Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy marad idő a magánéletre?

Hogy marad idő a magánéletre?

Figyelt kérdés

Végzős hallgató vagyok főiskolán, ha minden jól megy 1 éven belül meglesz a diplomám. Egyre többet gondolkozom azon, hogy ha 8 órás munkám lesz, mit, hogy fogok tudni elintézni, mire marad időm. Nagyon aggódom emiatt.

Anyukám is elmegy itthonról reggel 8kor és este 8kor ér haza. Semmire nem marad ideje, ha hívják a barátnői, nem megy el, mert fáradt, nincs kedve. Párkapcsolata sincs jelenleg, mert nem jár sehova, nem tud hol ismerkedni. Amikor meg volt pasija, csak hétvégén tudtak találkozni. Félek, hogy én is ilyen leszek, meg, hogy nem lesz magánéletem. Ráadásul különösen rosszul viselem az állandó korai kelést, akkor is ha korán fekszem.

Nálatok hogy van ez? Marad elég idő saját magatokra, a családra, párotokra?


2010. szept. 21. 14:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Én az elektromos autót várom, talán egyszer neked is megoldást jelent a bajodra.

A lányom Vácról ingázik, de ő még kicsi bébiszitter viszi.

Neki is felnőtt korában lehet, hogy ez majd nehézséget okoz, féltem őt nagyon. De itt jobb lakni, alig van számla, ami neki is fontos lesz.

Engem tulajdonképpen nem zavart soha, ha a férjemmel csak hétvégén tudtunk beszélgetni, kirándulni és egyéb programot szervezni. Ha túl sokat vagyunk együtt, mindig összeveszünk.

A tartalmas programokra kell törekedni, nem az idő számít.

2010. szept. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

Jó volt ezt a kérdést meglátni a főoldalon, mert ma pont én is ezen gondolkodtam. :))

Fura dolog, mert 1 évig munkanélküli voltam... és alig vártam hogy végre dolgozhassak, 12 órát is dolgoztam volna, csak legyen végre vm. Most hogy van, már nem ilyen nagy a szám. :) Persze, ha megfizetnék a túlórát biztos szivesebben csinálnám, de sajna csak elvárják, pénzt nem adnak érte. Szóval így kicsit kellemetlen, mert időm se marad magamra meg pénzem se. :)


De azért nem annyira borzasztó a helyzet, mert hála Istennek azt csinálhatom, amit szeretek. A munkám minden pillanatát élvezem. Nagyon jó csapatban dolgozom, imádom a kollégáimat. Szinte mindent megbeszélünk, ők a 2. családom. :))


Szóval azzal tudlak vígasztalni, hogy légy türelmes és mindenképpen olyan munkát próbálj találni, amit szeretsz csinálni. Mert akkor nem fog annyira földhözvágni, hogy már arra sem emlékszel mikor aludtad ki igazán magadat. :)) Hanem szépen összefolyik a munkád a magánéleteddel, szinte a részévé válik, és nem munkának tekinted majd, hanem az életednek. :)

2010. szept. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%

én együttérzek veled, én most kezdtem el dolgozni, ráadásul én is vidékről (30km) járok fel Pestre minden nap.

Én sem vagyok egy koránkelő típus, de az elmúlt 1 hónapban valahogy hozzászoktam (megszokni nemhiszem, hogy lehet :) ) ahhoz, hogy 5-fél6 felé kelek ahhoz, hogy a vonattal beérjek fél8-ra a melóhelyre.

Egyelőre nincs párkapcsolatom, ezért arra időt nem kell szakítani, de a haverokra azért jut idő délután (4ig dolgozom)

Ha egyéb kérdés, tanács kell, írj privit... :)


25/f

2010. szept. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
83%
Én két hónappal ezelőttig 4 órában dolgoztam. Utána belekezdtem a saját vállalkozásomba, ahol napi 10-et dolgozom. Az elején én is megijedtem, hogy mi lesz, nem lesz időm magamra,a férjemre, a háztartásomra stb. De igazából nem okozott olyan nagy változást, mint gondoltam. Persze, ehhez kell a férjem is. Mivel ő 4ig dolgozik a hivatalos ügyeket pl. posta, ő intézi! De még így is sok mindenre marad időm. Annyi változott még, hogy a takarítást hétvégre kell hagynom. Persze hétközben is elvégzem a szükséges dolgokat (porszívózás, felmosás, főzés, mosogatás stb.), de az igazi nagy takarítás hétvégére marad. A baráti vacsikat sem mondjuk le, ha hétközben van, max. kicsit későbbre tesszük, így mindenki tud szusszanni otthon egy keveset! Szóval mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.
2010. szept. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
51%

Hát...

Sajnos így van, ha nincs más meló, el kell vállalni az olyat is, hogy nem fizetnek meg rendesen stb...

De én azt mondom, s akkor én szerencsés vagyok, s HA TEHETJÜK (remélhetőleg idővel eljön az ideje ennek) hülyének se hagyjuk már magunkat nézni...

Én közgázt végeztem, most pénzügyon dolgozok, 8-tól 4-ig általában, időnként mikor a munka úgy van bent kell maradni estig, és igen azt nem fizetik ki... de ez havonta pár nap...

És én nem értek egyet azzal , ha a munkahely a 2.családja valakinek, és ennyit él/dolgozik ott ingyen. Sajnos ha ne adj ISten elbocsátások lesznek bármi, mindjárt nem családként fog működni a dolog, az igazi családodat meg addig elhanyagotad a munka javára, pedig ha igazán baj van ők fognak segíteni. Én így gondolom, és kicsivel inkább keresek kevesebbet, és túl nagy babérokra nem vágyok.

Viszont - nálunk legalább is úgy van - minél nagyobb posztban és több zséért dolgozik valaki, tehát vezető/menedzser lesz, nekik szinte mindig elérhetőnek kell lenniük, és tovább bent lenni (mondjuk valamiért ők mindig később is érnek be...) és több a felelősség amit rajtuk kérnek számon.


24/l

2010. szept. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Most kezdtem pályakezdő informatikusként, rugalmas munkabeosztással. Reggel 8-kor indulok otthonról, egy óra múlva érek be a munkahelyre, így el tudom kerülni a csúcsforgalmat. A munkahelyen elvileg heti 40 óra a meló, de igazából a lényeg, hogy készen legyen a feladat: van, hogy délután 3kor végzek, van, hogy túlórázom, és ezért nem fizetnek túlórát (legalább az alapbér magas). Általában 5-6 körül elindulok haza, ekkor el tudok még szinte mindent intézni, barátnőmmel foglalkozni, a barátokkal tudok találkozni. Ha hazamegyek, este még van jó 4-5 órám tenni azt, amit kell és szeretnék, de éjfélkor mindent befejezek, 1-kor alvás, 7-fél8kor kelés.
2010. szept. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
jol oszd be az idöt,én suliztam(videken)meloztam és még pár kapcsim is volt...
2010. szept. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!