Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátság még ez vagy mit kéne...

Barátság még ez vagy mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

férfi vagyok van 1 női barátom vagy már nem is az

szóval sokat segítek neki amibe tudok de ő nem igazán

hatja ez meg pl olyanok hogy múlt hét szerdáján kért segítséget (pénzt orvosra) mondtam adok amíg oda nem adtam addig hívogatott hogy mi van velem hogy telt a napom kaját készített nekem stb ahogy oda adtam azóta telefont-se veszi föl nem is hív de ez egyre többször van így aztán megint segítség kell és megint hív kedveskedik de aztán megint semmi szerintetek mit kéne tennem régen nem így volt


2010. szept. 20. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nő nem a barátod. Sajna nekem is volt ilyen "barátom", és fájdalmas volt szembesülni azzal, hogy csak akkor tekint a barátjának, ha szüksége van rám. A barátság nem így működik, és ezt te is biztosan tudod, hiszen akkor nem írtad volna ki ezt a kérdést.

Azon gondolkodj, miért ragaszkodsz hozzá (nyilván azon túl, hogy kedves srác vagy, és szeretsz segíteni). Én nem hiszek a női-férfi barátságban, talán a te részedről kicsit több is a ragszkodás, vagy valami? Ezt ugyanis az ilyen "barátok" nemtől függetlenül remekül ki tudják használni.

Vedd észre, hogy ez az egész egyoldalú. Abba kell hagyni, mert teljesen kifordulhat a helyzet a normális kerékvágásból. Megadja a pénzt, amit adzs ilyenkor?

Érdemes lenne amúgy tesztelni, hogy ha te kérnél, akkor hogyan reagálna. Megmondom: eltűnne.


Ne foglalkozz vele, mert ez az ember nem barát.

2010. szept. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugye sejted, hogy az általad leírtak szerint - bármennyire is másképp akarnánk - mindenkiben az fog lejönni, hogy bizony öregem, ki vagy használva keményen?
2010. szept. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat és igazatok van

meg akarnám én szakítani a kapcsolatot de nem nagyon megy

bánt hogy rossz a sorsa

de megpróbálok már végre úrrá lenni magamon

2010. szept. 20. 11:34
 4/13 A kérdező kommentje:

ja meg az hogy azt mondja nincs más férfi barátja csak én

söt pénze sem de majd minden héte látom valakivel a discóba

de velem sosem jönne el még ha meghívom se azt mondja ha együtt látnának minket már azt mondanák járunk kérdem tőle a töbi férfival nem mondják ezt? á azok régi barátaim feleli

pedig van életársa es gyerekei minta anya

2010. szept. 20. 11:40
 5/13 anonim ***** válasza:

Jó ember vagy.Ne hagyd,hogy vissza éljen vele.

Sok nö örülne ha ilyen rendes pasit találna,szeretne és meg is becsülne érte.

2010. szept. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező! Nem értem miért nyafogsz itt. Te együtt jársz ezzel a nővel? mert szerintem nem. barátilag adsz neki pénzt? igen, állításod szerint. Akkor meg miért zavar ha nem hívogat a csaj állandóan? A barátoknak nem kell mindenről beszámolni a másiknak. Te igazából úgy viselkedsz, mintha a pasija akarnál lenni, de ő ezt valamiért nem akarja, mert nyilván nem vagy az este, de a segítségedet elfogadja... Nem igazán értem mi a probléma. És ha lenne neki pasija, akkor már nem adnál neki? nyilván lehet hogy így gondolja, ezért nem számol be neked.

Neked kell eldöntened hogy mit is akarsz. Ha csak jószívűségből segítesz neki, akkor nem problémáznál ilyeneken. De ha titkon azt reméled hogy ezzel megvásárolod a nőt magadnak, akkor csalódni fogsz. Nem kellesz neki mint pasi, csak mint barát. Szóval ha mást vársz mint amit ő ad neked, akkor te vagy a hibás hogy belemész ilyen játékokba. Mindig annak kell lépni akinek nem felel meg az adott szituáció és viszony.


32/N

2010. szept. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A nö hülyiti,nem érted!?
2010. szept. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kissé sekélyes vagy, 12:21, ha ennyiből sem érted.
2010. szept. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A szeretet nem függ attól, viszonozzák-e. Viszont elfogadja a másikat olyannak, amilyen. Nem kritizálja és eltűri, nem belenyugszik, hanem olyannak szereti, amilyen. Baráti szeretetre is igaz ez.

Kérdező, neked kell eldönteni, hogy szereted-e barátként ezt a lányt, akarsz-e neki önzetlenül, viszonzás nélkül adni, mert hálát, viszonzást követelni nem lehet. Csak annyit kell adni, ami még nem terhes neked.

Neked kell eldönteni, megéri-e. Kívülről úgy tűnik, nem, de te vagy benne, te tudod legjobban.

2010. szept. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is voltam már ilyen helyzetben, és higgyétek el, nehéz ebből kivakarni magadat.


Mi hárman voltunk barátok nagyon sokáig. Együtt nyaraltunk, buliztunk stb. Kettőnknek hamarosan lett kocsink és rendes munkánk is. A harmadik azonban sosem talált rendes melót. Most már tudom az okát. De akkor még ezt nem lehetett látni. Szóval állandóan pénzzavarban volt, mi meg mint 3 jó testvér összetartottunk. Vagyis adtunk neki, ha kellett. Fuvaroztuk, ha kérte stb. De ezt akkor még meg is hálálta. Szóval nem bántuk meg.


Azonban összejött egy családos nővel, aki mellett hatványozódtak a gondjai. Ezt persze megértettük, és igyekeztük tolerálni is. De egyre több szívességet kért. Gyakrabban kért kölcsön. Miközben ő (idő és pénz hiányában) lassan minden programunkat lemondta. Sőt, ha találkozni akartunk vele, menjünk át mi. Miközben ő persze sosem jött. Ha pedig átmentünk, akkor sem volt elég ideje foglalkozni velünk. Vagy legalábbis kettesben sosem.


Ez most egy 13 éves barátság története, és épp ezért nagyon nehéz meghúzni a határt. Kijelenteni h most már elég, mert csak kihasznál. Hiszen oka mindig mindenre van, és persze ennyi év után bizony nem könnyű elszakítani a baráti szálakat sem.

2010. szept. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!