Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ki akar dobni...

Normális, hogy ki akar dobni mindent?

Figyelt kérdés
Második feleségem hozzám költözött az esküvő után a gyerekeivel. Az exem sok hasznos dolgot itthagyott, amit az új asszony le akar cserélni. Pénze nincs, tehát sokkal rosszabb minőségű dolgokat használhatnánk helyettük. Mit tegyek, hogy ne dobjuk ki a pénzt az ablakon?
2010. szept. 7. 07:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%

Valamilyen szinten érthető. Egy nőnek rossz, ha az "elődje" cuccait használja, közöttük él. Pláne ugyanabban a házban, ahol a volt feleségeddel éltetek. Nem érzi azt, hogy ez a ti otthonotok, hiszen nem ti ketten vásárolgattátok össze a dolgokat, választottátok ki a tapétát, szőnyeget, konyhai kütyüket. Biztosan megérted. Más kérdés persze, hogy ha józanul nézi ő is, akkor be kellene látnia, hogy ha nincs pénz, akkor felesleges jó állapotban lévő cuccokat kidobálni. Annyit megtehetsz, hogy megígéred neki, hogy ha lesz pénzetek, akkor szépen lassan lecserélhetitek a szőnyeget, tükröket, órákat. Addig is mondd neki, hogy ha lát szép terítőt, vagy egyéb olcsóbb kis dísztárgyakat, kellékeket, azokat rakja ki nyugodtan. Sőt, mondhatod neki, hogy közös képeket is kirakhattok a falakra. csakhogy picit az ő otthonának is tekintse a lakásotokat, ahol neki is van beleszólása a dolgokba.

22L

2010. szept. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Valahol meg tudom érteni a feleségedet,de ha ezek a bizonyos dolgok már megvannak,kár lenne kidobálni őket,főleg úgy,hogy neki nincs pénze,hanem neked kéne pótolnod mindent.Szerintem örülnie kellene annak,hogy a gyerekeivel együtt jó helyen van,nem kell nélkülözniük semmit,és azt a pénzt költhetitek másra...

2010. szept. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire ragaszkodik hozzá, akkor rakjátok fel a régi cuccokat vaterára vagy vmi hasonló portálra. Így még egy kis pénz is befolyik, amiből aztán vehettek új dolgokat.
2010. szept. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%
Próbáld meg normális áron eladogatni őket, ha már meg akar szabadulni tőlük.
2010. szept. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
92%
Hasonló helyzetben vagyok. Olyan házban élünk a párommal, ahol már laktunk az exemmel is. Láttam rajta sokáig, hogy ez kellemetlen neki. Ezt az változtatta meg, hogy elkezdtük felújítani a házat úgy, ahogy MI KETTEN eltervezzük. Itt nem kell nagy beruházásokra gondolni. Festés, itt-ott új polcok, stb... Azóta már kezdi a sajátjának is érezni, egyre kevésbé zavarja a dolog...
2010. szept. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%

Nekem sose volt semmi kifogásom a pasijaim exeinek a cuccaival. Még ruhát is hasznosítottam magamnak :)


Ez agyament féltékenység... nagyon gáz.

2010. szept. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
64%

hát 11.06-al kell, hogy egyet értsek.:-)

Ráadásul megmondom őszintén nekem visszataszító is ez a viselkedés.

Ez tipikus a nyugati kultúrához tartozó gondolkodás, dobjuk ki, vegyünk újat. Vegyünk újat, mert van új modell, mert más színűt akarok, mert egy másik nőhöz köthető. Aztán pazaroljunk és szennyezzük a környeztet.

Az ágyneműket mondjuk fel lehet ajánlani egy menhelynek, mert annak van intimitása, de a többit?

A többiről, meg a volt feleségedet kell megkérdezni kell-e neki. Valószínű az új feleségnek ez sem fog tetszeni.

2010. szept. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
75%
Egy dolog ha ki akarja dobni,meg egy ha eladni,és pénz folyik be belőle.Új élet,új környezet,neked is jobb lesz,neki is.
2010. szept. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
49%
Én kidobnák mindent, és hoznám a saját dobozaimat, csecsebecséimet. Ha pl. nincs cukortartó hirtelen, akkor inkább befőttesüvegbe tárolnám a cukrot, mint a régi ex-ébe.
2010. szept. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!