a második levelemre már nem válaszolt.Jól esett volna, ha megkérdezi, hogy mi van velem, hogy kerültem el otthonról...stb.De semmi ilyesmi.Az egyik unokatesómmal is én vettem fel a kapcsolatot, miután öngyilkosságot követett el, mármint próbált, de túlélte szerencsére.Írtunk pár levelet, de ő is az utolsóra nem válaszolt.NEm akarom levelekkel zaklatni, de ha születésnapja van, akkor felköszöntöm, iwiw-en.

Sajnos nálunk az egész család depis, nagy az öngyilkossági hajlam, s mivel nem csak a családommal, hanem a párkapcsolatommal is gondok vannak, így én is egyre jobban magamba vagyok fordulva, s félek, hogy mikor jön el az, amikor semminek sem látom értelmét.Néha jól jönne egy barát, akivel meg lehet mindent beszélni, csak hát olyan nincs, folyamtosan koptak le, s nem azért, mert én nem kerestem őket, csak hát ők annyira nem kerestek.

2010. szept. 27. 23:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Bocs ,hogy ilyen soká válaszolok, de zűrös napjaim voltak.

Figyelj! "Ember küzdj és bízva bizzál" Ez most is igaz, sőt igazabb. Mert manapság az embereknek szerintem még nehezebb mint egykor. Főleg Magyarországon. Mindenki depis egy kicsit, mindenki küzd a hétköznapokkal.

Lehet, hogy az unokatesóid azt gondolják, hogy Te biztos jól vagy, neked jobb mint nekik, minek törődjenek veled. De szerintem ez a nem válaszolásuk okának csak 10%-a. 90% a túl kell élnem a napokat küzdelem lehet. Nem csak anyagi, sőt leginkább lelki értelemben. "nincs erőm, nem birom, hagyjanak" Azért hangsúlyozom, hogy ez MOST van. Tudom ,hogy változnak a dolgok, és tudom, hogy van remény. Ezért jó öregnek lenni. Szerintem most, akinek van egy kis többlet ereje a túlélésnél az nyújtsa a kezét mások felé. Most ez nagyon sokat jelenthet.

Télen a fiamék elmentek szánkózni a barátaival. Csináltam nekik forró csokit (nagyon finomat tudok csinálni). Az egyik boltnál egy hajléktalan állt egy üres pohárral a kezében. A fiam odalépett és teletöltötte a poharát forró csokival. A hajléktalan belekostolt. Azt mondta a fiam, hogy soha nem látott még akkora boldogságot senkin.

Szóval szerintem légy bátor és közelíts a rokonaidhoz. Ők a legfontosabbak. Ha mégsem jön össze, van még egy csomó ember, akinek örömöt adhatsz, és ez téged is boldoggá tesz. Hajrá! Drukkolok.

2010. szept. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!