Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyukámnak,...

Hogy mondjam meg anyukámnak, hogy nem akarom, hogy mindenkinek az általam készített fotókat mutogassa?

Figyelt kérdés

Van 20 kép amire azt mondom,hogy igen,ez már valami.

És anyukám mindenkinek ezeket a fotókat mutogatja,mindenhova magával hordja (a képek, állatokról,épületekről és emberekről készültek)

Én egyáltalán nem szoktam a fotóimról beszélni másoknak,ha anyukám nem mondaná el senki nem tudná,hogy fotózok és azt sem hogy van pár jó képem.

Aztán meg mindenki, "elvárja" hogy jó képeket csináljak,ha valamilyen esemény van,pedig én nem tartom jó fotósnak magam csak anyukám úgy állít be engem mint

valami profi fotóst.

Már egyszer szóltam anyukámnak,hogy nem akarom,hogy mindenkinek mutogassa a fotóimat és profinak állítson be,de ő tudja hogy én nem fogom mutogatni őket,szóval azt gondolja majd ő, mert szerintem úgy gondolja majd egyszer felfedezik,milyen jó fotós vagyok.

De nem így van,lehet én vagyok túl szerény,de már legalább 30 ezer képet nyomtam, és ebből 20 lett igazán jó, szerintem ez elég kevés, inkább a gép és a véletlen,illetve a képen szereplő állat/ember/tárgy csinálta jóra ezt a képet.

(Én úgy gondolok a fotózásra,hogy nem én vagyok a profi mert a gép csinálja a képet,én csak egy alkotó része vagyok a fotónak,mert nélkülem nem tudja megcsinálni a gép,olyan mint ha 200-al mész autóval,nem te vagy a gyors hanem az autó)


Szóval,hogy mondhatnám meg anyukámnak,hogy ne??

Nem akarom bántóan, és lekezelően mondani neki, mert tudom,hogy büszke rám,de szeretném ha megértené,hogy nem akarom hogy ilyen felhajtást csináljon nekem.


2010. szept. 17. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd anyudnak, hogy még mielőtt elszállna a fotókkal kérdezzen meg egy profi fotóst. Hidd el nem minden arany ami fénylik, s tök ciki amikor egy hozzá értő ember előtt ájuldozva beszél alkotásaidról, akinek -lehet- éppen más véleménye lesz. Tapasztalatból írom ezeket.
2010. szept. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbál büszkélkedni veled, hisz a gyereke vagy.

Egyfajta dicsekvés ez, hogy "Nézd az én lányom milyen tehetséges!".

Ha nem szeretnéd, hogy ezt tegye, nyílvánvalóan lekell ülnöd vele és elbeszélgetni. Nyíltan oszd meg vele mit érzel, mi a Te véleményed. A szülők már csak ilyenek. Úgy gondolja túl szerény vagy, és majd ő lendít a dolgon. Az anyák nem mindig értik meg, hogy egyedül is képes a gyerekük döntést hozni, neked kell elmagyaráznod neki. És ha ez egy kicsit bántóan éri, hidd el, hamar belátja, hogy igazad van.

2010. szept. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Anya, én megértem, hogy büszke vagy a fotóimra és ezért mutatod meg mindenkinek, de én úgy érzem, hogy ezek nem elég jók, ráadásul nem is szeretném mutogatni őket, mert nem azért készültek, hanem magamnak csak. Kérlek, ne mutogasd őket az ismerőseidnek, mert én ezt nem szeretném, és ciki, hogy mindenki látja a képeket. Ha lesz olyan kép, amit igazán jónak tartok majd, akkor szólok és lehet belőle a táskádban is.
2010. szept. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez már megtörtént, 3 profi fotósnak is mutatta, egynek pedig én.(Tehát 4 profi látta eddig a képeimet...akinek én mutattam elég őszinte volt, bár külön kértem hogy legyen őszinte -a másik három profi pedig csak a jó képeimet látta, tehát nem lehetett rájuk nagyon negatívat mondani)

De az a 20 képem tényleg jó ahhoz képest,hogy soha nem tanultam a fotózást és a gépem sem egy 200 ezer forintos profi Nikon gép -ezt mindig hozzáteszi anyukám ha mutatja valakinek)

De 30 ezerből mégis csak 20 jó kép...

Nem a legjobb arány.

Nem tudnak rosszat mondani az emberek ha csak a jó részét látják a képeknek...

2010. szept. 17. 17:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább örülj, hogy Anyukád értékeli a művészi ambícióidat, és büszke Rád ezért. Sok ember ezt nem mondhatja el magáról, anyukád meg még bátorít is azzal, hogy másoknak mutogatja a képeidet.

Ha nem bízol a jelenlegi képességeidben, meg is kérheted, hogy fizessen be egy fotós tanfolyamra. Ha ilyen lelkes, lehet, hogy megteszi - nem lenne jó?

A fotózásban igenis nagy szerepe van a készítőnek is - észreveszi-e a megfelelő pillanatot, beállítást, témát, szöget, stb. Lehetnél ambíciózusabb, főleg, ha ilyen jó hátszeled van. Nem kell ilyen szerénynek lenni, inkább élvezd az előnyeit annak, hogy Anyukád ilyen lelkes.

2010. szept. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A fotós tanfolyamra való befizetés nem lenne megoldható az anyagi helyzetünket tekintve,viszont itt van ingyen is tanfolyam(ingyen--->gondolom az oktatáson is meglátszik), viszont engem csak hobbi szinten érdekel a fotózás.

Szóval nem is szívesen járnék.

Egy profi géppel biztos vagyok benne hogy nagyon szép képeket tudnák csinálni,de ki nem?!

Szóval....

2010. szept. 17. 17:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor is ha csak hobbi szerintem érdemes lenne megtanulnod ha szereted csinálni, mert akkor nem lenne az az érzésed, hogy ..ezt akartam a képre, de amaz lett belőle.. ha érted.

Anyukád csak büszke rád, ha sportolnál és csak megyei versenyt nyernél azt is mindenkinek úgy híresztelné mintha világbajnokság lenne stb, szerintem hagyd rá.

2010. szept. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fogd azt a 20 képet, és rakd be a fiókodba, és annak mutasd meg akinek te akarod. Ennyire egyszerű. Ha meg ott van anyukádnál az album, akkor lehet, hogy nem is bánod annyira a mutogatást? Hiszen te magad is megmutattad egy profinak, tehát vagy érel magadban tehetséget, cagy szeretnéd ha elismernének.
2010. szept. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!