Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni? Anyu nem...

Mit lehet tenni? Anyu nem szereti a barátnőm.

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, van egy nagyon jó barátnőm, aki legyen mondjuk Nóra:D Meg volt egy barátnőm, ő legyen Emma. :))))

Tehát:

Emmával már ovis korunk óta legjobb barátnők voltunk, de ebben az évben eléggé eltávolodtunk. Ő eléggé önző és nem egyszer a szemembe hazudott, úgy, h tudja h tudom, h hazudik. Mindezt anya előtt is. Lényeg, h nem vagyunk jóba, igaz össze sem vesztünk. (de június eleje óta nem beszéltünk)

Nórával 2 éve nagyon jóba lettünk, akkor hanyagoltam is a családot, sokat lógtam Vele. Volt itthon balhé is emiatt, alá is írom, igazuk volt, de már nagyon sokat változtam azóta, ez rendben is van, nincs is emiatt probléma. Viszont minden rosszat Nóra számlájára írnak. H miatta foglalkoztam a családdal keveset, Ő vitt bele a rosszba. Sajnos (vagyis tudom, ez inkább bizalom), ha vmit rosszul csinálok, akkor keresik a rosszat, h ki miatt. Nóra pl eléggé olyan...hát halk. Nem tudom mi a megfelelő szó, a felnőttekkel nem olyan jópofizós, mosolygós. Anya mindig megjegyzi h halkan köszön, komoly, és ha én iylen vagyok, rögtön arra fogja, h ezt Nórától veszem át. Pedig azelőtt is voltam már ilyen, de mióta ismeri Nórát, ráfogja, h miatta. (ja, meg azért sem igazán szereti, mert már van egy barátja 13hónapja)

Namost, ami nekem nagyon rosszul esik, h mindezek ellenére anya még mindig örülne, ha Emmával jóba lennénk, mint régen, pedig Ő is tudja nagyon jól, h milyen önző és hazudós.


Nem tudom mit csináljak, h megértse, Nóra nem "rossz társaság" atl, mert nem azt a bájos, mosolygós "kislány" (Emmával ellentétben, aki a felnőttek előtt tényleg iylen)


(egyébként jó tanuló vagyok, Nóra szintén, és Emma is-bár Ő kevésbé)


2010. aug. 31. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én a helyedben leültetném anyut a gép elé, hogy olvassa el ezt amit itt írtál. Lehet változnának a nézetei!
2010. aug. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem h ettől jobb lenne, meg nehezen ismeri be, ha nincs igaza.
2010. aug. 31. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem szeretik a szüleim a barátnőm. Pedig nem is találkoztak vele. És nem is fognak. Hazudd be hogy a másikkal vagy, kibékültetek, stb. Én is így tartom fenn a nyugalmat.


22/F

2010. aug. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm anyukája ok nélkül nem bír. Féltékeny rám, ha kiderült hogy a lányának velem van programja. Szó szerint ki nem álhat. Mégis barátok , legjobb barátnők vagyunk 11 éve.
2010. aug. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj... de ismerős ez a szituáció... Nagyon sajnálom, hogy ennyi idősen még beleszól az anyukád a barátkozásaidba. Ahelyett hogy örülne, hogy nem a pasikon meg a diszkón jár az eszed, és hogy jól tanulsz. Mert nem hogy 15, de már 13 évesen is itt tart egy csomó fiatal.


Sajnos az anyukák nagy része hajlamos arra, hogy azt nézze: milyen barátságos, kedves ez a lány velük (mint Emma), és akkor ő biztos jó fej, csak jót tanulhat tőlük a lányuk. Aki meg komolyabb, visszahúzódóbb, azt barátságtalannak gondolják. Én is olyasmi kislány lehettem ennyi idősen, mint Nóra. Szóval nekem ő szimpibb. :))


Hát, ha gondolod (Te ismered anyukádat), beszélgess vele egy kicsit, mondd el, hogy mit szeretsz Nórában és mit nem szeretsz Emmában. És azt, hogy ennyi idősen -- úgy gondolod -- van már olyan ítélőképességed, hogy el tud dönteni, ki az, akivel jól érzed magad.


Egyébként anyukád mit szokott mondani pontosan? "Csak" helyteleníti, hogy Nórával barátkozol? Vagy netán el is akar tiltani?


Nagyon remélem, hogy meg tudod majd beszélni anyukáddal!


25/N


Ui.: Amúgy a kérdésed teljesen felidézte bennem egész kisgyerek- és kamaszkoromat: anyám folyton kritizálta, rosszabb esetben utálta a barátnőimet, volt, akitől el is tiltott 15 (!) évesen. Borzasztó volt. Csak felnőttkoromban jöttem rá, hogy valószínűleg mindenkire féltékeny volt, ezért nem felelt meg neki senki.

2010. aug. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem is tiltottak az egyik barátnőmtől ennyi idősen, mert az anyjába is berögzült, hogy én bele viszem a rosszba, holott erről szó se volt, a lánya ment magától. Aztán idővel megenyhültek, már mehetek hozzájuk, sőt, beszélgetek is az anyukájával, de nehéz volt. :S Amúgy meg olyan nincs, hogy valakit belevisznek a rosszba! Pl. ha engem valamelyik barátnőm drogozni akarna hívni és én nem akarnék, akkor nem mennék. Max. Ha kést fogna a nyakamhoz... Ami picit durva és lehetetlen szerintem. Az lehet, hogy egy embert befolyásoljanak, de aki ezt nem hagyja, azt nem viszik rosszba. Szerintem mondd el anyukádnak, hogy ő normális, és adjon neki egy esélyt. Az, hogy abba is beleköt, hogy halkan köszön, már nem hiba a csajnak, hanem anyukádnak, hogy ha nem tud mibe kötni, ebbe köt! :/ Nem szeretem az ilyeneket, hogy még az se mind1 kivel barátkozik... Nekem anyu sose szólt bele, sőt, ha balhé volt akkor se, hagyta hogy egyedül rájöjjünk a hibákra.
2010. aug. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hát szerintem pont szard le, mit gondol anyád.

ha te vele érzed jól magad, akkor legyél vele. nem hiszem, hogy az aki csendes típus nagyon belerángatna valami drogozásba, vagy party sexbe. anyád eléggé korlátolt, már bocs, ha ilyen piti dolgokon akad fenn, hogy hallkan köszönsz te "is". ezen kívül eléggé nagy lány leszel hamarosan, hogy kirepülj, ne legyen már az, hogy egész nap otthon punnyadsz, és lógj családi programokon. voltál velük eleget nem? mond meg anyádnak, hogy azért, mert sokat vagy együtt Nórával, attól még Anyád az első az életedben (ha nem arról neki nem kell tudnia)

21/L

2010. szept. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk se bírták soha a családban a barátnőimet, de ez kit izgat? Nem ők barátkoznak vele, hanem én.


Engedd el a füled mellett az ilyen megjegyzéseket! Többet nem igen tehetsz.

2010. szept. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!