Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történne ha kiderülne?

Mi történne ha kiderülne?

Figyelt kérdés

Úgy érzem hogy mindeki körülöttem él utál engem...

Egy nagyon jó családban élek a szüleim együtt kb. 2.5-3 milliót keresnek havonta viszont úgy érzem utálnak engem, szerintem nem is akarták hogy megszülessek...

Minden nap étteremben eszek legmenőbb ruhákban járok viszont ezen kívül a szüleim utálnak ahoz képest hogy a nőveremet hogy szeretik. Szó nélkül vettek neki egy házat ahol tanul, egy autót stb.

A jegyeim is rendben vannak 4-5 az összes jegyem, de nyár kezdete óta egész nap tanulnom kéne szerintük én nem csinálok semmit és naponta füvet szívok.Nem tudom szerintem függő vagyok és ezzel nem tudok mit csinálni mert egyszerűen kell minden nap...

Amióta füvezek nem szólok senkihez egész nap fekszek az ágyaban, de én nagyon élvezem:)

Viszont ha ez egyszer kiderülne valahogy akkor nem tudom hogy mit csinálnának...



2022. júl. 4. 14:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
56%
Minél előbb letenni a füvet. Attól egyéniségváltozás is kialakul. Ha önmagad akarsz maradni, vedd rá magad s tedd le. Ez az első lépés. A második, hogy beszélgess a családoddal. Szerintem!
2022. júl. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Kései Sirató ***** válasza:
75%
Ha kiderülne, akkor megtiltanák és büntetést is kapnál. Ha az én gyerekem lennél, elvenném a telefonodat és nem netezhetnél.
2022. júl. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Szerintem érdemes letenni a füvet. Én "csak" alkoholista lettem, és eleinte nagyon fun volt és jól éreztem magam tőle, később egyre több "mellékhatása" lett. Romló emberi kapcsolatok, romló munkateljesítmény, erősödő depresszió. Kb másfél éve kezdtem el kijonni belőle kb 6 év masszív ivás után. Csoda, hogy van még mit rendbehozni.. Viszont jelentősen jobban érzem magam, amikor nem iszok: jobb a teljesítményem, jobban tudok koncert és nem uralkodik el már úgy a depresszió sem.


A nyári szünet: úgy hiszem, hogy 15-18 körüli lehetsz, talán max 22. Nem lehet, hogy a szülők próbálnak valahogy az önállóság irányába terelni, csak nem tudják, hogy hogyan? Vannak terveid a jövőre nézve? Mert lehet, hogy ők jól keresnek, de ugye egy egészséges kirepüléshez szükség van arra is, hogy te tudjál egyedül is boldogulni. Mi van, ha balesetben meghalnak? Csak te tudsz majd vigyázni magadra és ha örökölsz is egy házat, idővel eluszik, ha nem tudsz szó szerint gondoskodni magadról.


Ezeket teljesen jóindulattal írom, de lehet hogy csak később fogod érteni. Én is később értettem meg.


Tehát a helyedben leülnék velük beszélgetni, hogy milyen terveid vannak az életre nézve. Már egy egyetem vagy egy szakma iránt érdeklődés is sokat billenthet a kapcsolatotokon pozitív irányba. Ha nem szeretnél tovabbtanulni, akkor is meg kell találnod, hogy mi érdekel. Léteznek ám fél év alatt elvegezheto szakmák, pár honapos tanfolyamok is. Illetve akár vállalkozást is indithatsz, bár ahhoz óriási önfegyelem és kitartás kell! Én az elején az első évben napi szinten több, mint 10 órákat dolgoztam kb alig pénzért. Ez a befektezés viszont megérte, mert azóta özönlenek az ügyfelek. Olyan tevékenységem van, amihez még szakma sem kell, viszont jó pár tanfolyamot elvegeztem ahhoz, hogy ne lökjön ki a piac.


Sok sikert neked, szerintem beszelj a szuleiddel akár arról is, hogy segítsenek kitalálni, hogy mi legyen veled. Biztosan változik majd az ő hozzáállásuk is. Biztosan szeretnek is, csak nem lehet egyszerű a helyzet az aggódás miatt.

2022. júl. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
*jobban tudok koncentrálni
2022. júl. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%

Mert egy iskolásnak pontosan miért is van szüksége saját lakásra meg autóra?

Nyilván én is az idősebb gyereknek vennék előbb, mert neki fog hamarabb kelleni.

Honnan tudod, hogy te nem kapsz? Mondjuk ilyen DROGOS semmirekellőnek nem adnék és ezt a szüleid is simán lehet, hogy így fogják gondolni. Mit képzelsz magadról, ki vagy te, hogy az iskolapadban ülve, mindennel is elkényeztetve jogod van követelőzni? És ugyan milyen szörnyűséges dolgokat is kell neked átélned, amin csak a drog segíthet? Hogy oda ne rohanjak...

Igen, a fű is drog és semmilyen szinten nem vagyok hajlandó eltűrni egy szerfogyasztót a házamban. Ha megtudnám, megmondanám, hogy vagy elmész elvonóra, amennyiben nem tudod már magadtól letenni (természetesen ebben bármennyit segítenék) vagy fel is út, le is út, lehet elmenni dolgozni és eltartani magadat. Ha a droghoz elég felnőtt vagy, az önállósághoz is legyél!

2022. júl. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%
Aki szerint ez nem kamu kérdés, az hülye
2022. júl. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, mennyi vén begyöpösödött agyú álszent van itt. LOL
2022. júl. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
75%

"vén begyöpösödött agyú álszent"

Ezt mi mindenből szűrted le? Én ismerek olyan tizenévest is, aki úgy gondolkodik, hogy nem szabad drogozni, meg 70 évest is.

2022. júl. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!