Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit mondjak erre?

Most mit mondjak erre?

Figyelt kérdés

Pályakezdőként még nincs állásom és nincs pasim se. Ezért anyám mindig azzal piszkál, hogy ideje lenne már férjhez menni. Mintha az olyan könnyű lenne. Ők is úgy jöttek össze, hogy apám ment udvarolni, mert felfigyelt rá. Szóval ő sem járt sehova, mintha szórakozóhelyen lehetne párt találni. Egyetemen meg aki nekem bejött annak volt barátnője vagy nekem nem volt szimpatikus.

Közben csak egy munkahelye volt és se ő se apa nem dolgozik.

Mindenre jelentkeztem már de vissza sem jeleznek. Csak én vagyok így??


2010. szept. 17. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a mai világban nem így működnek a dolgok. Egyre inkább későbbre tolódik az esküvő korban, sőt van akik meg se házasodnak... Sokkal valószínűbb a valakivel való együtt élés, mint az, hogy mihamarabb megkéri a kezed. Persze tisztelet a kivételnek. Engem a párom tart el, de csak azért mert jó munkahelye van és nem szükséges dolgoznom. De ha másképp lenne, én is elmennék melózni. Persze, kevés a jó munkahely, ez igaz, de szar az van egy csomó... Takarítástól kezdve... lehet hogy nem a legjobban fizetik meg, de sajnos ebbe az országba ez a helyzet. Nehéz felkapaszkodni a semmiből. De szánalmas ez a világ. Mi bejárőnőt kerestünk, 2000/órás bérrel még a férfiak is jelentkeztek, aztán cég javaslatára levittük 900-ra és egyetlen egy ember írt. Lehet okolni itt mindent, meg mindenkit, de sok embernek az ilyen munka nem tetszik... és csak úgy megjegyzem, hogy még így se fizetünk alul, mert az átlag 5-600 ft-os bér.

És azért megházasodni h eltartasd magad, egyenlő a gyengeséggel. És az egy dolog, hogy össze jössz egy olyannal aki tetszik, de egy kapcsolat nem az csak ebből áll. Együtt kell élni, elkell viselni a hibákat stb. És ekkor még messze a lánykérés...

2010. szept. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1-2 dolog nálam is így van :


"Pályakezdőként még nincs állásom és nincs pasim se" -



ebben annyi a különbség, hogy én fiú vagyok :D, tehát nekem barátnőm nincs, de a többi része az nálam is így van.


"Ezért anyám mindig azzal piszkál, hogy ideje lenne már férjhez menni."


Anyám, nem mondogatja , hogy nősüljek meg, mert még csak 24 vagyok , és eszemben sincs, amúgy is ha mondogatná, akkor se érdekelne.


"Mindenre jelentkeztem már de vissza sem jeleznek"


Nálam is hasonló a helyzet, 4ből 1szer szóltak vissza, szerencsére most adtak próbamunkát, már ez is valami.

2010. szept. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem csak Te vagy így.

Én is hasonlóképpen vagyok, a munkahelyet leszámítva.

Ugyan nem élek együtt anyámmal,de folyamatosan kérdezi,hogy mikor állapodok már meg.

Ez nem ilyen egyszerű,nem lehet valakihez, csak úgy, vagy csak a pénz miatt hozzámenni. Értesd meg vele, mert ez valóban idegölő.

2010. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem. Az én korábbi asszisztensi állásomra 400-an jelentkeztek. Lehetetlen mindenkinek válaszolni, sehol nincs kapacitás.

Párt találni munkahelyen sem könnyű. Aki családcentrikus, annak van párja, aki nem, az nem is akar, ha egyik sem, neked nem jön be.

2010. szept. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem értem anyukád felfogását..ha férjhez mennél az első szembejövő pasihoz az miért lenne jobb? állást találni meg nem könnyű. szerintem erre koncentrálj a szerelem meg úgyis megtalál majd.
2010. szept. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen na még a takarítás az amire nem jelentkeztem, de pl. gyorsétterembe is beadtam. Szerintem már ilyen helyekre sem lehet protekció nélkül bejutni. Na ott van még a diákmunka is, de mivel levelezőn csinálom a mesterszakot arra se mehetek.
2010. szept. 17. 15:01
 7/7 A kérdező kommentje:
Próbálom ilyenkor már meg se hallani, de mondjuk annyira nem vészes. Nem traktál mindig ezzel, csak amikor egy kicsit vitatkozunk. És tudjátok ha sikerült a lényegre tapintani valamivel kapcsolatban ezzel vág vissza. Ilyen az ember. Nem azt mondom hogy 30 éves koráig a szülőnek kell eltartani a gyereket, mert van ilyen is, csak lehetne megértőbb.
2010. szept. 17. 15:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!