Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idos koraban vegyek a...

Mennyi idos koraban vegyek a gyerekemnek mobil telefont?

Figyelt kérdés
Mikor lesz ra szuksege, ti mikor kaptatok mobilt?
2008. dec. 20. 02:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Hello!

Én 13 évesen kaptam az első mobilom, de akkor is úgy kellett kikönyörögni..:D

Pedagógus pályára készülök, szóval gondolkodtam már erről bőven, és szerintem is ez lenne az optimális: 12-15 éves korban.Előtte gondolom nem nagyon mászkál egyedül hosszan sehova, szóval felesleges a mobil.Szerintem.

2008. dec. 20. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Én már nem emlékszem de valamikor általános hatodikban kaptam kb. mobiltelefont.


Szerintem 13 éves kor alatt nem kell!

Mert csak butaságokat csinál az ember, felhív minden hülye számot, meggondolatlan sms-eket ír stb. És akkor se kell a legdrágábbat, egy középkategóriás telefon, ami azért mégsem csúnya, elég sokat tud és masszív, nem törik el ha leesik tökéletesen megfelel.


Előbb csak akkor kell, ha mindenképpen szükségessé válik.

De javaslom a kártyásat, mert előfordulhat, hogy napközben valaki ellopja és akkor felhív róla mindenféle szexvonalat, és akkor lesz nektek is 50ezres telefonszámlátok :o aztán persze senki nem fogja azt kifizetni.


Most mennyi idős a gyereked?

2008. dec. 20. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Az én kislányom 10 éves és 9 évesen megkapta az egyik lecserélt mobilunkat. Sosem használja. Magyarázzuk neki, hogy azért lenne jó, mert így elérjük ha van valami gond pl később érek oda érte az iskolába mint szoktam vagy hasonló. És ő is tud szólni nekünk ha van valami változás odabent. Elfelejti, hogy van neki telefonja. :DDD

Tanulság: 10 éves korban még korai.

2008. dec. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Én 19 évesen kaptam, amikor vidékről Pestre kerültem a szüleimtől távol. Előtte sose volt rá szükségem.

A húgom 15 évesen kapta (most 19), de majdhogynem csak arra jó, hogy mindig vissza tudja hívni a pasiját, akinek 'érdekes módon' sosincs a kártyáján pénz.

2008. dec. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Én 20 éves kehettem, amikor megvettem az első mobilomat (ennek már 10 éve) de oersze azóta nagyot változott a világ. Nem tudom, a lányomnak mikor fogok venni, még csak 5 hónapos, de azt gondolom, akkor, ha középiskolába megy, főleg, ha másik városba. Nem tudom, vajon hány évesen érti majd meg, hogy a telefon arra van, hogy szóljon, ha valami gondja van, de nem arra, hogy barátnőkkel-barátokkal cseverésszen vagy sms-ezzen. Megteheti ezt is, de akkor magának kell fizetnie a számláját. Lehet kicsit szigorúnak tűnök, de minket is szigorúan neveltek a szüleink, tudjuk is tisztelni a munkát és korán megértettük, hogy semmi sincs ingyen.
2008. dec. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
Én 5-6.os osztályos koromban kaptam, mert sokat jártam versenyezni, és így könnyebb volt tájékoztatni anyumékat, hogy hogy sikerült, mikor érünk haza, hova jöjjenek, stb. Most már 19 vagyok.
2008. dec. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó vagyok, 2002 ápr. ban kaptam, tehát akkor voltam 13 éves. És egy Nokia 3310et kaptam:)
2008. dec. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%

Én 24 éves voltam, akkor már fősulira jártam és azért kaptam,hogy anyukámék elérjenek, mert a telefonos albérletből kiköltöztem.


De mint anya azt mondom kb 14-15 évesen ha valamilyen más okból nincs rá szükség. Akkor már tudja felelősségteljesen kezelni.

Az én unokaöcsém most 10 éves, neki már van, mert anyukája nagyon sokat dolgozik. Amikor vége a sulinak felhívja az anyukáját és megy a testvéréért a másik osztályba. Anyukája meg megmondja ki tud értük nenni ha nem ő. Ez azóta van így mióta unokabátyám az apukájuk meghalt. Addig nem volt ilyen, mert apuka tudott értük menni.

2008. dec. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Én 20 évesen vettem magamnak, ennek nyolc éve. Addig egyszerűen nem volt rá szükség. Én a gyerekemnek korábban vennék, nem tudom olyan 11-12 éves korban, de tényleg csak azért , hogy el tudjam érni, vagy ő tudjon szólni, annyi minden történik a gyerekekkel manapság, hogy nekem biztonságérzetet adna. Persze elmagyaráznám neki, hogy iskolában nem használjuk, nem mutogatjuk stb.. korlátoznám a hívólistát, azt hiszem már van ilyen lehetőség is, és tényleg a legalapabb készüléket venném meg. Viszont olyanokat is lehet hallani, hogy mobil miatt vertek meg gyereket, és úgyvették el tőle, szóval még gondolkodom az optimális megoldáson.
2008. dec. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
40%
ÉN 12 ÉVESEN KAPTAM MOBILT SZERINTEM TE IS 12ÉVESEN ADJ MOBILT A GYEREKEDNEK
2008. dec. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!