Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan rokonotok, barátotok...

Van olyan rokonotok, barátotok. , aki szociálisfóbiás?

Figyelt kérdés
Aki nm szeret szerepelni - középpontba kerülni -esetleg sok emberrel lenni, és ez rengeteg napi küzdelmet jelent számára.
2010. szept. 16. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
valamilyen szinten én ilyen vagyok sajnos! nem szeretek a kp-ban lenni, nem szeretek sok ember előtt beszélni, nehezen barátkozok, nem szeretem a tömeget és sokszor zavar az emberek túlzott közelsége. ez már szociofóbia?
2010. szept. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van, a legjobb barátnőm épp ilyen... De most mi a kérdés? Csak ennyi, hogy van-e?
2010. szept. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát meséljetek vmit - kinek mit jelent ez való életben, sikerült-e részben legyőzni, stb. Akiket én ismerek, azok fiatalok még, de nem győzték le , évek óta látom rajtuk és néha beszélgetünk róla.
2010. szept. 16. 23:00
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lesz olyan felkapott ez a téma, mint a szeretős meg egyéb kérdések, de szerintem nagyon sok ilyen ember van és elég sok a lelki nyavajájuk sajnos .. valami valakinek napi rutinszerű esemény, egy másiknak meg rettegés, félelem.
2010. szept. 16. 23:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

én igazából nem tudom felmérni, hogy ez valóban szociofóbia-e, de gondoltam már rá hogy pszichológushoz kellene mennem, mert elég kicsi az önbizalmam, és legtöbbször az zavar, hogy félek emberek előtt beszélni, szerepelni. a másik dolog ami zavar, hogy nem igazán szeretem, ha hozzámérnek, macerálnak, puszilgatnak ezért nagyon nehezen nyílok meg és talán ezért van, hogy nem sikerült még komoly kapcsolatot kialakítanom senkivel :S a családomat persze nagyon szeretem és előttük "önmagam" vagyok, másokkal viszont elég visszafogott és távolságtartó vagyok, ami nagyon rossz, főleg mikor új emberekkel találkozom!

L20

2010. szept. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szociális fóbiáról beszélsz, de biztos vagy abban, hogy ez a problémája.A félénkeket, gátlásosakat, társasági helyzetben csetlő-botlókat nem mondanám fóbiásoknak, de ha ez a szakterületed, akkor elfogadom tőled.
2010. szept. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Csak kerestem egy gyűjtőszót.

Nyilván ezerféle fokozata van a belső gátláskkal való küzdelemnek.

2010. szept. 16. 23:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőm az...de ugye ezt átfedik más betegségek is.

Kiveri a víz a váróteremben, orvosnál, ha várni kell, de volt, hogy órákról rohant ki gimiben, vagy menzán-mikor odaült valaki, akitől feszengett, az asztalhoz- remegni kezdett és izzadni:S

Most már valamennyire tudja kezelni, de iszonyú erőfeszítés ez neki, aki meg viccelődik ezzel, kb. annyit is ér.

2010. szept. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Óhh az a kedvesem pont ez a kategória, de tudja magáról és tenni akar ellene. Emberek közé megyünk és alakul a dolog:) Most már nem izgul, nem szorong annyira, de ehhez kellett az, hogy ilyen helyzetekben olyan valaki legyen mellette, akiben megbízik és segíti.
2010. szept. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
na, örülök, h ilyen segítőkészek vagytok velük :)
2010. szept. 16. 23:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!