Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdenétek ilyen apával?

Mit kezdenétek ilyen apával?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy tehetséges, sikeres, kitartó, egocentrikus, racionális, arrogáns, jól verbalizáló, kicsit sem empatikus apám. Én a túlvég vagyok: érzelmes típus, magábaforduló, művészetekért rajongó, labilis személyiségű, rapszódikus hangulatváltozásaim vannak és első rezdülésre értem az embereket, de valahogy pont vele kicsit sem tudjuk kezelni egymást, amiből állandó és nyílt konfliktusaink vannak.


A kérdésem az, hogy még ha nem is láttok bele túlzottan ennyi alapján a kapcsolatunkba, mégis hogyan fognátok hozzá egy ilyesmi probléma megoldásához...?


U.i.: egyetemista lévén pénzügyi függésben vagyok, szóval a lépj-le-messzire nem megoldás a jelenlegi helyzetben.


2010. szept. 24. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Fiú vagy vagy lány? Mert, én is hasonlítok apudra, és őszintén szólva én sem egy ilyen fiúgyerekről álmodnék. Egy férfi férfi legyen.

Ha lány vagy akkor viszont nem kéne, h rossz legyen a kapcsolatotok.

2010. szept. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Srác vagyok, 21 éves. És bármilyen furán is hangzik, én örülök a személyiségemnek...
2010. szept. 24. 19:18
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Tanulj szociológiát és fejlődéstant, elemezd ki apádat, nyiss felé, teszteld le, hogy ő is hajlandó-e a kompromisszumra, majd döntsd el, hogy mit lépsz a továbbiakban. Kilépsz-e a függőségből (ha nincs más választás), vagy jobb esetben egy közös, kompromisszumos úton haladtok tovább.

Mindenkinek van gyenge pontja, mindenki megtörhető.

2010. szept. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amúgy meleg vagy?
2010. szept. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akár még logikus is lehet a kérdés, de nem. És biszex sem. :)
2010. szept. 24. 19:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Nahhh, ezt a kérdést akár én is írhattam volna....

Én elengedem a fülem mellett ha olyat mond. Minimalizálom a találkozások számát. Ráhagyok mindent. Ugyanis sosem fogja belátni, hogy más véleménye is lehet az embernek. Tisztelem mert az apám, de nem kell megosztanom vele a problémáimat.

2010. szept. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezt a választ akár én is írhattam volna, jól leírja a taktikám alapelemeit... :)
2010. szept. 24. 19:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem értem ezt a "férfi legyen férfi" szarságot! ő legalább felvállalja, hogy milyen és nekem értelmes embernek tűnik! Jesszusom... meg ez a melegezés... Szerintem jobb egy magába forduló művész, mint egy kétszíínű macskó, aki csak a farkával törődik! Na cső!
2010. szept. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Még ha nem is hiszem, hogy válaszolni fog újra az első válaszoló, de szeretném megjegyezni, hogy még ha alapból veled is értenék inkább egyet, sokkal szimpatikusabban, konszolidáltabban és közhelyektől mentesebben tudta magát kifejezni.
2010. szept. 25. 03:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Oké :)
2010. szept. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!