Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi gyerektartast kell...

Mennyi gyerektartast kell majd fizetnem ha birosagra megy az ugy?

Figyelt kérdés
meg nem volt birosag, csak fenyegetozik h elmegy birosagra.felre ertes ne essek nem sajnalom a gyerektol, elek halok a gyerekert!amiota kint vagyok 9 honapja kuldom neki a penzt tobb mint 100 000ft kuldtem neki havonta, novemberben kapott tobb mint 300 000ft, h kezdjen uj eletet, mivel en is uj eletet kezdtem itt.Nekem soknak tunik a 20szazalek mivel o mar 5 eve nem kepes elmenni dolgozni. en fizettem az alberletet a rezsijet mindent..es akkor fenyeget h felad birosagra mikor mondtam neki h hajlando vagyok 60-80 000 fizetni neki es meg a gyereknek csinaltatok egy szamlat amihez csak gyerek nyulhat 18 eves koraban, mert az anyja kepes lenne elkoltenni a vilag osszes penzet is. de neki tobb kell...annyibol szerintem fel lehet nevelni egy gyereket + csaladi potlek.Az egeszet csak bosszubol es feltekenysegbol csinalja mivel nekem itt uj eletem van
2008. dec. 8. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de az elobb egy masik kerdesedben azt irtad, hogy 60000 Ft-ot kuldtel havonta, most meg itt azt irod, hogy tobb mint 100000 Ft-ot kuldesz havonta.

De miert felsz te a birosagtol? Ne felj, inkabb nyugalom lesz utana. Megkapja ami jar, es kesz. De mondom, menj Magyarorszagon ugyvedhez, ne ott ahol elsz, mert ha o Magyarorszagrol inditja a gyerektartas megallapitasat, akkor ott kell neked is megkerdezned, fuggetlenul attol, hogy hol elsz.

Itt ugysem fogsz pontos valaszt kapni, menj inkabb egy ugyvedhez, ne sajnald a penzt ra!!!

2008. dec. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Annak az ügyvédnek én is szívesen fizetnék jó sokat is, amelyik egy kétesélyes és soktényezős per esetén megmondja, hogy mi lesz. Ilyen ügyvéd nem létezik. Tanácsot fog adni, méghozzá azt, amit a másik kérdésre adott válaszomban leírtam.


De ha fenyeget, akkor itt az idő, hogy szembeszállj. Indíts TE pert a gyerektartás megállapítására. (A mostani gyerektartásdíjat mi alapján fizeted? Bíróság által jóváhagyott egyezség? Vagy már megállapított tartásdíj?)

Én simán indítanék, hogy a jövedelmed 10-15%, minimum mondjuk 30-40e Ft az az összeg, amit vállalni tudsz. Ezt a bíróság jó eséllyel meg fogja állítani. Mert reális mértékű.

2008. dec. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Először is, a bíróságot nem érdekli hogy dolgzik-e vagy nem. A gyerek tartás jár.És a nettó fizud 20% a max amit kérhet, ha nem tartósan beteg a gyerek.Másodszor pedig tudod bizonyitani a biróságon hogy te fizeted a rezsijét és az albérlete?Hivatalos papírokkal? Ha nem, akkor ne fizesd,a bíroság majd megállapítja az összeget max 20%-ot. De viszont ha nem tudod bízonyítani hivatalosan hogy te már adtál neki egy rakás pénzt gyerektartás, albérlet, rezsi stb, akkor visszamenőleg is be hajtják rajtad arra készülj fől.A másik pedig hogy ilyen nincs hogy te nyitsz neki egy számlát és majd 18 évesen ki veszi a pénzt, vagyis a gyerektartás fizetése melett nyithatsz neki, szíved joga, de a gyerek tartást akkor is fizetned kell. És ahogy látom jobban járnál ha hivatalosan fizeted, mert annak semmi értelme hogy adod neki a 1.000.00-et és nincs nyoma, mert folyamatosan többet akar majd,és ha nem adsz neki zsarolni fog mindig a bírosággal. Hidd el tapasztalatból tudom.Mi ugyan ebbe a cipőbe jártunk,nem akartunk bíroságot, inkábba dtunk mindig egy csomó pénzt,nem volt elég jöttek a fenyegetések,meguntuk,legyen bíróság.Azóta kap havi 17000.-et hivatalosan, a férjem cége utalja neki minden hónapba,és így nem tud semmit csinálni, próbálkozik, de mindig falakba ütlözik.Épp most akarta fől emeltetni,de mivel megszületett a közös babánk,hát erre is rá cseszett,mert a páromnak így 3 eltartottja lett,és nem kaphat több pénzt,sőt mi kérhetnénk hogy kevesebbet fizesünk,de mi nem kértük nem is fogjuk kérni.Sok sikert inkább a birósára menjetek jobban jársz mert ki fog csinálni.
2008. dec. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Na szóval. Én hat évet húztam le válóperes ügyvéd melett, úgyhogy el tudom képzelni, hogy egynémelyik elvált asszony mire képes. Nálunk bevált módszer, hogy a férj, viszontkeresetet indít, vagy ennek a megindítását helyezi kilátásba, mégpedig gyerekelhelyezési per!!!!! Közölheted az exeddel, hogy ha továbbra is a burkolt asszonytartásra játszik( mert ez az !!!!, nem gyerektartást akar ő) akkor kérni fogod hogy a gyereket nálad helyezzék el.

Másik eset, hogy ha ezt így előadod a bíróságon, a bíróság azért figyel arra, hogy a gyerek érdekei védve legyenek, szóval, ne asszonytartás legyen belőle, valszeg nem fogják neki megítélni, de mivel gondolom bizonyítani nem tudod ezeket az összegeket, így ez kétesélyes ügy.

Láttam írtad, hogy nem dolgozott öt évet, itt a bíróság kiváncsi lesz, hogy miből élt, szóval valószínűleg elhiszi majd, hogy te nyomtad stexel.

2008. dec. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!