Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt érdemlem? (Kérdésed túl...

Ezt érdemlem? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Apu+tesóm mint mindig ma is azzal "izél" hogy nem tanulok...

Ugy szoktam tanulni hogy haza jövök aztán ide jövök,és este 7-8:45-ig tanulok,abba bőven bele fér minden!!

Meg persze elötte 5-6 körül hajtogatom a ruhákat+mosogatok..

Már most sok tanulni való van ma is rengeteg van...


Ma apu:

"Ta belőled nem lesz semmi mert nem elég ám csak olyat tanulni amit nem kell érteni csak olvasni" Itt arra gondolt hogy töri,biosz,földrajz stb....

"A helyes irásodról ne is beszéljünk"

Ennyire rossz lenne a tanulási felfogásom??

Igaz nem 8: 45 is hanem 8: 30-ig mert fürödni is megyek


2010. szept. 6. 15:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Micsoda célok -.-'

Általános iskolába én mindenből kitűnő voltam, csak a tesi volt 3-4es mindig. Pedig én sem tanultam 2 óránál többet egy nap. Mellette kézműves szakkörre jártam, és zongoráztam. Akkoriban nem is volt gépem, ha igen, akkor este játszottam. Most 22 vagyok, a fősulin sem vagyok rossz tanuló, de ha te így folytatod, el sem jutsz odáig.

2010. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Alapvető társas együttélési szabály (kellene, hogy legyen) az, hogy NEM ROMBOLJUK SZAVAKKAL A MÁSIK EMBER ÖNBIZALMÁT!!!

Ez az "ilyen módszerrel nem viszed semmire kisfiam" ez nem motivál semmire, ez egy csomó negatív energiát és rossz önbecsülést ad. Lerontja az alany önértékelését, de csúnyán.

A pocskondiázás és a becsmérlés SOHA NEM VISZ ELŐRE SENKIT!

Ezt akár meg is mutathatod a családtagoknak.

Sokkal jobb az ún pozitív megerősítés. Amikor arra fókuszálunk, hogy mit csinál jól a másik. Nem mondom, hogy nem lehet minősíteni vagy kritikát mondani, de nagyon lényeges lenne, hogy ezt senki sem lebecsmérlően tegye.

A becsmérlés, mint fenneb írom, aláássa az önbecsülést vagy hiteltelenné teszi a véleményalkotót. Azaz: egy idő után megszokod, hogy pocskondiáznak, és nem fogod komolyan venni.


Tehát nem ezt érdemled, hanem azt, hogy eléd tárjanak egy pozitív jövőképet, ahol érdekeltté vagy téve, hogyha teszel érte, akkor eredményeket is elérsz.

2010. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Mindenen tudok változtatni de a helyesíráson sajnos nem..

Napi 1 órát olvasok este a kedvenc könyvemből..:(

De nem haladok,szoktam irogatni hogy jobban menjen...

De nem mentem vele semmire...

2-es helyesirásból lett 2-es

2010. szept. 6. 15:37
 14/15 A kérdező kommentje:

ma 15:36

Pedig minden nap ez megy :

én:

"Remélem fel vesznek egy jó közép iskolába most nagyon bele húzok a tanulásba"

apa:

"Dehogy vesznek,majd a legrosszaba esetleg"

Tesó:

"álmodj csak"

2010. szept. 6. 15:40
 15/15 anonim ***** válasza:

én két A/4-es oldal teli német szót olvastam el egyszer! és anyu nem hitte el hogy tudom, nos tudtam mindegyiket, egy két névelőt tévesztettem...én is abból éltem mindig ami órán rám ragadt, én szerencsés vagyok, nagyon gyorsan felfogom a dolgokat...4es 5ös tanuló voltam mindig...a helyesírásommal sem volt soha gond...(jó számítógépen egyszerűsítek, de nem vétek helyesírási hibát...pl j betű helyett ly stb...)

de, az hogy te kettes vagy és hármas szintet akarsz elérni, az nem sok...sőt...sokra nem mész vele...főleg ha naponta másfél órát tanulsz...sajnos többet kell ezek szerint...csak szorgalom kérdése...

amúgy a helyesírásról annyit, hogy ezt valaki vagy hallja vagy nem...jó tény hogy lehet fejleszteni, de nem annyira...volt egy osztálytársam, nagyon jól tanult...de a helyesírásra jobb esetben kapta meg a 2est...és mondta is a tanárom, hogy ez van, erre lényegében születni kell, valaki vagy tudja vagy nem, és nem lett tőle kevesebb a srác...de azért igyekezett és oda figyelt...

amúgy meg nem túl jó megoldás, ha apudék így leszólnak...sokra nem mennek vele, hacsak nem tudatosítják benned tényleg azt, hogy tökhülye vagy...pedig nem is...de rád akasztották ezt a tulajdonságot...lassan elhiszed...és nem fogsz tenni semmit a dolgok érdekében..

22L

2010. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!