Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Már egy hete az van hogy anyámék veszekednek. De mindig ilyen apró dolgokon. Ezt először én hidegen hagytam. (Zenét hallgattam, direkt elmentem amikor veszekedtek, stb.) De ezt már előttem csinálják, beszéltem anyámmal hogy én ebből szeretnék kimaradni és hogy ne előttem csinálják, erre meg anyám azt mondta hogy oké, és semmi nem történt azóta. Csak rosszabb lett a helyzet. Tegnap anyám földhöz b@szott egy poharat és ma meg külön alszanak. Anyámnak elege van apámból, nekem meg a veszekedésből. Megértem hogy felnőttek és hogy van elég gondjuk, de én ezt már nem bírom hallgatni. Mindig azon gondolkozom hogy le kéne ugranom a tetőről, vagy hogy vagdosnom kéne magam, mert ez borzasztó. De a válás szóba sem jöhet mert apám egyből pipa lenne. És én sem örülnék neki. Mit tudnék tenni hogy ne veszekedjenek, vagy hogy ne vegyem őket figyelembe? Vagy bármilyen tipp jól jönne. Előre is köszi. 😩
2022. márc. 15. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? A vagdosás miatt kérdezem, hidd el az nem megoldás.

Azért ne váljon el Édesanyád egy rossz kapcsolatból, mert te nem szeretnéd? Sajnálom, de ez nem így megy... Ha el is válnak, ugyanúgy az apád és az anyád maradnak, és lehet, hogy az ő egészségüknek jobbat tenne.

Amit tehetsz: 1. Leültök hármasban beszélgetni

2. Megmutatod nekik ezt a kérdést, hátha észhez kapnak, hogy a gyerekük tetőről szeretne leugrálni miattuk..

2022. márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni, esetleg szorgalmazod a válást az elviselhetetlen helyzet miatt. 1 hete biztos nem apróságokról van szó!
2022. márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

"Mindig azon gondolkozom hogy le kéne ugranom a tetőről, vagy hogy vagdosnom kéne magam" - mert azzal aztán megoldod... Egyébként azt írod, egy hete tart a dolog. Hát az semmi, ne dramatizáld már túl.


"De a válás szóba sem jöhet (...) én sem örülnék neki." - miért nem? Végre nem kellene hallgatnod a veszekedést. Hát nem ezt akarod? Döntsd már el.


Elhiszem hogy állati idegesítő, és fájdalmas is hallgatni, ahogy két általad szeretett ember marja egymást, de mivel nem tudsz igazságot tenni (talán nincs is igazság, csak már egyszerűen képtelenek elviselni egymást), csak mégjobban felidegesítenéd őket a beledumálással, különösen ha valamelyiküknek a pártjára állsz. Az előtted való veszekedést legfeljebb egy-egy felpaprikázott "fogjátok már be mindketten" vagy "váljatok már el végre" közbeszólással tudod megszakítani.

2022. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb semmit, ne avatkozz bele.
2022. márc. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokat nem, viszont inkább így nézd. Mi a jobb, hogy még évekig amíg el nem költözöl napi szinten fognak menni a veszekedések, vagy elválnak és sokkal nagyobb eséllyel lesznek normálisabbak a körülmények?
2022. márc. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.


Ha anyád tűr, ahelyett, hogy beadná a válást - jogilag senkit nem érdekel, hogyha apád nem akarja -, akkor ez van.

2022. márc. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én szüleimnek is volt ilyen időszakjuk sajnos, de az sokkal durvább volt annál, mint amit leírtál. Kb 9-10 éves voltam akkoriban.

Hál' Istennek minden jól alakult, és végül kibékültek, és így már lassan 15 éve békességben és szeretetben élnek. Csak hogy lásd, egy-egy ilyen kiemelten durva korszak többek kapcsolatában előfordul sajnos, ez rengeteg dolog miatt lehet. Az a lényeg hogy túl legyenek rajta.


Egy dolog biztos, magadnak semmilyen formában ne árts. Elég sok olyan embert láttam már akik fiatalkorukban vagdosták magukat, és egész életükre ott maradnak a hegek. Aztán meg képzeld el hogy egy pólóban nem tudnak utazni a buszon, és ott a véget nem érő magyarázkodás bármikor is szóba hozzák... Pedig már réges rég túl vannak azon a problémán, de hát a testük már ilyen marad.


Én arra gondoltam hogy ha esetleg annyit megtennél hogy befizetsz nekik egy kis közös családi programra, mint állatkert, mozi, bowlingozás, ilyesmi, és megmondod hogy azért tetted mert szeretnéd ha megint jól kijönnének egymással, és ez a közös kis időtöltés meghozza a gyümölcsét, talán észbe kapnak.


Erőszakkal soha ne reagálj erőszakra.

2022. márc. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!