Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy marad idő a magánéletre?

Hogy marad idő a magánéletre?

Figyelt kérdés

Végzős hallgató vagyok főiskolán, ha minden jól megy 1 éven belül meglesz a diplomám. Egyre többet gondolkozom azon, hogy ha 8 órás munkám lesz, mit, hogy fogok tudni elintézni, mire marad időm. Nagyon aggódom emiatt.

Anyukám is elmegy itthonról reggel 8kor és este 8kor ér haza. Semmire nem marad ideje, ha hívják a barátnői, nem megy el, mert fáradt, nincs kedve. Párkapcsolata sincs jelenleg, mert nem jár sehova, nem tud hol ismerkedni. Amikor meg volt pasija, csak hétvégén tudtak találkozni. Félek, hogy én is ilyen leszek, meg, hogy nem lesz magánéletem. Ráadásul különösen rosszul viselem az állandó korai kelést, akkor is ha korán fekszem.

Nálatok hogy van ez? Marad elég idő saját magatokra, a családra, párotokra?


2010. szept. 21. 14:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért kis fejszámolás, napi 8 óra munkával te délután már rég otthon vagy, anyukád meg 12 órázik. NA az meg ilyen. Nyári munkaként én is 12 óráztam, na akkor tényleg cdak élni volt időm, azt is alig, főleg hogy heti 4-5-ször mentem kb., plusz még egy fél nap. Kinek mi jut. Nyilván ahogy feljebb küzdöd magad a ranglétrán attól függően, hogy milyen munkában gondolkiodsz, úgy talán majd jut időd többmindenre. Plusz ha már előtte lesz párod, ki fogjátok találni, hogy hogyan alkalmazkodjatok.
2010. szept. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem 8, hanem 14 órát dolgoztam naponta 6 éven keresztül.Mellette megszületett a fiam, felépítkeztünk, egyszerűen muszáj volt mindent megoldani.Lehetetlen nincsen, csak tehetetlen.Mit nem adtam volna akkor egy 8 órás beosztásért!A nagyszülők sem tudtak segíteni, 300km-re laknak.Valahogy mégis sikerült.Igaz a férjem nélkül nem ment volna.Ma már más a helyzet, 4 órában dolgozom, ez tök jó, szinte észre sem veszem, és elröpül az idő.Bele fogsz jönni, meglátod te is, mint mindenki más.
2010. szept. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
hát ez az élet :) jól be kell osztani az időt és aktívnak lenni. egyébként ha 8-5ig dolgozol utána simán van idő sportolni barátnővel találkozni, pláne addig amig nincs gyereked. én volt hogy 8-20ig dolgoztam (heti 3 vagy 4 napot) és volt hogy este 8 után hazaértem , összekaptam magam és mentem barátnőimmel a városba pár órára. szóval nekem nem volt gond. szerintem mindenkinek arra van ideje amire szán.
2010. szept. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy az a kb. 12 óra utazással együtt annyi. Mert Pomázon lakunk (Pesttől 4km) és ha be kell mennünk a belvárosba, egy irányba 1,5 óra. Vagyis kb. 3 óra pluszban naponta.
2010. szept. 21. 14:23
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
hát igen... ez az élet :( mindenki ezt csinálja. Pénteken és hétvégén van idő, hacsak nem akkor kell a lakást takarítani, bevásárolni egész hétre, mosni, főzni stb. Ha egyedül élsz, vagy szülőkkel, akkor ezek egy részét megúszhatod, ha viszont valakivel élsz (párod, gyerekek), akkor még ez is elvisz a hétvégéből. fel kell nőni :(
2010. szept. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Én biztosan nem ingáznék napi 3 órát, annál drágább az időm. Így valóban nem lenne magánélet. Én pesti vagyok, kelés 3/4 7-kor (utálom), munka 8-fél 5, fél 6-ra itthon vagyok napi bevásárlással (a nagybevásárlást 2 hetente hétvégén csináljuk), párom 6-ra (ő megy piacra heti 2-szer). A házimunkát felezzük, nincs enyém-tied, addig csináljuk együtt, míg el nem fogy, így több idő marad egymásra. 11 körül szoktunk lefeküdni, alvás éjfél körül. Nekem ez kevés, de ez van. Hétvégén 10-ig alszom legalább.
2010. szept. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát túl sok mindent nem tudok csinálni, mert innen mindenki Pestre jár dolgozni. Ha a HÉV- megálló környékén laknék, az más lenne. De mi a hegyen lakunk:D és oda nem jár tömegközlekedés. Nekem megy egyelőre nincs autóm, úgyhogy marad a gyaloglás. Persze attól függ, hova kell menni. Árpád-hídhoz van, hogy beérek 45 p alatt.
2010. szept. 21. 14:35
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Inkább amiatt aggódnék a helyedben, hogy nehogy túl sok legyen a szabadidőd, vagyis egyáltalán el tudj helyezkedni.


