Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt anyósok? (Kérdésed...

Vannak itt anyósok? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Rengeteg kérdés van, ahol a meny panaszkodik az anyósára. De olyat még nem láttam (biztos van, csak én még nem olvastam) ahol az anyós panaszkodik a menyére.
2010. szept. 15. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

én ma olvastam egy anyóspanaszt.

nem te voltál? :)

2010. szept. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósok tapasztalatból tudják,hogy a menyek ( tisztelet a kivételnek),okosabbnak hiszik magukat mindenkinél. Ha tanácsot adnak nekik,akkor az anyósok kibírhatatlanok,mindenbe beleszólnak stb. Legtöbbször meg sem hallgatják őket! Hiába is panaszkodnának,akkor sem érne semmit! A fiuktól meg nem várják el,hogy válasszon közte és a felesége között! A fiatalasszonyok több sége pedig elvárja ezt. Csak arról feledkeznek el,hogy ők is lesznek anyósok valamikor. Ahogy némyelik kisgyerekes anyikát látom,sajnálom a jövendő menyüket! Nincs bennük tisztelet a szülők iránt,és ezt tanulja tőlük a gyerekük is. Ha pedig egyedül neveli a gyerekét,akkor még hálát is vár tőle,amiért "feláldozta" magát érte.

Nekem is volt egy elég nehéz természetű anyósom.De mindig meghallgattamés úgy csináltam,ahogy én jónak láttam. Bevallom,hogy nemegyszer volt olyan eset,amikor rájöttem,hogy okosabb lett vonla az anyósomra hallgatni,mint a saját fejem után menni. A tapasztalat is ér valamit!

Én is anyós vagyok,de a gyerekeim párjával jó a viszonyom. Sőt a menyem minden bajával hozzám fordul,és nem a saját anyjához.

2010. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

kedves előttem szóló, jó h te kedves vagy a menyeddel és jó a kapcsolatotok, de azért komolyabb gondok is lehetnek.

vannak olyan anyósok köztük az enyém is akiket nem érdekel semmi, még unoka se, mindent bevetnek h visszakapják a kisfiukat. én nem hiszek a sztereotípiákban de abban igen h létező probléma tud lenni az anyós-meny/vő kapcsolat. mindkettőre elég példát látok.

2010. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a mamám netezne! Na az mesélne neked . . . Hogy az anyukám mennyire megalázta azzal apukámat, hogy hagyta főzni! És sorolhatnám . . .
2010. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincsenek. Ők épp tüzet okádnak, bosszút forralnak, vagy a menyecske vagyonát, leendő hozományát számolják. Ha sok van neki, kinyalják a fenekét, ha kevés, minden lelkiismeret-furdalás nélkül lequrvázzák, aztán még nekik áll feljebb. Tisztelet a ritka kivételnek, mert azért köztük is vannak normálisak. Ők meg épp az unokákra vigyáznak vagy süteményt sütnek :D
2010. szept. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves első, azt írtam, hogy nem láttam. Ha írtam volna ilyen kérdést, csak láttam volna.

Belinkelnéd?

Ahogy itt olvasom a kérdéseket, válaszokat a gyk-n, mintha egyre kevésbé lennének toleránsak az emberek.

2010. szept. 16. 07:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig sok anyós biztos panaszkodik. Csak mondjuk (és nem bántásnak szánom) koruknál fogva a neten keresztül nem teszik meg. Mert vagy nem is értenek a géphez, internethez, vagy csak minimálisat használják. Nyilván sokka több 20-30 éves menyecske van itt fent, mint 50-60 éves anyuka. Én mondjuk apró dolgokat leszámítva, jóban vagyok az anyósommal. Neki is, nekem is vannak hülyeségink. Biztos van, hogy mondja a férjemnek, és én is néha szoktam, ha valami nagyon nem tetszik, de ennyi. A férjem meghallgatja, aztán lépünk tovább.
2010. szept. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vannak itt anyósok és túl a 60-n.Nekem jó anyósom volt,megmutatott dolgokat,hogy mivel lehet spórolni és meghallgattam.Én nem szóltam be,mert sokszor lett volna,mert otthon sajnos nem volt kitől tanulni,maximum a pohár emelgetését hogyan kell.Mivel alkoholista szegénykém.Anyám már csipőből utálta a sógórnőmet,mert elvette szegény kisfiát.Az akármit csinált az semmire sem volt jó.Nagyon sok anyós talán szerelmes a fiába,istenként néz rá,s ha elmeri valaki tőle venni,na az ne álljon a szeme elé.Akkor nyugodott le,amikor 25 év után a kisfia új hölgyet hozott a családba.Szinte örült,hogy visszakapta,erre az ujra mr nem volt féltékeny.Én nem ellenkeztem,ha rosszul választott ,majd rá jön magától. Nagyon sok fius anyuka van körülöttünk és az a tapasztalat,hogy utálják a menyüket.
2010. szept. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!