Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedjek egy olyan...

Hogyan viselkedjek egy olyan emberrel, aki öngyilkos akart lenni?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom, egy fiatal srác nem rég meg akarta ölni magát, de nem sikerült neki. Nem tudok részleteket, se azt, hogy miért, se azt, hogy hogyan stb., csak annyit mondtak a szüleim, hogy öngyilkos akart lenni. Nemsokára eljön hozzánk vendégségbe, és fogalmam sincs, hogyan viselkedjek majd vele. És az normális, ha nem is nagyon akarok vele találkozni? Arra is gondoltam, hogy majd pont "véletlenül" akkorra hív meg a barátnőm magához, amikor itt lesz a srác, nagyon félek a találkozástól és szeretném elkerülni, de tudom, hogy ez nem megoldás, mert előbb-utóbb úgyis fogunk találkozni. Annyira nem állunk közel egymáshoz, csak egy rokon, 1-2 havonta találkozom vele családi összejöveteleken, akkor elbeszélgetünk és ennyi.
2010. szept. 14. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, gondolom ezt az egészet nem tőle tudod, nem vagytok olyan viszonyban, hogy neked elmondaná, szóval eleve tegyél úgy, mintha nem is tudnál róla, ne hozd szóba, stb. Ha akar, majd beszél róla azzal, akivel szeretne.
2010. szept. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban kényelmetlen szituáció, de gondolj bele az ő oldaláról mennyire nehéz lehet elmenni egy ilyen családi összejövetelre! Nem fog senki megvetni érte, ha inkább kibújsz a találkozás alól, de szerintem, ha ő összeszedi magát, és ezek után elétek mer állni, megérdemli, hogy te is lekűzd ezt a kis rossz érzést! Nem hiszem, hogy neked kell vinni a társalgást, gondolom a szüleid megteszik ezt, szóval csak legyél ott, esetleg ha olyan téma van szólj hozzá, a többit a szülők megoldják szerintem.
2010. szept. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Tegyél úgy,mintha semmi sem történt volna,viselkedj természetesen,azzal segítesz a legtöbbet.
2010. szept. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, o sem akar talakozni veled. Szegeny srac, meg akarta olni magat, kepzeld el, milyen gondjai lehetnek! A hata kozepere sem kivanja a csaladi osszeroffenest.

A legjobb, amit tehetsz, hogy termeszetesen viselkedsz. Ne kerdezgesd feleslegesen, ne sajnald, ne akard felviditani es azt se ereztesd vele, hogy tartasz tole! Ha o akar, akkor majd beszel a dologrol.

2010. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Az 1. és 3. válaszolóval értek egyet.
2010. szept. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Felejtsd el amit tudsz róla! Biztos neked is (nekem is, mindenkinek) vannak olyan dolgai, aminek tudtában másképp néznének rád. Bár biztos nem ilyen súlyos dolgok.

Ez az ő dolga, nem ítélkezhetünk felette. Segíteni úgy sem tusz rajta. Pár év múlva elfelejtődik a tette.

Csak légy olyan, mint máskor, beszéljetek felületes semmiségekről!

2010. szept. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondok valamit.Én is megakartam ölni magam már...sajnos nem egyszer.És azok után,amiken végig mentem szartam le,hogy ki mit szól hozzám.Nagyon nem akartam elmenni egyilyen családi összejövetelre,de mikor muszáj volt,csak ültem és alig beszéltem.Inkább kimentem az udvarra.És kb nem is tudom,mi volt.Csak annyi,hogy mindenki próbált jópofizni,meg hogy jólvagyok-e stb.Hát rohadt szar volt.Szóval ezt ne.Csak tegyen mindenki úgy,mintha meg sem történt volna.Valszeg a csávó sem szívesen emlékszik vissza,és nem büszke rá...
2010. szept. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!