Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hozzam ezt helyre, s...

Hogyan hozzam ezt helyre, s vele együtt az életemet? Egyáltalán hogyan tudjam ezt az egészet a hátam mögött hagyni?

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél éve kezdtem el dolgozni egy cégnél. Baráti ajánlásra kerültem be. Nagyon örültem neki, mert remek a fizetés, munkakörülmények jók. A munkahelyi közösségbe jól beilleszkedtem, mindenki kedvel. Ki is alakult egy szűkebb baráti társaság, amelynek én is tagja lettem. Középpontban egy húszas évei közepén járó srác, akinek elmondása szerint én vagyok az egyik legjobb barátja. Hisz rendkívül sok közös vonás van bennünk, s emellett mindig megtudom nevettetni emellett lehet rám számítani emberileg is. S utóbbi miatt ő ezért tisztel, s fel is néz rám.


Ez mind szép és jó, s bizony sajnos itt is van egy hatalmas "DE"! Általában mindig három lépést megtartok mindenkivel szemben, s ha úgy látom, hogy az illető valóban képes bizonyos dolgokat tolerálni, akkor hajlandó vagyok bizalmas dolgokat elárulni neki. Nos a fent nevezett kollégámról (és vele együtt a baráti társaságról, s a munkahelyi dolgozok tömkelegéről) kiderült, hogy homofób. Így úgy döntöttem megmarad a három lépés távolság, s nem mondom el neki, hogy meleg vagyok. Mivel jó fejnek tartott, így nem igen tudtam lerázni, s nem igen tudtam a három lépés távolságot megtartani. De mivel a hétköznapi életben sikerül ez a fajta "kettős élet", így nem fenyegetett a lebukás. Azonban minél több időt töltöttem vele kiderült, hogy nem az általános enyhe homofóbbal van dolgom, hanem a legrosszabb fajtából. Ráadásul a díszhím fajtából való, aki tudja magáról, hogy vonzó, s ebből fakadóan kicsit öntelt is. Ebből kiindulva egy idő után kezdtem kényelmetlenül érezni magam a társaságában, mert nem tudtam mi történne akkor, ha kiderülne az én titkom. Egyáltalán elhinné-e, hogy nem vonzódom hozzá, mert nem az esetem? Szerencsére jó pár lány ismerőseim vannak, akik tudják rólam, s nem is hangoztatják. Sokszor együtt vagyunk, hülyéskedünk (pl. ölelkezünk, meg egymás fenekére csapunk), s ebből mindenki számára az jött le, hogy van közöm "úgy" hozzájuk. Így senki nem sejti.


Az igazi probléma ott kezdődött, amikor egy évvel ezelőtt a fenti srácnak barátnője lett. A lánnyal is jóban lettem, bár neki se terveztem felfedni magam. Kb. két hónappal később a lánnyal kettesben maradtam a lakásomban, amikor is közölte, hogy meleg randi oldalakon szokta hülyíteni a melegeket, s hogy belebotlott a fényképes profilomba. Köpni nyelni nem tudtam, így elismertem, hogy az enyém. S azért céloztam arra, hogy jó lenne, ha ez a kettőnk között maradna. Beszélgettünk, s felmerült a kérdés, hogy voltam-e a lánnyal, én nemmel válaszoltam. Persze jött a következő, hogy férfival igen-e, és élveztem-e. Én igennel feleltem, s mondtam, hogy nem a legjobb tapasztalatokkal rendelkezem. Nos ekkor közölte, hogy tud nekem segíteni, s cserébe megtartja a titkomat, hogy egy meleg oldalon látott. Ezek után szó, szót követett, s a lány nemes egyszerűséggel rám mászott, s ebből szépen lett egy viszony ami a mai napig tart.


Igazából azt gondoltam naivan, hogy férfi mivoltomból adódóan egy alkalmat bőven ki lehet bírni, s elég ha fizikailag képes vagyok vele együtt lenni. De jelezte, hogy neki bejött a dolog, s a meleg oldalas dolog kettőnk között marad, ha összejárunk szexelni.

Mindennél fontosabb volt, hogy ne derüljön ki, hogy meleg vagyok, így belementem. Persze nem gondoltam bele, hogy mit vállalok be. Így maradtak az együttlétek, amik borzalmasak voltak, hisz egy olyan emberrel kell lefeküdnöm, aki semmilyen szempontból nem vonzó, ráadásul elő kell adnom a lepedőakrobata megtért heterót. Már ez is nehéz, de az nehezíti, hogy ugye ott a lány párja, aki a legjobb barátjának gondol, illetve ott vannak az igazi barátaim, rokonaim, akik tudják rólam, hogy meleg vagyok.


Szeretnék véget vetni a viszonynak, illetve otthagyni a munkahelyemet, s vele együtt végleg megszakítani a kapcsolatot az ottani kollégákkal, "barátokkal".

Azonban ezt nem tudom megtenni jelenleg, mert határozott időre szóló munkaszerződésem van, ráadásul lakásbérleti szerződésemet sem tudnám azonnal felmondani. Ezen felül a fősuli miatt nincs is félretett pénzem. Haza nem költözhetek, mert ott nincs munkalehetőség, más barátok meg nem jöhetnek szóba, mert ők helyileg itt vannak, s én a várost szeretném elhagyni.

Körülbelül fél év múlva tudok ezen változtatni, azonban addig mi lesz? Hisz az együttlétek érzelmileg eléggé megterhelőek számomra, s ha kiderül, abból botrány lesz. A lány barátja (aki mellesleg arra büszke, hogy évente megver melegeket a felvonulás után), ha megtudja, hogy meleg vagyok, abból szintén botrány kerekedne. Mi lehetne a megoldás, hogy kibírjam ezt a fél évet, vagy radikálisan változtatni tudnék, mert ez így kibírhatatlan!


