Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halálfélelmet hogy lehet...

Halálfélelmet hogy lehet leküzdeni? Érdemes pszichológushoz menni, vagy majd az idő segít...?

Figyelt kérdés

Vőlegényem családjában már szinte minden évben eltemetünk valakit. Jóval korábban meghalt az anyukája (ekkor még nem voltunk együtt), aztán 10 évvel később az apukájának az élettársa, párom nagymamája, most pedig autóbalesetben a bátyja 3 kicsi gyereket maga után hagyva...


Az én családomban már az 5. rákost diagnosztizálják, közülük keresztapámat eltemettünk, a többiek küzdenek...


Egyszerűen rettegek, főleg attól, hogy ki lesz a következő. Idén lett volna az esküvőnk, de természetesen elhalasztottuk. Úgy érzem már semmi öröm nem jár nekünk, csak az állandó gyász és bánat.


Szeretnénk családot, de már a gyerekvállalástól is félek, mert mi van, ha nekem vagy a páromnak egyedül kell felnevelnie a gyerekeket...


Jobb lesz ez valaha? Sajnos már pánikrohamjaim is vannak, korábban eddig sosem voltak. Pszichológuson gondolkoztam, viszont korábban sem volt vele jó élményem, ezért nem tudom most segítene-e.


Volt már valaki hasonló helyzetben?

24L



2021. júl. 26. 09:07
1 2
 1/11 anonim válasza:
97%
Kedves Kérdező, sorozatos veszteségek értek, a gyász egy hosszú folyamat. Pszichológus, gyásztanácsadó tud benne segíteni. Kirtatás
2021. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Mindenképpen érdemes pszichológushoz fordulnod, ez túl sok veszteség, stressz, szorongás. Ha már pánikrohamaid vannak, ez jobb nem lesz, maximum átmenetelileg, de bármikor kiválthatja egy újabb nehézség. Nálam szerencsére nem ennyire durva dolgok történek, de a folyamatos aggódás, stressz, szorongás mostanra kikészített, én is megyek újra terápiára. Nekem szerencsére sikerült jó szakembert találnom, ne add fel, biztosan te is találsz megfelelőt.
2021. júl. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

mindenkeppen menjetek pszichologusoz, fog tudni segiteni (bar lehet hogy tobb szakembert "ki kell probalni", mire megtalaljatok a megfelelot.)


a volegenyednek is erdemes lenne segitseget kernie, mert bar nala ezek szerint nincsenek panikrohamok, az ilyen sorozatos tragediak meg tudjak betegiteni az o lelket is

2021. júl. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Páromat is próbáltam már rávenni, hogy esetleg menjünk el közösen, vagy akár ő egyedül is szakemberhez. Nagyon tiltakozik ellene.

Sajnos miatta is nagyon aggódom, néha vannak olyan megnyilvánulásai, hogy alig várja, hogy véget érjen az élet, meg hogy reméli nem kell már sokáig elviselni ezt az egészet...

Ezeket főleg a tragédiát követően mondogatta, most így fél év után már nem. Ennek ellenére nagyon aggódom, és félek, hogy esetleg kárt tesz magában, de nem tudom mit tehetnék még azon kívül, hogy mellette vagyok és támogatom.

2021. júl. 26. 10:09
 5/11 anonim válasza:
88%
Kérdező, depresszió, szorongás okozhat öngyilkos gondolatokat. A barátodnak is jó lenne, ha beszélgetne szakemberrel.
2021. júl. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Így van, ez a folyamatos aggódás, szorongás simán átalakulhat depresszióvá, ha még nem alakult, azért kellene minél előbb lépni és segítséget kérni.
2021. júl. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
Fejben dől el minden.
2021. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nagyon hasonlóan vagyok én is! Tudom, milyen szar, nekem hullámokban jön az egész pánikos sz.r. A legkisebb szikra is képes nálam berobbantani.
2021. júl. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pszichologus
2021. júl. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképpen menj pszichológushoz, a gyerekvállalással pedig várjatok.
2021. júl. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!