Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utálhatott meg ennyire...

Miért utálhatott meg ennyire az édesanyám?

Figyelt kérdés

Kb. 3 éve a szüleim egyre nehezebben tudják elviselni egymást. Minden úgy kezdődött, hogy apum meggyanusította anyumat, hogy megcsalja őt. (Aminek feltételezéseim szerint volt/van egy kis igazság alapja). A válás szélén álltak, de mégsem váltak el. A sok vita, veszekedés engem teljesen kiborított. Van két öcsém (11 és 14 évesek) őket egyáltalán nem viselte meg a dolog. Mivel mindkét szülőm dolgozott, így nekem kellett gyorsan felnőni és vigyázni rájuk ill. nekem kellett mindig megmondani,hogy mi a rossz, mi a jó. Szinte nem is volt gyerekkorom. De visszatérve a mostani helyzetre, nagyon sokmindent megtettem, amit anyumnak kellett volna (takarítottam,főztem,sütöttem,mosogattam stbstb). Kb. egy éve van egy elég komoly kapcsolatom (tudom, hogy sokan azt hiszik gyerekszerelem, de én már rég nem érzem úgy, hogy még gyerek vagyok), így mostanság egyre kevesebbet segítettem itthon. Nyáron dolgoztam, akkor elég sokmindent magamnak fizettem, de most az érettségi miatt úgy döntöttem, hogy inkább tanulok du, minthogy dolgozzak. Ezzel még nem is lenne semmi baj, de anyum elvárja, hogy ha du 4-5kor hazaérek a suliból akkor takarítsak. Hiába mondom, hogy van sok leckém, erre az a válasz, hogy ez őt nem érdekli, mert,hogy ő egész nap dolgozik és fáradt (ami persze nem igaz, mert én 4:45kor kelek és du 4körül érek haza, addig ő felkel 8kor és 5kor jön haza, ezenkívül nem is dolgozik igazán mert boltos, de alig van tennivalója, max ülni v beszélgetni a barátaival akik bejárnak hozzá). Ill még mindig azt hiszi, hogy dolgozok (pedig tudja hogy nem), ezért tegnap is kitette az asztalomra a számlákat, hogy én fizessem ki. Már nem is beszélgetek anyummal, nem is köszönünk egymásnak. Nem értem, hogy miért utál engem ennyire, amikor a tesóim sem tesznek semmit, ők még is mindent megkapnak azonnal. Nekem meg vesz napi 2 zsömlét és el is vagyok intézve. Szinte mindent a barátom fizet nekem, mert az anyám nem hajlandó egy ft-ot sem adni nekem. Már többször is mondta, hogy költözzek el itthonról, mert utál meg szte bunkó paraszt vagyok (a többit hagy ne részletezzem). Idén végzek, betöltöm a 18-at és szeretnék elmenni innen, és továbbtanulni. De erre apám azt mondta, hogy nehogy elképzeljem, hogy összeköltözhetek a barátommal. Ha ennyire utálnak, miért nem mehetek? Bár, megállítani úgy sem tudnak.

Szerintetek miért viselkedik velem így az édesanyám és miért küldött el otthonról?


2010. szept. 15. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nevezik érzelmi zsarolásnak. Csúnya dolog.
2010. szept. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

bírd ki ezt az 1 évet!

felnősz, távol tartási parancsot kérsz a szüleid ellen, elköltözöl a barátodhoz és minden jobb lesz!

ne hagyd hogy miattuk bukj meg!

ne szomorkodj!

ne add meg nekik azt az örömet hogy elvégzed helyettük a házimunkát!

2010. szept. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
mert púp vagy a hátán,rohadtúl nemkívánt gyerek vagy,apádra meg szarjál rá magasról,18 leszel felnőtt jogilag elhúzol és a rendőr se vihet haza ha nem akarsz menni.Menekülj. Mert csak rosszabb leszel,általában az idősebb 18 17 évesek csak ugy becsúsztak a kistestvéreket meg várták.szoksor leirtam már,hogy nem lehet szertni amit nem kivántak pszichológia.18 leszel pakolj és visszase nézz,fognak még könyörögni neked h menj haza csicskának.
2010. szept. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
4%
csúnya vagy?
2010. szept. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Az ilyen nem is szülő...Csak kihasználnak téged közben jót röhögnek rajta.
2010. szept. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hú, elég kemény hozzászólásokat kaptál!

Szüleidet, főleg anyukádat valószínűleg bántja, hogy te milyen korán felnőttél és önállósodtál. Hiszen te vigyáztál a kistestvéreidre. Te végigélted és átvészelted a szüleid harcát. Addig meg takarítottál, dolgoztál, tanultál.

Most bejött a képbe egy olyan tényező, (a párod), aki elrángathat otthonról, aki elveheti tőlük a jó, rendes kislányt. Nekik lehet picit korai, hogy te ennyire gyorsan felnőttél (de hát erről ők tehetnek), ezért megpróbálnak továbbra is gyerekként kezelni, vagyis megmondják mit tegyél. (takaríts, fizesd a számlát).

Éreztetik veled, hogy még mindig ők a szülők és te a gyerekük, te csak ne dönts egyedül semmiben.


Nem utálnak a szüleid, ez nem igaz.


Ha 18 évesen megteheted anyagilag, hogy elköltözz, akkor próbáld meg. (bár írtad, hogy tovább akarsz tanulni)

És ha nem engednek, akkor egyszerűen csak kérdezd meg, hogy miért nem? Ha nem működik már köztetek a kommunikáció, akkor miért maradj? Ha nem támogatnak a terveidben, akkor miért maradj?

2010. szept. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!