2010. szept. 7. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem titkoltam volna el eddig sem.Tudom, h nehéz, de próbáld meg felvállalni, könnyebb lesz, mint amilyen most.És a homofóbiással nem kell foglalkozni, úgysem lennétek már barátok, mert dugtad a barátnőjét.Szóval bátorság és ne hagyd zsarolni magad!!!34/N
2010. szept. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
töröld magad minden ilyen oldarról, a csajt dobd ki, és monnd, hogy ha beárul nemtudja bizonyitani, viszont te elmondod a pasijának mi a szitu. tényleg nem etikus, de jobbötletem nincs.
2010. szept. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ha kiderul hogy meleg vagy, akkor ugyse hiszi el senki,hogy lefekudtel a lannyal. ha megzsarol,akkor megmondod neki,hogy te is elarulod ot...


mondjuk szvsz ahhoz senkinek semmi koze hogy ferfiakhoz vagy nokhoz vonzodsz e,ez a legbensobb maganugyed... es az Igaz barataid tudjak...

2010. szept. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg kicsit rafináltan csinálni. Elöször is örült gyorsan töröld magad mindenféle meleg és nem meleg oldalról, bárhonnan, ahol látható, hogy a saját nemedhez vonzódsz.


Aztán beszélj a csajjal, hogy te ezt be akarod fejezni. Meglátod, hogy mit reagál. Ha be akar árulni, akkor próbáld te is megzsarolni, hogy elmondod a "barátjának", hogy rádmászott, és lefeküdt veled.

Azt is megpróbálhatod, ha komoly veszély fenyeget, hogy te mész elöbb a baráthoz, és mondod el neki, hogy kikezdett veled a nöje.

2010. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem:

-mondd meg a lánynak, hogy neked nem jön be az érzelemmentes szex

-mond el a "barátoknak", hogy meleg vagy, és így kell elfogadniuk

-ha a munkahelyeden emiatt atrocitások érnek, akkor fordulj nyugodtan különböző szervezetekhez, akik az egyenjogúsággal foglalkoznak...

Hidd el, neked is jobb lenne az életed, ha elfogadnád és felvállalnád önmagad!!

2010. szept. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja töröld magad és regelj másképp.A csajt meg zsarold meg, csinálj egy vidit csak azért ha mégis erősködne.
2010. szept. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Már töröltem magam az ilyen oldalakról már akkor, amikor a csaj megzsarolt. Ilyen oldalakon meg előny, ha van arcképed.


Egyébként nem is azzal lenne a baj, hogy hogyan dobjam ki. Hanem az, hogy a "szakítás" után vigyáznom kéne minden lépésemre, hogy ne leplezzen le, s megtarthassam a munkám.

2010. szept. 9. 20:15
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Hú, ez nagyon vad sztori! Ha meló nélkül maradsz, még mindig kiadhatod az életrajzodat, hogy fel ne kopjon az állad!

1. Azt mondanám a csajnak, hogy nemi beteg lettem. (Az átlagemberekben úgyis ez a tévképzet él a melegekkel kapcs.) Ezzel elintézed, hogy kicsit békénhagyjon. Persze ne vmi kis nyeszle-nyuszla pirospöttyös rudibetegséggel állj elő, hanem olyannal, amitől megfagy benne a sz@r, hogy ő is elkaphatta. (Meg is érdemelne vmi kis szuvenírt.)

2. Azonnal tipliznék onnan minden munkaszerződést felrúgva, és soha-soha nem mennék bele ilyen játszmákba.


Vállald fel magad! A cigány az cigány, a zsidó az zsidó, a meleg meg meleg, és mindig lesznek gyökerek, akik nem tolerálják, pedig ők a selejtek.


Az nem fordult meg a fejedben, hogy ezzel a spanoddal azért hozott össze a sors, hogy te légy az a meleg, aki megváltoztasd a véleményét erről, mert a barátja vagy??

Sok sikert!

2010. szept. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Annak a válaszadónak van igaza, aki azt írta, hogy a csajjal szemben Neked is van egy ütőkártyád: oké, hogy eljárna a szája, hogy Te meleg vagy, de Neked meg eljárna azzal, hogy dugtatok. Te is buknál (duplán...), de magaddal húznád őt is... Nem hiszem, hogy akarná, hogy a barátja ezt megtudja.

Amúgy elég hihetetlen a sztori. Mi érdeke van a csajnak abban, hogy egy meleggel d.ugassa magát? Aki ráadásul a pasija haverja? Ez neki is veszélyes. Meg aztán, az én meleg haverom pl. szabályosan nem tud nővel lenni (próbálta többször), nem áll fel rá a farka.

2010. szept. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Húh, elég vad sztori, nagyon nehéz helyzetben lehetsz most! Igazából csak annyit fűznék hozzá, hogy ha felvállalnád magadat a munkatársaid előtt, egyáltalán nem biztos, hogy annyira rossz lenne utána a helyzet, mint ahogy gondolod. Most azt hiszik, hogy Te is hetero vagy és ezért teli szájjal szidják előtted általában a melegeket. Valószínűleg nem ismernek senki, akiről tudják, hogy homoszexuális, ezért a "meleg" számukra valami absztrakt, nem hús-vér élőlény. Ha pedig ott lenne előttük xy, teljes valójában, akiről tudják hogy "olyan", könnyen lehet, hogy visszafognák magukat. Talán el is gondolkodnának, hogy nem is olyan szörnyetegek a melegek.


Ezzel nem azt mondom, hogy utána szent lesz a barátság, csak annyit, hogy nem biztos, hogy ellehetetlenülnél a munkahelyeden.

2010. szept. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!