Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen furák velem?

Miért ilyen furák velem?

Figyelt kérdés

Megszületett a kislányom aki lassan 1 éves lesz.

Ez idő alatt sokminden történt . Sokszor kapok negatívumot leginkább a családtól. Teljesen be vagyok fordulva emiatt.

Úgy érzem a férjem rokonai 90%-a nem fogadott el (a maradék 10%-ot meg úgy semmi sem érdekli. )

Van olyan is akivel jóban voltam, viszont mióta itt a pici azóta nagyon bunkó. Nekik még nem sikerült a baba. Voltak ilyen megjegyzések is felénk és mintha irigység áradna belőle... de arról én nem tehetek hogy velük ez van. Sajnálom is nagyon őket.

Van aki állandóan megjegyzést tesz hogy " menj már innen a gyerek velem most elvan nem kellesz ide " ...

Vagy az idősebbek. Akik állandóan osszák az eszet. Arra hivatkozva hogy "felneveltem már X-Y gyereket, én már csak tudom mit hogy kell" az esetek 95%-át meg is fogadom és ha a maradék 5%-ot nem fogadom meg akkor lenézem őt/őket . Mit képzelek. Stb.

Mióta itt a kislányom megváltozott a légkör. Elötte egyébként jobb volt minden. És most gondolkozom el hogy én ezt amúgy akarom ? És ami a legszebb hogy itt lakik mindenki a közelben.. itt vettünk házat itt lakunk. A mai ingatlanárak mellett sajnos már nem tudnánk venni egy értelmeset jó messze innen. Kezdek besokallni. Fáj hogy mindenki bánt és belénk rugdos. Szívem szerint nem beszélnék egyikkel sem. De anyósom ragaszkodik hozzá hogy a család üljön össze.

Egyébként az esetek többségében nem szólok egy szót sem. Próbálok normális lenni mindegyikkel. És nevetni azon ha valaki bántani akar hogy még véletlenül se tudja bárki is hogy ez bánt. De ez nem megoldás


2022. ápr. 30. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont az a probaléma hogy hagyod magad.Álj ki magadért.

Attól hogy bárki is felnevelt bárkit nem kell hogy te épp ugy neveld,neveld ugy ahogy szerinted kell.Nyisd ki a szádat szépen mer ezzel hogy tűrsz és csendben vagy nagadnak ártasz.

2022. ápr. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

És a férjed? Nála a helyzet kulcsa.

Nem volt ez a bagázs különb korábban se, csak nem tűnt fel. Primitív alja népség! Mégiscsak az elköltözés lenne a megoldás, ha egyáltalán el lehet ott adni. Még ha kisebbet vesztek is érte. A kapcsolattartást egész nyugodtan hanyagold, szabad összeveszni is, csak békét nyersz vele.

2022. ápr. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1 év alatt néha néha azért szépen kiálltam magamért de még is én jöttem ki ebből rosszul.

Már ott vagyok hogy felkerestem egy pszichológust

2022. ápr. 30. 21:55
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon helyes. És? Jársz?

Nem biztos, hogy rosszul jöttél ki belőle, az összeveszés egy lehetséges jó megoldás. Nem kell az ellenségeinkkel jóban lenni.

2022. ápr. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Még nem voltam viszont már időpontom az van.


Igen. Jó megoldás. De nagyon sokszor kiforgatták a szavaim. Nyilván egymás előtt mondanak olyat ami nem is valós és egymás ellen uszitjak az embereket. Egyébként mindenki ezt csinálja mindenkivel ...

2022. ápr. 30. 23:30
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
József Attila: "Én túllépek e mai kocsmán." Erre neked nincs szükséged. Maradj ki belőle. Forrjanak csak ők a saját levükben. Ha te ebből kilépsz, már nem leszel jelen az életükben, nem leszel nekik téma, majd szétmarcangolják egymást, mert unatkoznak. Kell nekik a műsor, mert rosszul érzik magukat a bőrükben, és attól boldogok, ha valakin csámcsoghatnak. Most te vagy az idegen jövevény. De ha te kilépsz, majd szépen egymásnak fog ugrani az, aki ellened összefogja most nyalja-falja egymást. De mindezt csak a férjeddel szövetségben tudod megtenni. Akiről még nem válaszoltál senkit, pedig itt ő a legfontosabb szereplő.
2022. ápr. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég kerülni öket.
2022. máj. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Férjed mennyire érzékeli a problémát?

Beszélgettél vele erről? Mit mondott?

2022. máj. 1. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Férjem is látja a dolgokat. De nem akarom őt sem rossz helyzetbe hozni. Mégis csak a családja. Egy érzékeny férfi. Nem mutatja ugyan, de az. Nem anyuci pici fia. Konfliktuskerülő de megszokott védeni ha jelen van de gyakran úgy viselkednek velem csúnyán amikor ő nincs ott
2022. máj. 1. 10:52
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjed férfi. Történelmileg ő a lovag. Ne akard őt védeni a saját károdon. Kezdjétek el a lakáseladásokat-vételeket nézegetni, mert amíg ott laktok, addig ez valamilyen formában (vagy tartós összeveszés vagy állandó piszkálódás) mindig jelen lesz. Vesd fel a férjednek a költözést. Ha ellentmond, akkor bizony anyuci pici fiacskája.
2022. máj. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!