Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hol kérhetnék...

Mit tegyek? Hol kérhetnék segítséget?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok. Fiatal férfi. Lassú szívműködéssel születtem, 38-40/perc pulzus. Van pacemakerom 11 éves korom óta. Más betegségem is van nagyfokú rövidlátás, van 2 éve magasvérnyomásom 148/91, 152/93 erre kaptam Lisopress 5mg-ot. Dolgozom, rokkant eláttott vagyok. Anyu, mama papával élek... pl ki akartam menni mama kiabált meg anyu hogy meleg van, takarodj be elájulsz infarktust kapsz, meghalsz stb. 18-19 évesen is ezt csinálták velem. Egyedül elni nemtudok mert segítséget igénylek(nem anyagilag) mit tegyek hogy ne korlátozzanak? Fenyegetnek ha ki megyek este sose voltam buliba, megmondták beteg vagyok nem lehet baratnöm, nem élhetek szexuális életet. Hol kérjek segítseget hogy valaki allitja le öket? Kormányhivatal vagy hol? Mert egy rokonom azt mondta ezért anyukámat és nagymamámat megbüntetnék hogy 22 éves felnőtt embert korlátoznak . Hol kerjek segitseget hogy le állítják öket?
2022. aug. 5. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem büntetnék meg őket, mert nem korlátoznak fizikailag. Nem zárnak be és veszik el kulcsot, nem kötöznek ki.


Viszont ha nem tudsz egyedül elleni, akkor hogyan akarsz éjjel bulizni menni?

Miért nem tudsz egyedül lenni?

2022. aug. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Hat igen, ez nagyon nehez helyzet. Nekik el kene kicsit engedniuk a kezedet, az oke, de te meg nelkuluk nem tudsz elni, segitsegre szorulsz es megis kepes lennel oket “feljelenteni”.


Amugy persze ezzel senki nem foglalkozna, nem igazan van olyan hely, ahol ezt be lehetne jelenteni.


Egyebkent valoszinuleg iszonyatosan feltenek. Most szerinted azzal kapcsolatban nincs igazuk, hogy egy szivbeteg ne maszkaljon kint 40 fokban, mert nagy baj lehet? A bulizast is es az alkoholt is valoszinuleg sajnos melloznod kell, ha elni akarsz.


En azt csinalnam, hogy konzultalnek az orvosommal, hogy nekem mit szabad es mit nem szabad csinalnom a betegsegeim miatt, ezt egy papirra tetelesen leirnam, majd osszeulnek a csaladdal es kozosen valamifele megoldasra jutnek veluk.

2022. aug. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Még hányszor írod ki? Hányszor?


Nyílván gyámság alatt állsz, nyílván jogosan..

2022. aug. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3# nem vagyok gyámság alatt.
2022. aug. 5. 20:20
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Hasonló betegséggel élők csoportjait keresd, vedd fel velük a kapcsolatot.
2022. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem korlátozhatnak, ha nem vagy gyámság alatt. Ugyanazt tudom javasolni, mint az ötös. Egyébként volt szívbeteg ismerősöm, teljes életet élt.

Ezt a szexuális életet nem élhetsz ezt ők mondták neked? Elég szürreálisnak tűnik :D

2022. aug. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

18 éves kor felett senki se lehet "gyámság" alatt, cdsak "gondnokság" alatt.

Ilyen szívbetegséggel biztos hogy nem vagy gondnokság alatt.

Amikor nincs meleg idő, elmehetsz ismerkedni stb? Gondolom ezt nem akadályozzák meg.

2022. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7#


Szívbetegség ugyan nem indok a gondokságra de, hogy a kérdező nem egy ész az is biztos..

2022. aug. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

"Fenyegetnek ha ki megyek este"

Egész pontosan mivel fenyegetnek?

2022. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Ebben nincs korlátozás.
2022. aug. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!