Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinaljak,20 eves fiam se...

Mit csinaljak,20 eves fiam se nem tanul se nem dolgozik?

Figyelt kérdés
eddig az edesapjaval lakott,elvaltunk mar 2 eve o ott maradt vele ,de sajnos tanulni nem tanul munkat azt mondja nem talal.most szeretne hozzam koltoni,de az uj paromnak nem tetszik az otlet,azt mondja itt is csak napot lopja majd.hogy tudnek segiteni neki hogy vegre dolgozzon?
2010. szept. 20. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Ne engedd, nehogy már rajtatok is élősködjön! Álljon a saját lábára végre. Keressetek együtt esetleg munkát támogasd de ne úgy hogy eltartod.
2010. szept. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Szabjál neki feltételt, ha dolgozol, vagy tanulsz jöhetsz, ha nem maradsz! Bizonyítson, elvégre már 20 éves. Beszélgessél el vele, valamit, valamiért.
2010. szept. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

szerintem sehogy sem tudsz, vannak ilyen mentalitású emberek sajnos ... :S

bár fogalmam sincs milyen lehet hosszabb távon, 22 éves vagyok levelezős III. éves joghallgató .. idén kértem át magam levelezőre, ami annyit tesz, h 2 hetente péntek-szombaton kell suliba mennem... hétköznaponként itthon vagyok, tanulgatok, rendbeteszem a házat, tvzek, netezek... és már majd megpusztulok!! akarok valamit csinálni, most bízom a keresztfélévbe hogy nappali szakra jelentkezem más városba, vagy szakmai gyakorlatozok.

Egyébként megértelek, ha nem tanulnék jól, vagy egyáltalán nem tanulnék, a szüleim páros lábbal rugnának ki itthonról, ha 1-2 napot pihenek, akkor is megszólnak, hogy legalább tanuljak pár leckét, ha már nem megyek sehova.

2010. szept. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
kérj tőle hozzájárulást a kasszához 40-45 ezer a lakhatásra és a rezsire + kajára
2010. szept. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy annak a feltétele, hogy hozzád költözhessen, az, ha elmegy dolgozni, vagy (mivel tényleg nehéz munkát találni) tanul valamit. Beiratkozhat egy csomó tanfolyamra, sok ingyenes is van, vagy tanulhat szakmát. Ha észérvekkel beszélsz vele, csak felfogja, hogy így nem élhet le egy életet, az ő érdeke, hogy legyen valami a kezében, amiből megélhet.
2010. szept. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

jó hát azért valami középút kéne, mégis csak a fiad ... annyira se nem gyerek, se nem felnőtt, hogy ilyeneket elvárj tőle


oké, hogy dolgozzon, ha nem tanul, na de főleg ebben a nehéz világban ne legyél indokolatlanul kegyetlen se, kicsit durvának tűnik a fiadtól a létfenntartást megtagadni sztem

nem?

2010. szept. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
adj neki két nagy pofont, én is kaptam az apámól(isten nyugosztalja)és mégis EMBER lettem!
2010. szept. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Ezt az utolsó választ gondolom a fiad adta :xD
2010. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Miért akar eljönni az apjától? Kidobta? (Miért?)


Fogadd be. Végeztess vele házimunkát. (Később se árt, ha megszokja.)


Írasd be szakmára, ha egyetemre nem akar menni. Vagy írasd nyelvtanfolyamra,nyelvvizsgázzon le. Tegyen le jogsit. (ezek finanszírozásában vegyen részt az apja is, meg ha lesz legalább alkalmi munka, ő is.) Szerezzen olyan képesítéseket, amivel fog tudni dolgozni.

2010. szept. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szólj, ha innen a távolból tévesen értelmezném a helyzetet:

- 18 évesen, a válásotokkor apát választotta, mert ott nincs annyi szabály, lehet lazulni.

- 20 évesen se suli, se munka, apa elunta, ultimátumot adott neki, ezért most már jönne akár hozzád is...

- Természetesen dolgozni most se akar jobban, mint apánál.


Hát elmondanám neki, hogy sajnos nem lehet... Ha 18 évesne nem érte fel ép ésszel, hogy nem az a vagány szülő, aki nem szól semmiért, akkor soha nem fogja felérni.

És rajtatok fog élősködni, ami joggal nem tetszik a párodnk. Úgyhogy ennyi. Felnőtt ember, tartsa el magát.

2010. szept. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!