Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos a politikai...

Mennyire fontos a politikai egyetértés egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tudnátok olyannal lenni aki teljesen más nézeteket, értékeket képvisel?
2022. júl. 19. 12:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
Nagy vonalakban meg kell egyezzen a dolog. Különben folyamatos konfliktus lessz belőle.
2022. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%

Feleségemnek más politikai nézőpontjai vannak mint nekem. Sőt, ő mélyen vallásos én meg ateista. De ez soha semmi problémát nem jelentett nálunk. Respektálni kell hogy bizony vannak emberek más nézőpontokkal, más értékekkel. Csak azért mert valaki valamiben nem ért veled együtt azért még ugyanannyira fontos, szeretett embertárs.


Gyerekeinket is úgy neveltük hogy anyuci így gondol erről, apuci úgy, de mindketten ugyanúgy tiszteljük egymást. És a gyerekek is gondoljanak utána hogy ők mit akarnak de tiszteljék hogy másoknak lehet más a nézete.


Konfliktus csak akkor van ha nem tudod elképzelni és eltűrni hogy más embereknek lehet más felfogása bizonyos dolgokról.

2022. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%
Szerencsére a családban egyetértés van: Mindenki utálja a politikát, így nem is beszélünk róla. :)
2022. júl. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%
Képben vagyunk, beszélgetni is szoktunk, mindenről, erről is. De nem vagyunk habzó szájú párthívek. Semmilyen kapcsolatomat nem ez határozza meg, barátit, munkahelyit sem. Minden oldalon vannak hülyék és normálisak is.
2022. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
63%

Emberfüggő. Én tudnék, engem nem zavarna különösképpen, tekintve, hogy nekem sincsenek nagyon elkötelezett politikai nézeteim.

Viszont. Apukámnak is van egy régi, gyerekkori barátja, aki, hát, hogy is mondjam szépen, politikamániás.

Folyton erről beszél, vagyis hát, veszekszik apámmal/apámnak, ugyanis nem egy nézeteket vallanak. A csávó már egyszer odaég fajult, hogy haza is zavarta apukámat tőlük, rá se nézett, csak kiküldte, elvileg. Másról sem lehet vele beszélgetni. Ez az egéstz odáig fajult, hogy apukám már nem is akar hozzá menni beszélgetni se.

2022. júl. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%

Ha fullosan ellentétes a véleményünk egy olyan dologban, ami a mindennapok része, hatással van az életünkre, akkor abból alapból nem lesz működő kapcsolat. Mert persze, lehet homokba dugni a fejet, de ez nem változtat a tényeken. Nekem meg van igényem a közéleti témák megvitatására. Nem habzó szájjal, nem ordítozva, nem lehülyézve a másikat. Lehet véleménykülönbség, csak tudjunk kulturáltan beszélni róla, nem is kell meggyőzni ezzel egymást. Viszont az, hogy az alapok egyek legyenek, na az fontos. Tehát a rasszizmus, homofóbia kizárva nálam. Jól is néznénk ki, hogy a párom mocskos buz1z1k, büdös cigányozik, nekem meg egy csomó régi barátom, rokonom közt van olyan, akire gyűlölködhetne emiatt. :D

És ez nem pártszimpátia kérdés. Az, hogy egy párttal szimpatizál az ember, annak van értékrendbeli alapja. Az értékrend meg optimálisan legyen hasonló azzal, akivel együtt élek, szerintem.


Vannak ilyen ütköző kérdések, aminek mindenképp passzolnia kell nagyjából, különben nem jó. Ilyen számomra az értékrend(ez a politikai nézetek alapja), gyermekvállalási tervek, közös otthonunkat érintő dolgokkal kapcsolatos elképzelések, állattartási szokások.

2022. júl. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
76%

Nekem elég fontos. Alapból a libsi Eltén tanulok, kifejezetten libsi szakon, mikor itthonról hallgattam az órákat, akkor fontos volt, hogy a párom ne kapjon agyvérzést. A szakdolgozatom is LMBTQ témájú, és lehet, hogy civil szervezetnél szeretnék majd dolgozni.

Ezenkívül is full utálom a Fideszt, szóval Fideszessel nem lennék. Vannak olyan országok, ahol megengedhetik maguknak az emberek, hogy ne legyen a politika ilyen szerves része az életünknek, meg hogy ne érdekelje őket. Itthon ezt nem nagyon lehet. Ha valaki full fogalmatlan és passzív, az is egy véleménynek tekinthető. Meg majd mire tanítjuk a gyereket egyes témákban? Nagyon nem mindegy.

Az, hogy ki milyen pártot támogat, elárulja, hogy hogyan gondolkodik az illető a legfontosabb társadalmi kérdésekben. Nem tudom hogy ez valakinek hogyan lehet tök mindegy. Kb az egyik legfontosabb szempontom volt társkeresésnél.

2022. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
78%

A 12. kommentelőnek teljesen igaza van. Ez a kulcs: egymás tisztelete! Csak sajnos sokaknak ez egyszerűen nem megy. És igen, így van, ahogy írja, csak akkor okoz ez gondot ha az egyik vagy mindkét fél képtelen elfogadni, hogy nem mindenben ért vele egyet a másik. Pedig nem ezerszer fontosabb az, hogy ha beteg vagy, akkor ápoljon, meg tudjon vigasztalni ha szomorú vagy, ne hagyjon magadra ha valamiért bajba kerülsz és minden ilyen dolog, ami normális kapcsolatban működik? Ha minden más téren teljesen jó a kapcsolat és tényleg szeret téged az a valaki és egyébként ő el is fogadja ha te más pártot támogatsz, akkor képes lennél (bárki köztetek) elhagyni azért, mert ő másra szavaz vagy nem is szavaz, más politikusokkal ért egyet? Valaki írta, hogy ellenkező nézetű emberrel el sem kellene jutni családalapításig meg gondolom komolyabb pár éves együttélést se tudna az ilyen ember elképzelni azzal, aki máshogy gondolkodik a politikáról, de hát akkor hogy is van ez? Már második randin legyen ez a téma, hogy mik a politikai nézetei? Hát ez aztán romantikus és nagyon önzetlen.

A politikáról egyáltalán nem muszáj beszélni és főleg nem minden nap. És ismétlem: tisztelet!!!

(#5 voltam.)

2022. júl. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!