Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 76 éves férfinél veszélyes...

Egy 76 éves férfinél veszélyes lehet a lágyéksérv műtét? Nagyon izgulok édesapámért. Remélem nem lesz semmi baj. Azt olvastam, hogy ma már rutinműtétnek számít, csak félek, hogy ilyen idős korban is már nem számít egyszerű műtétnek.

Figyelt kérdés

Akik ismernek ilyen embereket akiket ilyen idős korban műtőttek legyen szíves tapasztalatokat irni.Köszönöm

Nagyon aggódók érte, hogy valami baj lesz.


2010. szept. 11. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Mint minden műtétnek, ennek is van kockázata. Nagymamám 67 évesen sérvvel küzd, nem akarja megműttetni magát, pedig ez elvileg rutinműtét. Én is féltem őt:( Orvos mit mondott?
2010. szept. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Annyit mondott, hogy minnél előbb meg kell műteni.

ÉS már hétfőre kapott is időpontot.

2010. szept. 11. 14:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez így kevés. Vannak-e társbetegségei (milyenek?), milyen az általános állapota, altatás vagy spinál lesz, stb. Ha megvan az aneszt vélemény, ott a kockázati csoportot fel szokás tüntetni, az is eligazítást nyúlthat (ASA kategóriák - I. az egészséges fiatal, V. a haldokló beteg), vagy esetleg kérdezd meg az anesztest.
2010. szept. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 5-6 éves koromba volt ilyen műtétem lágyék sérvvel.Ezt mindenképp meg kell műtetni.Engem altattak,de 2 éve apukámnak a térdét műtőtték,és neki a hátába szúrta be egy inekciót,amitől nem érzett semmit,és ez biztonságos,csak annyi a hátulütője,hogy másfél napig nem emelheti föl a fejét,mert különben az az anyag amit belenyomnak beleszáll a fejébe,és nagyon fog fájni a feje...tapasztalat sajnos:( egyébként ettől a műtéttől szerintem nem kell félned,csak egy 5-6 centis bevágást csinálnak a nemi szrve fölött egy picivel...én egy éjszakát aludtam vele kórházba...szorítok!!!majd írd meg mi történt!

2010. szept. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mint minden öregnél általában, minden műtét veszélyes.
2010. szept. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem nagypapám 79 éves, és neki is megműtötték a lágyéksérvét! Epidurális érzéstelenítést kért, és hála a jó égnek simán mentek a dolgok!


Ne izgulj, remélem minden rendben lesz :)!

2010. szept. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!