Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos a politikai...

Mennyire fontos a politikai egyetértés egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tudnátok olyannal lenni aki teljesen más nézeteket, értékeket képvisel?
2022. júl. 19. 12:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Persze. Nem beszélünk róla és kész. Mint ahogy ismerek nem egy vallásos-ateista párt is, jól megvannak.
2022. júl. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
attól függ miben tér el a véleményünk. például ha valaki homofób, transzfób, rasszista, stb. azt nem tudom elfogadni párként, hiszen ezzel teljesen szembemegy az értékrendemmel.
2022. júl. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Milyen felületes kapcsolat az, ahol nem kerülnek szóba az ország, a közösség dolgai? No meg a hit, az erkölcsi kérdések? Hogy fognak az ilyenek gyereket nevelni?
2022. júl. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%
Olyannal élek 😊 mivel egyikünk se valami szélsőséges idióta, ezért ez nem volt szempont.
2022. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem már az is szomorú, hogy ilyen kérdés egyáltalán felmerül. Az lenne a normális ha fel sem merülne. Vagyis: evidensnek kellene lennie, hogy a család és a szeretteink fontosabbak a politikánál. Nem kellene ráerőltetni nézeteket egymásra, elfordulni a másiktól mert az más pártot támogat, összeveszni emiatt, kapcsolatot megszakítani a politika miatt. Mintha azért mert más pártot támogat, már nem ugyanaz az ember lenne. Mintha a politikusok támogatnának minket a nehéz helyzetekben és nem a szeretteink. Tudom jól, hogy nem fogalmaztál ennyire részletesen és konkrétan, de ma már ez gyakoribb mint hinnénk.
2022. júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19%

Nálunk szabály,hogy családon belül ilyesmiről nem beszélünk.Teljesen jó a kapcsolat a tágabb rokonsággal is (unokatesók,másodunokatesók stb.)

Ugyan ezt tanácsolom a párkapcsolatban is, viszont mi ugyan azt a nézetet valljuk

2022. júl. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudnék egy olyannal élni, aki a nekem ellenszenves nézeteket magáénak vallja.

Nem is értem, hogyan működhet egy kapcsolat így.

Például a jelenlegi helyzetet az egyik elfogadja és elhiszi az okokat, a másik pedig igazságtalannak és hazugnak tartja, akkor ott mégis hogyan tudják kivonni magukat ez alól?

Amikor már a mindennapi megélhetést, az egészségügyi ellátást, a gyerekeid oktatását érinti.

Ugye csak vicc ez a kérdés?

2022. júl. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%

Mi mondjuk egy "platformon" vagyunk a férjemmel.

De ha nem így lenne: Nem kell beszélni róla, egyáltalán nem kell feszegetni a témát, főleg nem kell beleállni a dologba. Másképp nem tudom elképzelni, különben mindig feszkó lesz, ha terítéken van a téma.

2022. júl. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kíváncsiság ihlette a kérdésemet, ismeretségi körömben több pár van akik véleménye ellenkezik.


Én sem tudnék komoly kapcsolatot ápolni olyannal aki teljesen ellentétes nézeteket vall mint én.


7-es jól megfogalmaztad, pont a mostani országunkon belüli politikára értem, arra ami az elmúlt csak néhány napban, hétben történt.


Érdekesek a válaszok egyébként, értem hogy ha szeretek valakit akkor ugyanaz az ember, meg nem változtat az ember érzésein a másik nézete, de azt nem értem, az ismerkedés után két merőben ellentétes véleményű ember, hogy jut el a párkapcsolatig.

2022. júl. 19. 13:37
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem csak azokat nem zavar, akik nem foglalkoznak politikával, nincs erős véleményük, nem is vannak képben... Pl. ez, hogy "nem is kell beszélni róla". Fura számomra.


Egyébként számomra alap a hasonló politikai beállítódottság, amiben nyilván lehetnek eltérések... a pontos témától függ. Pl. nekem az is taszító, ha valaki azt mondja, nem foglalkozok politikával, mert... és mond valami humbugot mert érdektelen és lusta. Én erre nem tudok felnézni.

2022. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!