Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Figyelembe veszi-e a bíróság?...

Figyelembe veszi-e a bíróság? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A szitu a következő: 1 hónapos a kisbabám, de az apuka nem akarta őt. Sem a terhesség alatt nem érdekelte, és még most sem látta. Nem hajlandó velem egyáltalán kommunikálni. Sem az sms-re, sem az e-mail-re nem válaszol már lassan 9 hónapja. (Csak néha-néha akkor is csak pocskondiázott.) Mivel a babának apa kell, még ha papíron is, ezért ugye apasági nyilatkozatot kellene tennie. Ő nem tett, hazudozott a gyámügyön is a kapcsolatunkról össze-vissza, sőt dns vizsgálatot akar. Persze ott kiderül majd, hogy övé a baba, (ezt mondjuk ő is tudja, csak úgy gondolja valószínűleg, hogy akkor most ezzel velem kitol, hogy jól meghurcol, mert az akarata ellenére megtartottam a babát). Na ezek után jogai lesznek a gyerekhez. Mivel eddig sem érdekelte (ha nem akarta, akkor ugye jogosan) akkor ezután már ne is nagyon kelljen neki. Figyelembe veszi-e majd ezt a bíróság? Félre ne értsen senki, én örülnék ha törődne a kislányunkkal, csak milyen már az, hogy 9 hónapig nem kell neki, (én meg már valószínűleg pláne nem) sőt még most sem hajlandó meg sem nézni, pedig a gyerek rá hasonlít, de ha meg lesz a dns utána meg már kell??? Ezek után nem szeretném hogy bármikor is elvigye. Hiába próbálok a családjával is kapcsolatot keresni (még ők sem látták a gyereket) mindenki hallgatásba burkolózik. Később meg majd jönnek, hogy látni akarják a gyereket? Azért a bíróság valamilyen szinten az anya mellett van, nem? Azt szeretném, hogy csak nálam láthassa, ha már tartani akarja majd esetleg a kapcsolatot a gyerekkel. Semmiféleképpen nem szeretném majd odaadni, nehogy ellenem hangolják majd később bosszúból. Remélem érthető volt minden. Sajnos még szeretem őt, de már nem érdekli semmi.
2010. aug. 26. 13:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
13:50-es voltam:))
2010. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%
De úgy hogy vegyen részt a nevelésében, ha gyakorlatilag épp te akarod akadályozni ebben? Mondom szerintem a szülők meghülyítették, hogy nem az övé a gyerek, mert így nem lehet teherbe esni, ő meg elhitte, ezért a DNS. Úgyis az ő pénze megy rá, mert bebizonyosodik hogy az övé, nincs mese. Én inkább fejet hajtanék a hülyesége előtt, tiszta a lelked, hadd csinálja a tesztet, de akkor utána legyen jó apja a gyereknek, látogassa minél többet és ha nagyobb lesz hadd vigye. Ez a ti harcotok, nem a gyereketeké. A nagyszülőkkel meg ne foglalkozz, nem az ő gyerekük.
2010. aug. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm az eddigi véleményeket, remélem minden úgy alakul valamilyen szinten ahogy szeretném.
2010. aug. 26. 15:04
 14/18 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy én nem akarom akadályozni a gyereknevelésben, csak úgy érzem, ha eddig nem kellett nekik a baba akkor később már nem érdemlik meg. Tudom, hogy a gyerekkel nem kellene kitolnom, de milyen család már az ilyen, akik még a terhességem elején azzal fenyegettek, hogy a bíróság majd eldönti, hogy hol lesz a gyereknek jobb helye. Még az elején attól is féltem, hogy esetleg elveszik tőlem, mikor én hordom ki, és én szülöm meg. Most is tartok valamilyen szinten attól, hogy ez a "nemtörődömség" valami rosszat jelent, hogy forralnak ellenem valamit. Ezért is kérdeztem, hogy ugye a bíróság azért az anya mellett áll? A gyerekeim nagyon imádják, babusgatják állandóan, minden szeretetet megkap tőlünk, és az anyagiakban sem szenved hiányt, nem a pénzére hajtok.
2010. aug. 26. 15:10
 15/18 anonim ***** válasza:

Márpedig ha apává nevezik ki, akkor minden joga meglesz a gyerek láthatására, később elvitelére.

Amúgy gumi a farokra: Használtál-e pesszáriumot? Szedtél-e fogamzásgátlót?

Valóban, a férfi dolga is a védekezés.De a terhességet, akkor is, ha nem kívánt, a nőnek kell hordani.Nagyobb a felelőssége, mint a férfinak.Lehetősége is több.

Száz szónak egy a vége: be akartad ugratni egy házasságba, de te ugrottál be.

2010. aug. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Házasságba? Miatta váltam el! Eszembe nem jutna hozzá menni, nem is akarnék. Már írtam, hogy miképpen védekeztünk, és én többször is mondtam neki, hogy szeretnék tőle egy kék szemű kisbabát. Ő ezt nagyon jól tudta. Ezért úgy gondolom, ha ő egyáltalán nem akar, akkor védekezzen ő. De ezen már kár itt vitatkozni, hisz már egy hónapos a baba. Ha most idejönne, hogy felejtsünk el mindent, akkor sem kellene már. Tudtam, hogy milyen, folyton megcsalt és hazudozott, de akkor is szerettem. Már írtam, hogy nekem csak az nem tetszik, hogy ha eddig nem kell a gyerek, akkor a dns után se kelljen!
2010. aug. 26. 18:12
 17/18 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj,de ha képes voltál egy házasságban félrelépni,akkor teljesen jogosan gondolhatja,hogy őt is megcsalhattad akár...

Nem is értem.Mi a bajod a DNS-vizsgálattal.Miért is megalázó?Persze ha kiderül,hogy mégse az az apa,akkor igen....

2010. aug. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ő kezdett ki velem férjes nő létemre, engem meg ne ítéljen már el senki, amiért belementem és beleszerettem. Senki nem tudja milyen volt a házasságom és miért tettem. Soha sem csaltam meg sem őt, és előtte a férjemet sem. Pont ő volt az aki a kapcsolatunk alatt állandóan megcsalt. Egyébként meg semmi félnivalóm nincs a dns vizsgálattól.
2010. aug. 26. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!