Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez rendben van így?

Ez rendben van így?

Figyelt kérdés

18 éve vagyunk házasok a férjemmel.

3 gyerek van, két kamasz és egy óvodás.


Jelenleg 6 órában dolgozom, Ő vállalkozó.

Reggel én viszem a kicsit oviba, megyek dolgozni, munka után vásárlás, főzés, gyerekek fuvarozása külön órára, edzésre ilyesmi.


Vagy gyerekek elvitele után főzök, mikor hogy tudom megoldani.

Este takarítás, mosás, konyha rendbe rakás, kicsi fürdetése.

Ez hétköznap.

Hétvégén szintén vásárlás, főzés, nagyobb takarítás.

Ezt mindent egyedül.

Szerintetek ez egyenlő munkamegosztás?

Ja meg ha tavaszodik udvar is az enyém.



2022. ápr. 10. 08:09
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Munka után mit csinál a férjed?
2022. ápr. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Akkor próbáld meg legalább a bevásárlást a férjedre bízni, adsz listát, ő meg hazafelé elmegy vásárolni.

A srácokat be szoktad fogni?

2022. ápr. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen "férfit" úgy kellene otthagyni mint a huzat. De úgy, hogy a 3 gyerek is vele marad. Csak ezt az anyai szív nem engedi. Pedig ez lenne az egyetlen megoldás.
2022. ápr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom az első gyerek után sem csinált semmit, és ezt te láttad akkor is. Ennek ellenére vállaltál még plusz 2 gyereket magadnak. Mire számítottál? Arra, hogy majd hirtelen magától megtáltosodik?
2022. ápr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Az baj , hogy mikor összeházasodtunk Ő akkor hagyta ott a munkahelyet, és lett vállalkozó, akkor még egyedül.


Születtek a gyerekek, és én támogattam mindenben, akkor nem is dolgoztam , és ugye akkor mindent elintéztem , megcsináltam.


A kicsi megszületett, 2és fél éves volt, akkor kezdtem dolgozni.

Csak már nem az van, hogy egész nap itthon vagyok és van időm mindenre.

Csak ezt szokta meg Ő is és ebben nem tud átállni.

2022. ápr. 10. 09:27
 26/34 A kérdező kommentje:
Munka után is " talál " valami munkát magának, vagy itthon van és tv t néz .
2022. ápr. 10. 09:29
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
És a gyerekek?
2022. ápr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

#25

Elkapattad, ez lett az eredménye. Változtatni nem valószínű, hogy fog. Azt akarnia kellene, de szerintem nem akarja. A gyerekei sem érdeklik annyira. Az ilyen apáknál mindig ez van. Intézze a nő őket, hiszen ő az anyjuk.

2022. ápr. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rendben és leginkább azért nem, mert nekem úgy tűnik hogy a férjed semmi időt nem tölt a gyerekeivel.

A munka megosztás nálunk is úgy alakul, hogy én főzök és takarítok többször (párom is szokott, kérés nélkül ha itthon van, tereget, mosogat, főz stb) de ő fizikailag többet terhelődik a munkája során és a ház körüli fizikai munkát is ő végzi (tető javítás stb). A kertet megosztjuk mert egyedül nem bírnám. Gyerek nincs, ennyivel könnyebb, de ha lenne ő biztos nem passzolná le.

Nem felvágni akarok, csak szűrd le kérdező hogy neked ehhez képest jobb vagy rosszabb a helyzeted.

2022. ápr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

28#


Igen, tudom, hogy ez a gond...


Sokat dolgozott, dolgozik azért még mindig,hazudnék ha azt mondanám, hogy nem.


A közös életet, a gyerekeket viszont ketten vállaltuk úgy gondolom.

Támogattam éveken keresztül , hogy elérje az álmát azt amit akart , amiért dolgozott, most elérte..

Azért innentől lehetne közösebb felosztás.

2022. ápr. 10. 09:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!