Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik albérletben laknak az...

Akik albérletben laknak az egyetem miatt, azok közösen veszik a kaját is?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék főzni sem. Úgy tevezem, hogy viszek majd otthonról kaját, az kitart valameddig, utána pedig eszek lekváros kenyeret, vagy valami hasonlóan olcsó kaját. De ha úgy szokták, hogy közös minden, akkor drágábban is jön ki az egész...
2010. aug. 29. 23:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez változó lehet, de a sztenderd felállás az, hogy mindenki azt eszi, ami a sajátja...
2010. aug. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én laktam több lakásban is, különféle emberekkel, de soha nem volt szokás közösködni, mindenki tudta, mi kié a hűtőben, kamrában, és csak a sajátjához nyúlt. Az egy dolog, hogy ha valamelyikünk sütit sütött, vagy valami kimondottan finomat sikerült összeütnie, azzal megkínáltuk egymást, de alapból semmi nem volt közös.
2010. aug. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Neeem, mindenki visz otthonról, vagy lemegy a boltba és vesz magának. Jó, én meg szoktam kínálni, ha olyan van, sütiből pl. vagy ilyesmi, de egyébként nem. Üdítőt sem.
2010. aug. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Ez valtozo, attol fugg milyen viszonyban vagy a lakotarsakkal. Nalunk peldaul kovetkezo:4-en lakunk, baratnommel + meg egy fiu meg egy lany, es baratnommel meg a lannyal kozosen vesszuk a kajat, a 4. tag o kulon konyhan van, mert nem igazan osztozkodik, pedig mi probaltuk hogy kozosen legyunk osszesen. Regebben 6-an laktunk, haverokkal, akkor mindenkinek megvolt a kis sajat kajaja es aztan vasarnaponkent volt egy nagy kozos ebed es olyankor kozosen vettunk hozzavalokat es mindig mas fozott. Nagyon szerettem azt az idoszakot:)
2010. aug. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

EGyik albiban sem. Külön polc a hűtőben, külön kaja. Persze a barátnőmmel néha ettünk egymáséból, pl. ha elfogyott a vaj, nyugodtan vettünk a másikéból, de ez nem volt rendszer. Mosogatószert, felmosót ilyeneket szoktunk közösen, vagyis amit mindenki használt és beosztottuk, hogy egyszer az egyikünk vette, utána a másik, ahogy elfogyott.

Én pl. ha akartam volna sem tudtam volna az allergiám miatt közösködni, tejből, sajtból, kenyérből mindenből szinte másmilyet vettem.

2010. aug. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki magának vásárolt és mindenki a saját otthonról hozott ételét ette. Persze például az édességekből, süteményekből, pogácsákból megkínálta mindenki a többieket is. Gyakran főztünk közösen is, ilyenkor összedobtuk a hozzávalókra a pénzt.
2010. aug. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi :)
2010. aug. 29. 23:57
 8/10 anonim ***** válasza:
én voltam közös kaján igaz nem egyetemen de szerintem az részletkérdés, hát jól rácsesztem, mert a közös egy idő után úgy nézett ki h 90%ban én vettem mindent, végén már -közös- cigi is, na ott sokalltam be. nem szabad max kínálni.
2010. aug. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, kikkel laksz. Mi 4-en voltunk a koliszobában, de sosem volt gond abból, hogy közös a cukor, teafilter, liszt, tészta, mosogatószer. Intelligens, lelkiismeretes emberek megoldják egymás közt. Legtöbbször az üvegvisszaváltásból vásároltunk közös dolgokat, mert üres sörösüvegeink valahogy mindig voltak :-)
2010. aug. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem lakom albérletben, de bnőim igen (mármint egyiküké a lakás, a többiek meg albérletben laknak ott), és náluk minden kaja külön van... persze ha megkéri a másikat, és van még belőle bőven, akkor vehet a hűtőben levő kajából, és néha szoktak közösen főzni, de ennyi. És szerencsére náluk nem fordult elő, hogy megkérdezés nélkül vki beleevett volna a másik kajájába. Egyébként sztem is így a jobb, mert nem tudni, ki milyen anyagi helyzetben áll, mit szeret és mit nem (így nagyobb a szabadság abban, hogy ki mit vesz/eszik)... meg így az ember jobban be tudja osztani magának, és sokkal kevesebb annak az esélye, hogy nem marad reggelre vmi, csak mert a másik megette előző nap, merthogy közös...


(ha meg vannak kajába beleevős emberek, akkor jöhet a cetlizés vagy az alkoholos filccel ráfirkálás :D)

2010. aug. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!