Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már megint miért velem veszeks...

Már megint miért velem veszekszik anyum?

Figyelt kérdés

6-kor keltünk ma egyéb okok miatt.Anyum reggel 5:30-tól d.u. 6-ig dolgozott,bár közbe családi okok miatt eljött 1 órára.Apukám is elment dolgozni,ő még mindig nem ért haza.

Szóval nővéremmel ketten voltunk itthon,ő 20 éves,én 15.


Mikor apum elment kivitte a laptopját a nappaliba,leült gépezni.Az ő szobájában nem fért volna el,ezért ment ki.

Én felporszívóztam a szobámat,a nappalit,a folyosót.Majd felmostam ahol nincs szőnyeg.Utána letöröltem a port a szobámban és rendet raktam.Megkérdeztem tesómat,kiporszívózza-e a szobáját,azt mondta igen.Kint hagytam a porszívót.Eltelt 2 óra,na mondom magamnak erről ennyit.Eltettem a porszívót,egy szót nem szólt.Utána mentem a konyhába elmosogattam,elpakoltam,tésztát főztem az ebédhez.Jött papám,adtam neki enni,utána megint elmosogattam,letakarítottam a gáztűzhelyt.Majd felsöpörtem és felmostam a konyhában.A ruhásszekrényemben rendet raktam.


8:30-tól 14:30-ig meg sem álltam,csak amíg ebédeltem nővéremmel.

Ő pedig egész nap ült a laptop előtt,miközben a szobája úgy néz ki,mint ahol bombát robbantottak...

Kb. végig nézte,hogy én mindent megcsinálok,de meg nem kérdezte volna,hogy segítsen-e.


Nekem ez elég rosszul esett.Keveset van itthon,mert koleszos,meg nyáron dolgozott.De amikor itthon is van csak onnan látszik,hogy kupi van a szobájában.


Anyummal beszéltem és mondtam neki,hogy elég rossz volt ez így.És erre még ő vitatkozott velem,hogy mikor hazaér végre a munkából ezt kell hallgatnia és ettől elmegy az életkedve meg minden...És most én vagyok a hibás.

De egy köszönömöt nem mondott volna csak hogy miattam sz*r kedve lett.

Én megértem,hogy fáradt,meg minden de miért velem kellett most veszekedni,mikor én semmi rosszat nem csináltam?

15/L


2010. aug. 28. 18:49
 1/6 anonim válasza:
100%

Nálunk is ez volt, csak nekem húgom van. Anyu sem köszönte meg soha, inkább azt mondta, hogy :"minek takarítottál, most csináltam meg" . Persze a lakás meg úszott...

Aztán szóltam anyunak, hogy mostanában azért nem takarítok annyit, mert soha nem köszönte meg. Erre meg azt válaszolta, hogy az ő anyukája sem köszönte meg neki soha, mert ez természetes, hogy segít.

Ki érti ezeket... Együtt érzek Veled.

2010. aug. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

jaaaj:( netörődjvele, ezkószahiszti. mondd meg a nővérednek, hogy segítsen már neked, nem csak a te dolgod a házimunka. vagy tudod mit? ha nem csinál semmit, te se csinálj. majd ha minden úgy áll, mint a trágyadomb, akkor magába néz... biztos azt gondolja, hogy mert ő már felnőtt, ő bármit megtehet. anyudnak ne akkor hozakodj elő, mikor a munkahelyi nap után holtfáradtan ér haza, inkább amikor nem dolgozott egész nap, ülj le mellé, meséld el ezt neki, és hogy ez téged bánt. nem a nővéred ellen vagy, csak rosszul esik neked.

sok szerencsét, és kitartást! nem hibáztál :)

16/L

2010. aug. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Valószínű tényleg fáradt és hát akármennyire is van igazság a mondandódban akkor is milyen dolog már azzal kezdeni, hogy beköpöd a testvéredet? Ez tipikus kistestvér viselkedés. A nővéred dolgozott, neked meg nyári szüneted van, neki kevesebb ideje jut pihenni. A szobája meg az ő területe, ha kupit akar hát nála van kupi nem nálad.
2010. aug. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
első kettő tökéletesen leírta.
2010. aug. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én biztos,hogy nem fogok megkérni semmire sem nővéremet...Már többször kértem tőle segítséget.Pl. kisebb koromban,mikor ügyetlen voltam és nemtudtam a tésztát leszűrni,megkértem,hogy csinálja meg erre leordított,hogy mit képzelek magamról:(


Nekem ez nem kell.

Ha segítséget kérek csak beszól vagy flegmán néz,amit rühellek.Inkább megcsinálom egyedül,minthogy ezt hallgassam utána,hogy ő segített.

Én nem bírom elviselni a kupit,ahogy a szüleim sem,ezért nem bírnám ki,hogy nem takarítok,nem rakok rendet:)

Köszi!

2010. aug. 28. 19:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem segít? Nem baj. Csinálj meg mindent te, ahogy eddig is.

Csináld úgy, hogy szinte észre se vegyék, hogy csinálod.


Ne vágj fel azzal, hogy TE aztán mindent megcsináltál meg segítettét. Se anyukádnak, se senkinek.

2010. aug. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!