Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szelíditsem meg a...

Hogyan szelíditsem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, és az a problémám hogy a szüleim túl szigóruak hozzám. Igaz kicsit messzebb lakok a barátaimtol igy csak nappal vagyok velük de tul hamar hazakell mennem, és míg ők már este is kimennek társaságba én otthon gubbadok. Még ott aludni sem engednek másnál. Se anyám se apám. Van egy féltestvérem neki ilyenkorban 10ig is volt kimenője... ( apám felőli igaz ilyenkorban már nem apámmal élt. ) De valami olyasminek is örülnék hogyha ott aludhatnék barátnőmnél és ugy lemenni bandázni. Sajnos már vége van a nyárnak de ennek az ottalvásnak még most is örülnék és esetleg jövő nyáron kicsit szabadabban foghatnának. Kérlek segítsetek, hogyan szelíditsem meg őket ?
2010. aug. 30. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Én simán nem mentem haza, mindíg veszekedés volt, de egy 2 hónap múlva nem is érdekelte őket :D Mondjuk én fiú vagyok, gondolom téged azért féltenek, mert lány vagy, próbálj meg leülni, és megbeszélni velük, hogy tudsz vigyázni magadra, többen is ott lesztek stb... Bár 14 évesen egy cseppet sem lepődnék meg, ha nem engednek túl sokáig :D Nem sértés ként, de én se engednélek :)
2010. aug. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem állatok hogy szelídíteni kéne őket, max puhítani..



BEszélgess velük, hogy tudsz magadra vigyázni, meg hogy a barátaid is vigyáznak rád.

2010. aug. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én egy éve ugyanígy voltam és leültem beszélgetni velük mostmár kicsit engednek sok sikert
2010. aug. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sztem örülj, hogy vigyáznak rád, mert az utóbbi időben sokat romlott a közbiztonság.


Inkább kérd meg vmelyiket, hogy menjetek akkor több helyre közösen!


Pl járjatok együtt + haverokkal barátnőkkel színházba moziba meg ilyenek.


Ha van kocsi akkor még kényelmesebb is mint tömegközlekedni.

2010. szept. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tök egyszerű a recept: vívd ki a bizalmukat!

Ha pl. azt mondják, hogy 20.00-ra gyere haza, akkor ne késsél még 1 percet sem, ne telefonálj, hogy késik a busz és így te is, hogy elnéztem az időt, ... stb.

Így egy idő után rájönnek, hogy felelősségteljesen tudsz gondolkodni, megbízhatnak benned és tök nyugodtan elengednek szinte bárhová - persze, ami a korosztályodnak való.

Tapasztalatból mondom!!!

2010. szept. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy kopíroznod kell a többieket? Nem lehet, hogy valami saját életet kellene választanod? Pl. zenét tanulni, nyelvet tanulni, valami egyéb izgalmas, pl. kerékpár,... bármi...
2010. szept. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

persze örülök h azért vigyázznak rám de szeretnék kicsit szabadabb lenni. persze oké nem éjszakázni akkarok még de mondom még annyit se engednek meg hogy egy barátnőmnél ott aldujak. aztmondják hogy tök felesleges meg h eleget vagyok velük napközben meg apukám h nekik lehet rossz lenne meg h szó sem lehet róla meg ahj... : (

2010. szept. 3. 19:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!