Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így ráerőszakolnád a lányodra...

Így ráerőszakolnád a lányodra a vezetést?

Figyelt kérdés

21 éves felnőtt nő. 3 évvel ezelőtt több, mint félmilliót kifizetett a család arra, hogy a lánynak jogosítványa legyen. Fontos lett volna, hogy megtanuljon vezetni, mert vidéken élünk, egy kicsi faluban, ahol a ritka és rossz buszmenetrend miatt nem lehet élni konkrétan kocsi nélkül. Innen minden fontos és hivatalos hely távol van, szóval itt vagy mindenki kocsival közlekedik szinte, vagy sehogy, a család legidősebb gyerekének a feladata lett volna a többi rászoruló családtag ide-oda szállítása is, vagy elhozni őket valahonnan néhanapján. Viszont a lány nem tud egyedül vezetni. Azt mondja fél, és ha hirtelen probléma lép fel az utakon, teljesen bepánikol és elfelejt mindent. Sajnos ezt igazolja, hogy életében háromszor vezetett egyedül, ebből a másodiknál volt egy incidense, ugyanis rosszul akart felparkolni egy hídra, a kocsi meg félig bedőlt az árokba, úgy kellett kivontatni. Ezekután kijelentette, hogy soha többé vezetni se fog, de mindenki erőltette, szóval addig beült a kormányhoz is, amíg volt vele valaki. És ha van vele valaki nagyon szépen vezet, mindig odafigyel, szépen beparkol, mindent szabályt betart, szóval teljesen az ellentéte annak, amit állítása szerint egyedül művel.

A családban most mindenki tanácstalan, hogy mit kezdejenek vele. Hogy ráerőltessék-e, hogy gyakoroljon, gyakoroljon vagy hagyják (abban az esetben biztos többé nem ülne a kormány mögé se), viszont az neki is nagyon rossz, mert kocsi nélkül itt nagyon kötöttek a lehetőségei a tanulmányai és a munkahelyek végett is.



2021. nov. 8. 19:32
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a hídon való parkoláson akadt meg a szemem:) Jídon parkolni és onnan árolba kerülni hogy kikeljen vontatni a kocsit? What?
2021. nov. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
99%

Kérdező azt akarod mondani, hogy az összes többi "rászoruló családtag" vezetésre alkalmatlan, pl. végtaghiányosak, idősek vagy értelmi fogyatékosok? Miért nem szerzitek meg ti a jogsit, ha annyira életbevágóan fontos? Mivel közlekedett eddig az egész család?

A tanulmányait meg a munkahelyét máshogy is meg lehet oldani, pl. elköltözik. Felnőtt ember, el tudja dönteni maga, hogy kell-e neki ehhez autó vagy sem.

Ha az én lányom lenne, biztosan nem erőltetném, mert soha nem bocsájtanám meg magamnak, ha a bizonytalan vezetése miatt maradna ott valamelyik balesetben.

2021. nov. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
63%
Mai esti mese.
2021. nov. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
91%
Ne erőltessétek semmiképpen. Viszont a lányodnak lenne egy tanácsom, ha ő amúgy szeretne vezetni, csak fél. Én is így voltam, hogy egyedül totál bepánikoltam, ha vezetni kellett és olyankor minden hülyeséget csináltam. Aztán lett egy automataváltós autónk és azzal sokkal magabiztosabb voltam, nem kellett annyira sokfelé figyelni. Úgyhogy esetleg ha mód van rá, próbálja meg az automataváltót, hátha neki is segít. De csak ha szeretne vezetni.
2021. nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
99%
"a család legidősebb gyerekének a feladata lett volna a többi rászoruló családtag ide-oda szállítása is" - majd szállítja más ide-oda a rokonokat, vagy megtanulnak vezetni ők. Szerencsétlen lány, remélem minél hamarabb elmenekül ebből az istenhátamögötti helyről.
2021. nov. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
96%

Csak szurkolok szegény lánynak, hogy minél hamarabb otthagyja az egész pereputtyot a ferde f*ba, és egy nagyvárosban vállaljon jól fizető állást.

Mi az, hogy az ő dolga hurcolászni bárkit is? Ingyensofőrt fogadtatok?

Hogy merészeltek bármi ilyen feladatot rálőcsölni szegény lányra, amikor neki van saját élete, és szeretné azt élni?

Igaza van, oldjátok meg, ahogy akarjátok, de ne az ő f***ával verjétek a csalánt!

2021. nov. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
93%
Fú de xar semmirevaló családja van csóri lánynak. :D Jól bes*optátok, buszozzatok csak. Megérdemlitek.
2021. nov. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
95%
Sajnálom szegény lányt, hogy ilyen családja van.
2021. nov. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
93%

Kell egy kisebb autó, ahogy feljebb is írták, automata váltós. Valószínű, még nincs meg a gyakorlata sem.

De azért durva, hogy azért fizették neki a jogsit, hogy hálából hurcoljon mindenkit?

Ha ennyire pocsék a közlekedés, tényleg nem ártana ha tudna vezetni, de kicsit pihentetném a dolgot.

2021. nov. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2021. nov. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!