Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kell/illik/szoktak az...

Meddig kell/illik/szoktak az anyukától engedélyt kérni bármire is?

Figyelt kérdés
gondolom hogy sokan azt fogják írni hogy 18éves korig de ha 17évesen még nem akkor az 1 év alatt mitől lesz igen?
2010. szept. 19. 22:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha eddig nem volt szokás, hogy "bejelentesz" dolgokat, akkor ne most kezdd el. Ha nincs semmi ok, amiért ne engednének el, akkor meg is kérdezheted, hogy elengednek-e és el fognak. Ha viszont van, akkor necces, mert megtagadhatják, hogy útiköltséget adjanak.
2010. szept. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

nálunk az érettségi volt a határvonal. utána is anyum tartott el, de fontos mérföldkő, utána már nem nagyon csinálhattam volna olyat, amivel végképp elbaxom az életem.


előtte is mehettem bulizni, pasizni, nyaralni, iszogatni, de valahogy utána már nem volt mindenről számonkérés, és nem kellett annyit könyörögnöm, h elmehessek valahova.

2010. szept. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ezt beszéld meg anyukáddal. Én szóltam a gyerekeimnak, amikor már éreztem, hoyg felnőt, nincs szüksége a felügyeletemre. Nem ugyanabban az életkorban érnek meg az emberek. A fiam 17 évesen készen volt, a lányom csak 20 körül.
2010. szept. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ne engedélyt kérj, de ne is csak bejelentsd.

Kérdezd meg, mit szólna hozzá, tervezett-e valamit arra a hétvégére, tud-e adni pénzt az odaútra, illetve gondlom, h viszel valami ajándékot, illik ilyenkor a haverod anyukájának virágot, apukájának bort, ilyesmi.


Lassan ki kell majd alakulni nálatok is, h beszélgettek, nem pedig ő előír valamit, illetve te csak úgy lelépsz.


Nálunk ez szépen kialakult, de én ha mentem valahová, elmondtam, h megyek, telefonáltam, ha odaértem, mindent megbeszéltünk.

2010. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

22:30-as ( ha jól emlékszem )


Úgy érti, hogyha most tizenhét évesen NEMet mondanak neki, az egy év múlva - amikor elmúlt már 18 - mitől lesz IGEN ?

2010. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ez nem kortol fugg.

19 eves vagyok es termeszetes dolog, hogy ha megyek valahova, akkor megkerdezem, hogy nem baj-e , ha x idopontban nem vagyok itthon.

Ha azt mondja erre anyam, hogy marpedig gyerekem nem mesze, mert ezt meg ezt terveztem, akkor meg szepen maradok otthon.

Meg nem vagy nagykoru anyadek tartoznak feleloseggel erted, tehat szepen fogod magad es engedelyt kersz.

2010. szept. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 18 éves koromig ENGEDÉLYT kellett kérnem, pedig sosem voltam felelőtlen típus, ehelyett jó tanuló, művelt ( ezt anyám így véli), alig ittam egy bulin, és még barátom sem volt - persze amikor megmondtam, hogy elengedne-e ide-oda mindig húzta a száját, ezért egy idő után már szinte meg sem mertem kérdezni. Hát, talán ezért nem vagyok nagy partyarc ;)

18 éves korom után - na nem napra pontosan - inkább bejelentettem már a dolgokat, de azt is csak úgy, hogy "mennék". Persze, anyám nem mondott nemet, de mindig vágta azokat a hülye arcokat, mintha elítélendő lenne, hogy ennyi idősen elmegyek 3 havonta egyszer bulizni.

Nem normális, tudom, én szívom meg leginkább a levét.

2010. szept. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!