Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez rendben van így?

Ez rendben van így?

Figyelt kérdés

18 éve vagyunk házasok a férjemmel.

3 gyerek van, két kamasz és egy óvodás.


Jelenleg 6 órában dolgozom, Ő vállalkozó.

Reggel én viszem a kicsit oviba, megyek dolgozni, munka után vásárlás, főzés, gyerekek fuvarozása külön órára, edzésre ilyesmi.


Vagy gyerekek elvitele után főzök, mikor hogy tudom megoldani.

Este takarítás, mosás, konyha rendbe rakás, kicsi fürdetése.

Ez hétköznap.

Hétvégén szintén vásárlás, főzés, nagyobb takarítás.

Ezt mindent egyedül.

Szerintetek ez egyenlő munkamegosztás?

Ja meg ha tavaszodik udvar is az enyém.



2022. ápr. 10. 08:09
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy tudna. Sz.rik rátok, te is tudod. Gusztustalan, de sok választásod nincsen. Tíz év múlva te teljesen tönkremész mert változni semmi nem fog, ő meg lelép mellőled mert már "nem bírja a sok veszekedést". Aztán éli világát, a rossz természetesen örökké te maradsz.
2022. ápr. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Fizikai munkát végez, de sokszor csak autózik , vagy munkát vállal.

Megertem , Őt is mert az elvállalt munkát meg kell csinálni, de akkor mas rendszer kellene.

Ezt ki is mondom mikor már tele a .ököm.

2022. ápr. 10. 08:30
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
18 év után nagyon nehéz lesz ezen változtatni.
2022. ápr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
20%
7-5-ig dolgozik. Utána már "fáradt" az otthoni teendőkhöz? Biztosan, hisz a napi autókázás, több órás "tárgyalások" kiveszik minden erejét. Meg kellene érteni őt. A kívülállók általában meg is értik. Ez csak a házi szolgának kínszenvedés, őt hívják feleségnek.
2022. ápr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Szervezd át a teendőket. Főzni elég két naponta, a bevásárlást lehet neten intézni nagyobb városokban (Auchan, Tesco házhozszállítás), ezzel sok időt megtakarítasz.

Házimunkában és a kert körüli teendőkben pedig a gyerekeket nyugodtan befoghatod, a két kamasz mindent meg tud csinálni.

2022. ápr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld megbeszélni vele, hogy ez nem okés, hogy semmiben nem segít, ha ennyire zavar. Vagy próbáld átszervezni a dolgokat, ahogy előttem írták.

Az sem mindegy mondjuk, hogy a férjed napi 8-10, vagy esetleg 12-14-16 órákat dolgozik.


15-ös! Be lehet fogni a két kamaszt, de a tinik javarészét hidegen hagyja a kerti munka.

2022. ápr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Én és a párom hasonló munkabeosztással dolgozunk. Ő reggel héttől este ötig,én pedig reggel nyolctól kettőig. Egy kamasz,és egy elsős kislányunk van. Nálunk az a felállás,hogy hétköznap én kettőkor végzek,akkor délután négyig még otthon csinálok,ezt azt,majd este közösen főzünk. A gyerekkel én tanulok,és én látom el esténként. Addig ő pihen. Hétvégén pedig mindent közösen csinálunk. Ő ugyanúgy mos,porszívózik,vagy bármi,mint én.
2022. ápr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
9%
Rendben van.
2022. ápr. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
84%
Nem azért kell beszállni a munkába a gyerekeknek, mert imádják, hanem hogy segítsenek és majd ha családot alapítanak ne dőljenek a munkaidő után boldogan hátra, hogy végeztek, várva hogy a házi rabszolga mikor készül el végre a vacsorával.
2022. ápr. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Itt nem szállítanak házhoz.

Ha két napra főzök, akkor mikor nem kell az napra más teendőt időzítek.

Hivatalos ügyet, vagy nekem is azért van egy- két dolog akár egy fodrász vagy ilyesmi.

2022. ápr. 10. 08:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!