Miért kell mindig zavarni?
Ismerős a helyzet, ahányszor ráérek, a franc se néz rám, mikor valami dolgom van, mindenki jönne.
Tegyél ki az ajtóra egy papírt, hogy nem érsz rá, és kulcsold be, ha lehet.
Magyarázd meg nekik, hogy te ilyenkor dolgozol. Vegyék úgy, hogy a munkahelyeden vagy, oda se szaladgálnának be percenként.
Ha így sem fogják fel, zárd kulcsra az ajtódat.
"A magán és a munka szféra elválasztásának nehézségei
Kényelmesnek és ideálisnak tűnhet, ha valaki a saját otthonában, úgymond, papucsban-pizsamában dolgozhat, de csakis akkor, ha megoldható a privát és dolgozó tevékenységek kettéválasztása. A problémák két oldalról is jelentkezhetnek: vagy a család illetve környezet nem veszi komolyan, hogy az illető ténylegesen otthon dolgozik, és állandóan megzavarják, feltartják a munkában, vagy a távmunkás feledkezik annyira bele a munkájába, hogy teljesen megfeledkezik a maga körül élőkről, egyfajta szellemként létezik a házban.
Jack Nilles amerikai távmunka guru egy találó megjegyzése szerint: A leggyakoribb probléma a távmunkásokkal nem az, hogy rávegyük őket a napi otthoni munka elkezdésére (ez az egyébként, amitől a cégvezetők eleinte félnek), hanem épp ellenkezőleg, hogy megtanítsuk őket arra, hogy meg is tudjanak állni. A mindent elárasztó információ technológia ellen védekezni is tudni kell: találjuk ki, hogyan legyünk elérhetetlenek, hogy megőrizzük privát életünket."
[forrás: [link]
Saját véleményem: meg kell mindenkivel érttetni, hogy ez is munka és csak azért, mert nem jársz el, az nem jelenti azt, hogy ezt nem kell legalább annyira komolyan venni, mint egy munkahelyi légkört.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!