Én nemsokára államvizsgázok, most már látom a végét, tanulás mellett dolgoztam is, nem csak diákmunkákat, hanem mást is, pláne, hogy a szakdolgozat írására már nem volt hallgatói jogviszonyom. Elég nehezen találtam munkát (diákmunkát könnyebb volt), hiszen hiába van meg minden képzettségem, a papír még csak most lesz meg, hivatalosan még nem vagyok szakmabeli (nőként informatika). Tehát a szakmámban az 1 hónap gyakorlaton és 1-2 szívességből vállalt weblapon kívül még nem volt lehetőségem dolgozni, el kellett hát vállalni mást, amihez a papír alapján "hivatalos" tanulmányaim is elegendőek. Most ismét munkanélküli vagyok július végétől, egy olyan munkahelyről jöttem el, ahonnan 1 hét táppénz után váltak meg tőlem. Ezelőtt átvertek, azelőtt meg 30.000Ft bruttóért kellett egész nap rohangálnom. Na, azért bármit most már nem vállalok el. (lenne ügynöki munka is persze, de nem vagyok ügynök) Nálam jobban senki nem utál munkanélküli lenni, erre mérget vehetsz.


Van egy sulistársam, fiú, neki már megvan az informatika diplomája, tavaly végzett, és még mindig nem tudott elhelyezkedni, most már ott tart, hogy BKV ellenőrnek is elmenne, de most utasították vissza, hogy már nincs hely...

2010. szept. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
volt ilyen munkahelyem.20 km oda-vissza 3 órámba került.vettem egy robogót,igy megúsztam 50 percből.igaz télen kockásra fagytam.
2010. szept. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

A férjem hétfőtől pénteki dolgozik 7-17 óráig. 1 órát utazik összesen. Szombaton 8-12-ig. Szombat délután és vasárnap építi a házunkat.

Én körmös vagyok, magamnak osztom be az időmet, de ha nem dolgozom, nicsn pénz - egyértelmű.

A kislányunk két éves, nincs bölcsi, csak magán, azt nem tudom megfizetni, így amikor dolgozom apukám vigyáz rá vagy délután anyukám (még dolgozik), este a férjem.

Természetesen elsősorban anya vagyok, amíg nem lesz ovis, addig csak heti 2-3 napot dolgozom.


Szóval nem nagyon van magánéletünk. Küzdeni kell, ez az élet, legalábbis ittMagyarországon nincs túl sok választási lehetőség, hajtani kell azt a rohadt pénzt és ha lesz egy 8 órás munkád, amiből megélsz, akkor összeteheted a két kezed!


Amúgy én dolgoztam 12 órában is, teljes munkaidőben. Amíg nincs család, addig nem vészes, van időd a barátokra is, mindenre! Mondjuk én most azért beszélek így, mert építkezés kellős közepén állunk, nehezebb a helyzetünk, de lesz ez még jobb is!

AZ ÉLET SZÉP!!!

2010. szept. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!