Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halálfélelmet hogy lehet...

Halálfélelmet hogy lehet leküzdeni? Érdemes pszichológushoz menni, vagy majd az idő segít...?

Figyelt kérdés

Vőlegényem családjában már szinte minden évben eltemetünk valakit. Jóval korábban meghalt az anyukája (ekkor még nem voltunk együtt), aztán 10 évvel később az apukájának az élettársa, párom nagymamája, most pedig autóbalesetben a bátyja 3 kicsi gyereket maga után hagyva...


Az én családomban már az 5. rákost diagnosztizálják, közülük keresztapámat eltemettünk, a többiek küzdenek...


Egyszerűen rettegek, főleg attól, hogy ki lesz a következő. Idén lett volna az esküvőnk, de természetesen elhalasztottuk. Úgy érzem már semmi öröm nem jár nekünk, csak az állandó gyász és bánat.


Szeretnénk családot, de már a gyerekvállalástól is félek, mert mi van, ha nekem vagy a páromnak egyedül kell felnevelnie a gyerekeket...


Jobb lesz ez valaha? Sajnos már pánikrohamjaim is vannak, korábban eddig sosem voltak. Pszichológuson gondolkoztam, viszont korábban sem volt vele jó élményem, ezért nem tudom most segítene-e.


Volt már valaki hasonló helyzetben?

24L



2021. júl. 26. 09:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"A fejben dől el minden!"


Hatalmas bölcsesség! Kb.olyan,mintha azt javasolná, hogy igyatok meg minden nap egy liter votkát.


Amint egy mély veremből nem ránthatod ki magad a hajad teljes erőből való rángatásával,a depresszióból sem juthat ki senki önerőből. Szakember segítségét kell kérni!

2022. febr. 12. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!